najnowsze odszkodowania

Dlaczego warto korzystać z kancelarii adwokackiej przy dochodzeniu odszkodowań

Dlaczego warto korzystać z kancelarii adwokackiej przy dochodzeniu odszkodowań

Po moim wpisie o stłuczce (4 rano, huk i…dochodzenie odszkodowań) napisało do mnie sporo osób o sytuacjach podobnych – to znaczy takich, kiedy dochodzenie odszkodowań było koniecznością. Jestem przekonana, że w większości wypadków jednak warto takie dochodzenie powierzyć odpowiednim osobom, to znaczy na przykład kancelarii adwokackiej specjalizującej się w takich czynnościach.


Oczywiście, można walczyć o odszkodowanie samemu, jednak zazwyczaj nie mamy odpowiedniej wiedzy, doświadczenia czy zasobów, a często pomoc „zawodowców” pozwala nam po prostu wywalczyć wyższą kwotę odszkodowania.

Dlaczego warto korzystać z kancelarii adwokackiej przy dochodzeniu odszkodowań


Po pierwsze oszczędzamy czas i energię – sami często nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, a przebrnięcie przez całą papierologię może okazać się bardzo trudnym zadaniem. Bardzo często po na przykład wypadku możemy nie mieć do tego głowy.

Po drugie – oszczędzamy sobie stresu. Prawnik może nas reprezentować w sądzie, poprowadzić przez sprawę, nakierować (dlatego tak ważne jest byśmy, decydując się na pomoc w dochodzeniu odszkodowań, wybierali kancelarie a nie firmy odszkodowcze czy windykacyjne – ich pracownicy nie mogą reprezentować nas w sądzie).

Po trzecie – nie ponosimy żadnych kosztów z góry. Takie kancelarie funkcjonują na zasadzie procentu od wywalczonej kwoty odszkodowania. To dobrze, ponieważ płacimy już po uzyskaniu pieniędzy, czyli kiedy nas na to zwyczajnie stać. Po drugie, nasi prawnicy są zmotywowani, by uzyskać dla nas jak największą kwotę odszkodowania.

Oczywiście, niektóre firmy tego typu swoimi nieetycznymi praktykami (odwiedzanie poszkodowanych już w szpitalu, wręcz żerowanie na cudzym nieszczęściu) sprawiły, że cała ta branża ma , delikatnie mówiąc, niezbyt dobrą opinię. Dlatego uważam, że warto zwracać się do kancelarii, a nie do jakiś agentów, którzy reprezentują mało znane firmy i nie są godni zaufania. 

Poza tym – procent pobierany od naszego odszkodowania zazwyczaj jest dość wysoki – w związku z tym myślę, że najsensowniej korzystać z usług kancelarii przy dochodzeniu wysokich odszkodowań.

Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

Related Posts