pampersy pieluszki pieluszki jednorazowe toujours

Pieluszki jednorazowe nie muszą być drogie

Pieluszki Toujours

Dziś będzie wpis, którego może się po mnie nie spodziewaliście – tyle na tym blogu piszę o pieluchach wielorazowych, a tu nagle jednorazówki? Nigdy nie ukrywałam, że zdarza nam się używać pampków na noce, dłuższe wyjścia (to ostatnie coraz rzadziej), czy też, że używaliśmy jednorazówek przez pierwsze 8 tygodni życia Franka. Także co nie co do powiedzenia w tej kwestii mam 🙂


Zanim Franek się urodził, mój mąż, zwany dalej K., pracował w Norwegii, czyli w pieluszkowych raju – paczka Pampersów Premium Care 1 (32 sztuki) kosztuje tam w przeliczeniu na polski pieniądz… 4,50 zł. K. rozpoczął więc szmuglerski proceder na wysoką skalę i tym sposobem przez pierwsze dwa miesiące życia Franka nie martwiliśmy się o pieluszki.

W 8. tygodniu życia Franka zaczęłam używać pieluszek wielorazowych (bardzo dużo na ich temat znajdziecie TUTAJ i TUTAJ), jednak wprowadzałam je stopniowo, powoli się z nimi oswajając. Używałam dwóch, trzech pieluch wielorazowych, wciąż stosując pampersy przez większość czasu. Stopniowo pieluchy wielorazowe wypierały pampersy w naszym życiu, aktualnie używam jednego pampersa na noc – chociaż też nie na każdą (staram się używać formowanek, na przykład takiej KLIK!).

Jesteśmy więc specyficznymi użytkownikami pieluszek jednorazowych – Franek używa ich mało, lecz mamy wobec nich wysokie wymagania. Norweski Pampers Premium Care przyzwyczaił nas do wysokiej jakości, później używaliśmy Pampersów Active Baby (tych zielonych), które były spoko, ale słabsze od Premium Care (które z kolei w Polsce są drogie). Miałam krótki romans z Dadą, lecz nie był to związek udany, próbowaliśmy też ekologicznych pieluszek Muummi, które nie były złe, jednak często zdarzały mi się w nich przecieki, no i cena jest dość wysoka (50 sztuk ok. 78 zł).

PIELUSZKI JEDNORAZOWE NIE MUSZĄ BYĆ DROGIE!

Od pieluszek jednorazowych wymagam przede wszystkim chłonności (nocki) oraz łatwego montażu (na ruchliwym roczniaku). Skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie patrzę na cenę – z tego względu nie używam ekologicznych pieluszek jednorazowych – są dla mnie po prostu za drogie, jak na coś, co jest przecież jednorazowe 🙂 Chciałoby się również powiedzieć, że zwracam uwagę na materiał, z którego wykonana jest pieluszka – no cóż – oczywiście, zwracam na to uwagę, ale też nie czaruję się zbytnio w tej kwestii – wszystkie nie-eko pieluszki jednorazowe są sztuczne i tę sztuczność czuć – w niektórych bardziej, w innych mniej – w dotyku i dosłownie: nosem 🙂

Po co to wszystko piszę? Bo chciałabym opowiedzieć Wam o nowych pieluszkach z Lidla – czyli poprawionej wersji Toujours. My testowaliśmy rozmiar Maxi, czyli 4 (7-19 kg). Szczerze mówiąc, gdybym nie otrzymała ich na testy, pewnie bym ich nie kupiła, byliśmy już przyzwyczajeni do naszych Pampersów Active Baby, zresztą przy naszym zużyciu, byłam w stanie znieść sporadyczne przecieki bokiem, które się nam zdarzały w pampkach 🙂 

Testowałam nowe Toujours i naprawdę nie widzę, by odbiegały czymś od Pampers Active Baby. Są chłonne, nie pozostawiają wilgoci na pupie dziecka, nie wywołały u Franka żadnych podrażnień, a moje dziecko zalicza się raczej do tych wrażliwców skórnych. 

Pieluszki Toujours są cienkie, mimo to chłoną dość dobrze, przeciek zdarzył się nam raz – bokiem, pierwszej nocy, ale to chyba dlatego, że za luźno zapięłam. Rzepy trzymają dobrze, falbanki nie krępują ruchów, nawet wzornictwo jest bardzo pamperso-podobne 🙂 Toujours są większe niż 4 z Pampers Baby Active, ale to zupełnie nie przeszkadza – po prostu będziemy używać numeru 4 dłużej. No i oczywiście są tańsze – cena za 50 sztuk to ok. 28 zł.

Dla mnie plusem jest też to, że znajdę je w Lidlu, bo tam robię nasze ogólnodomowe zakupy, czyli nie muszę dodatkowo jeździć (czas jest dla mnie najcenniejszy). 

Wiem, że z pieluszkami jednorazowymi jest tak (z wielorazowymi chyba też), że każdy ma swojego ulubieńca, czy też swoje patenty. Nie chcę pisać, że Toujours są najlepsze na świecie, a reszta to dno – po prostu te pieluszki sprawdziły się u nas, nie odbiegają od Pampersów aż tak bardzo, by nie rozważyć zakupu Toujours, chociażby przez wzgląd na niższą cenę. 

Poniżej kilka zdjęć porównawczych Pampers Active Baby (po lewej) i Toujours (po prawej) – obie pieluszki rozmiar 4.

Toujours a Pampers

Toujours a Pampers

Toujours a Pampers

Toujours a Pampers

A tu już samo Toujours 🙂

Toujours

Toujours

Toujours, pieluszki jednorazowe z lidla
Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

Related Posts