co kupić dla noworodka dla dzieci dla dziecka drewniane zabawki gry i zabawki inspiracje pomysł na prezent pomysły na prezent wyprawka zabawki zabawki dla dzieci zabawki drewniane zabawki ekologiczne zabawki montessori

Zabawki dla niemowląt 0-6 mcy – cz.1 + KONKURS

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

Mam wrażenie, ze producenci obecnie prześcigają się w wymyślaniu zabawek dla dzieci opatrzonych hasłem „edukacyjne” oraz „interaktywne”, tymczasem często jedna zabawka pełni tyle funkcji, jest tak kolorowa, wydająca odgłosy oraz świecąca (i to wszystko naraz!), że jakąkolwiek funkcję wymarzył dla niej producent, zwyczajnie została ona zaburzona i zginęła w gąszczu efektów specjalnych. Małe dzieci tak naprawdę nie potrzebują zabawek, ponieważ największą atrakcją i możliwością rozwoju jest dla nich kontakt z innym człowiekiem. Jednak mądrze dobrane zabawki mogą pomóc nie tylko odsapnąć opiekunowi, ale również wspierać rozwój dziecka.

 

 

Zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

Jeśli chodzi o małe dzieci, warto wybierać zabawki, które stymulują jeden, maks dwa zmysły, dzięki którym dzieci nie będą czuć się przebodźcowane, co może skończyć się odreagowywaniem w postaci płaczu, bycia rozdrażnionym, czy kłopotów ze snem.

W przypadku dzieci w wieku 0-3 miesiące warto skupić się na stymulowaniu zmysłu wzroku – jak Franek się urodził zabawki kontrastowe dopiero zaczynały się robić popularne, teraz mamy już spory ich wybór – książeczki, mobile, maty, przytulanki czy zawieszki do wózka – dodatkowo warto zacząć spokojnie, od obrazków czarno-białych, stopniowo wprowadzać kolor żółty i czerwony, czyli innymi słowy podążać za naturalnym rozwojem dziecka.

Naprawdę nie warto w tym okresie pokazywać dziecku zabawek migających, a dźwięki, które docierają do niego niech będą po prostu dźwiękami jego otoczenia, to i tak wystarczająco bodźców.

Tu na przykład macie świetną zawieszkę Manhattan Toy – spełnia właściwie wszystkie te założenia, przy czym nie prezentowałabym jej dziecku od razu po urodzeniu, spokojnie – warto poczekać kilka tygodni, nawet na tej zabawce podążającej za rozwojem małego dziecka i tak dużo się dzieje.

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

Dodatkowym plusem tej zabawki jest to, że może posłużyć dłużej – najpierw jako kontrastowa zawieszka, później jako zabawka – niektóre elementy delikatnie szeleszczą, z jednej strony jest lusterko, mamy też element, który może być gryzakiem.

Zawieszkę Manhattan Toy kupicie na przykład tutaj: ZAWIESZKA EDUKACYJNA DO WÓZKA w cenie 61 zł.

Pod koniec trzeciego miesiąca (teoretycznie w czwartym, jednak jak wiadomo dzieci rozwijają się różnie, warto obserwować dziecko i podążać za jego potrzebami), można zacząć prezentować dziecku zabawki, które będą rozwijać jego chwyt – początkowo mogą to być zwykłe piłeczki – pozwolą otworzyć dłoń dziecka, która w początkowym okresie zaciśnięta jest w piąstki.

Później możemy dziecku zaproponować inne, ciekawsze formy do chwytania – na przykład bardzo prostą z pozoru grzechotkę – obręcz z 4 kółkami – wykonana z naturalnego drewna, nie atakuje kolorami, ale mamy tu świetną stymulację chwytu oraz słuchu, a także idealną początkową stymulację sensoryki. Naprawdę nie potrzeba więcej naraz! Zabawka jest również bezpieczna, jeśli dziecko wpadnie na pomysł wkładania jej do ust i gryzienia, co zazwyczaj zaczyna się dziać w okolicach 4. miesiąca.

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

Tę grzechotkę kupicie tutaj: DREWNIANA GRZECHOTKA DLA DZIECI w cenie 29,50 zł.

Inną drewnianą zabawką, w bardziej kolorowej już wersji, jest drewniana grzechotka z dzwoneczkiem. Świetna stymulacja dla małych rączek, dzięki temu, że się kręci i turla, później może zachęcać dziecko do pełzania. Ten dodatkowy element, że zabawkę można wprawić w ruch (oczywiście małe dziecko nie ma tu jeszcze poczucia własnej sprawczości), jest zazwyczaj niesamowicie interesujący dla dzieci w okolicy 4. miesiąca życia.

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

Wykonana z bezpiecznych materiałów, malowana farbami na bazie wody, może być również wkładana do ust, gryziona i śliniona do woli.

Grzechotkę kupicie tutaj: CZERWONA GRZECHOTKA Z DZWONECZKIEM w cenie 30,50 zł.

Świetną propozycją dla takich niemowlaków są też specjalne piłki – z wypustkami, dziurkami i tak dalej, które będą wspierać właśnie różne sposoby chwytania. Tak jak wspominałam, to, że zabawka wykonuje jakiś ruch, czyli w przypadku piłki – toczy się, jest dla małych dzieci bardzo interesujące. Nie przesadzałabym jednak z szukaniem jak najbardziej ruchomych zabawek, spokojnie! Na wszystko przyjdzie czas.

Tu na przykład widzicie ciekawą piłkę Manhattan Toy umożliwiającą różne chwyty, jednocześnie będącą w barwach idealnych dla małych dzieci (myślę, że okolice 4 – 5 miesięcy), zawierającą fragmenty z różnych materiałów (a więc ćwiczenie sensoryki) oraz metki do ciągnięcia, a także dodatkową, mniejszą piłkę z grzechotką w środku. Piłka jest dość spora – ma średnicę kilkunastu cm, więc spokojnie może zastąpić przekombinowane produkty typu Kula Hula.

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

Piłkę kupicie tutaj: SENSORYCZNA TĘCZOWA PIŁKA w cenie 87,50 zł.

Ostatnia zabawka to coś, co niesamowicie mnie urzekło – jednak pokazałabym to dziecku dopiero w okolicach 5-6 miesiąca. To kolejna bardzo ciekawa propozycja od Manhattan Toy, idealna dla dzieci właśnie w okolicach 6. miesiąca życia, ponieważ wtedy zaczyna się faza na manipulowanie przedmiotami, a ta zabawka właśnie taką prostą manipulację umożliwia.

Mowa o bryle przestrzennej, która, dzięki elementom z gumki i drewna, może być do woli gnieciona i odkształcana, na szczęście zawsze wraca do swojej oryginalnej formy. Dodatkowo stymuluje myślenie przestrzenne, a niektóre z koralików można przesuwać, stąd też oprócz manipulacji, mamy tu funkcję grzechotki. Zabawka dostępna jest w kilku opcjach kolorystycznych, w tym też w kolorze naturalnego drewna.

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

Świetna dla treningu chwytania, bezpieczna dla dzieci, które będą chciały przetestować ją we własnych ustach.

Zabawkę kupicie tutaj: PASTELOWA BRYŁA PRZESTRZENNA DLA NIEMOWLĄT w cenie 89 zł.

Wpis powstał przy współpracy ze sklepem Zielone Zabawki, który osobiście bardzo sobie cenię i nieraz już propozycje zabawkowe z tego sklepu pojawiały się w moich wpisach blogowych. Wiem, że zawsze znajdę tam dużo niebanalnych i nietuzinkowych zabawek dla młodszych i starszych dzieci.

 

KONKURS!!!

Aby zachęcić Was do zapoznania się z ofertą tego sklepu, wraz z Zielone Zabawki, przygotowałam dla Was konkurs, w którym do wygrania jest BON O WARTOŚCI 100 ZŁ na zakupy w sklepie ZIELONE ZABAWKI.

Konkurs zaczyna się dziś, tj. 03.10.2017 i trwa do 10.10.2017 – wyniki ogłoszę najpóźniej 12.10.2017.

Aby wziąć udział w konkursie należy pod postem konkursowym, który znajduje się na FACEBOOKU pod tym linkiem <<POST KONKURSOWY>> napisać, na co z oferty sklepu Zielone Zabawki przeznaczylibyście swój bon i dlaczego. Będzie mi miło, jeśli zaprosicie do zabawy znajomych dając im znać o konkursie poprzez oznaczenie ich w komentarzu pod postem na Facebooku 🙂

Konkurs organizowany jest tylko dla fanów mamowato.pl oraz sklepu Zielone Zabawki (przez fanów rozumie się osoby, które polubiły oba profile na Facebooku).

zabawki dla niemowląt 0-6 mcy

Regulamin konkursu
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga mamowato.pl
2. Sponsorem nagrody jest sklep Zielone Zabawki
3. Konkurs trwa od 3.10.2017 r. do 10.10.2017 r. do północy.
4. Wyniki zostaną ogłoszone dnia 12.10.2017 r.
5. Wyniki zostaną ogłoszone na fanpage mamowato.pl
6. Zwycięzcy zgadzają się, abym przekazała ich dane adresowe (adres, imię i nazwisko, adres mailowy i numer telefonu) sponsorowi, w celu dostarczenia wygranych.
7. Zwycięzca konkursu ma obowiązek w ciągu dwóch dni od ogłoszenia wyników przesłać do organizatora konkursu (we wiadomości na Facebooku na profilu mamowato.pl lub na email mamowato@gmail.com) swoje dane adresowe w celu przekazania nagrody.
8. W przypadku nie zgłoszenia się po odbiór nagrody w przewidzianym terminie (tj. do 15 października)zostanie wybrana kolejna osoba.
9. Konkurs odbywa się na terenie Polski i kierowany jest do osób pełnoletnich
10. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
11. Facebook nie ponosi odpowiedzialności za przeprowadzenie konkursu.

Related Posts