co dla dziecka na prezent dla dziecka inspiracje pomysły na prezent prezent dla dwulatka prezent dla dziecka prezent na mikołajki prezenty Uncategorized

Prezent na Mikołajki dla kilkulatka do 50 zł

Prezent na Mikołajki dla kilkulatka do 50 zł

Nie jestem fanką kupowania drogich prezentów na Mikołajki – po pierwsze niedługo będzie Boże Narodzenie i jakoś tak się u nas utarło, że to na to Święto robimy sobie większe prezenty. Tak naprawdę większe prezenty moje dziecko dostaje dwa razy w roku – na Święta Bożego Narodzenia właśnie oraz na urodziny. Przy pozostałych okazjach – Mikołajki, Wielkanoc, Dzień Dziecka – staram się nie przekraczać kwoty 50 zł, która wydaje mi się optymalna.

 

I naprawdę wiele da się za tę kwotę wyszukać! Dziś mam dla Was kilkanaście propozycji, z których wszystkie zamykają się właśnie w 50 zł. Wiadomo, że mimo najszczerszych chęci poruszam się raczej w kategorii wiekowej mojego Franka (2 -3 latka), choć niektóre z tych propozycji sprawdzą się i dla dzieci młodszych, jak i odrobinę starszych. Starałam się, by prezentownik był unisex, ale niektóre prezenty będą chyba wydawać się ciekawsze dziewczynkom, a inne chłopcom.

 

Prezent na Mikołajki dla kilkulatka do 50 zł

 

Odgrywanie ról

Prezent na Mikołajki dla kilkulatka do 50 zł

U kilkulatków zaczyna się fascynacja odgrywaniem ról, wyobraźnia działa na najwyższych obrotach. Obserwuję to u mojego Franka, który kilka razy dziennie wciela się w różne role – jest złodziejem, policjantem, lekarzem, listonoszem, strażakiem. Ciekawe akcesoria mogą pomóc w tego typu zabawie, poobserwujmy w co bawią się najczęściej nasze dzieci i dobierzmy do tego akcesoria.

Za 50 zł znajdziemy już dobrej jakości drewniane rekwizyty, które będą świetnym urozmaiceniem tego typu zabaw.

U nas bardzo popularna jest zabawa w warsztat samochodowy, więc świetną propozycją wydaje mi się być SAMOCHÓD Z ZESTAWEM NARZĘDZI (1). Poza narzędziami można bawić się nim po prostu jako pojazdem. Wkręcanie śrubek to dodatkowe ćwiczenie motoryki małej.

Jeśli Twoje dziecko lubi bawić się w warsztat, z pewnością spodoba mu się również ZESTAW NARZĘDZI DREWNIANYCH (2).

U nas bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również zabawa w sklep – mamy pluszowe warzywa i owoce z Ikei i nie ma dnia, byśmy nie bawili się w kupowanie i sprzedawanie. Dlatego, jeśli Twoje dziecko lubi taką zabawę, może warto rozejrzeć się za zabawkową kasą, na przykład taką DREWNIANA KASA FISKALNA (3).

Kolejną zabawą, którą uwielbia mój dwulatek wprost ubóstwia, jest zabawa w lekarza i to właśnie nad zestawem małego medyka zastanawiam się w kontekście świątecznego prezentu dla Frania. Bardzo fajną propozycją wydaje mi się ten ZESTAW MAŁEGO LEKARZA (4).

U nas też dość sporą popularnością cieszy się zabawa w kuchnię, w gotowanie. Nie mówię tu o wspólnym gotowaniu, ponieważ do takiego udostępniam Frankowi prawdziwe garnki i sztućce. Jednak widzę, że sam na stoliku również lubi bawić się w przygotowywanie obiadu. Do takich zabaw świetnie nadają się drewniane zestawy garnków czy akcesoriów kuchennych, na przykład taki jak ten ZESTAW KUCHENNY DREWNIANY (5).

 

Puzzle i układanki

Prezent na Mikołajki dla kilkulatka do 50 zł

Kolejną kategorią prezentów, która – według mnie – zadowoli każdego kilkulatka, są układanki i puzzle. Franek je po prostu uwielbia! Dopasowywanki, logiczne układanki, ubieranki i inne tego typu łamigłówki cieszą się u nas ogromnym zainteresowaniem.

Tu akurat do kwoty 50 zł możecie naprawdę przebierać w produktach. Moją uwagę przykuły puzzle DUO od DJECO (1) – jest ich wiele wariantów, ale cyfry wydają mi się być idealne dla dwu-, trzylatka. 

Dla małego fana motoryzacji świetnie sprawdzą się dopasowywanki (chociaż myślę, że one będą idealne nawet dla roczniaka) – a element dźwiękowy będzie dodatkowym urozmaiceniem – zerknijcie na te DREWNIANE PUZZLE DŹWIĘKOWE (2). 

U nas od pewnego czasu sporym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego typu ubieranki, tu jest ciekawa propozycja DREWNIANA UBIERANKA (3). 

Dwu – i trzylatki są zainteresowane światem wokół nas, z ogromnym zainteresowaniem słuchają o zależnościach i zasadach, to doskonały czas, by zaczął im opowiadać o na przykład zmieniających się porach roku. Tu z pomocą mogą przyjść PUZZLE CZUCZU PORY ROKU (4). 

Ostatnia moja propozycja w temacie puzzli to również Czuczu – duże puzzle, które po złożeniu mają wymiar 98×68 cm, idealne dla małych rączek. Do wyboru wiele różnych wzorów – tu akurat PUZZLE CZUCZU WIEŚ (5).

 

Motoryka mała

Prezent na Mikołajki dla kilkulatka do 50 zł

U dwu- i trzylatków bardzo ważne jest wspieranie rozwoju motoryki małej. Możemy to robić prze pracach plastycznych, ale warto również stymulować małe paluszki do precyzyjnych zabaw. Świetnie sprawdzą się w tym temacie przewlekanki, na przykład PRZEWLEKANKA JABŁKO (1) czy PRZEWLEKANKA LEW (2).

Innym sposobem na ćwiczenie małych paluszków jest zabawa w zapinanie guzików – możemy to robić na ubraniach, ale również na specjalnej MACIE DO ĆWICZENIA ZAPINANIA GUZIKÓW (3) (jednocześnie możemy ćwiczyć rozpoznawanie kształtów). 

Bardzo dobrym ćwiczeniem dla małych rączek są również wszelkiego rodzaju memory dotykowe, to połączenie puzzli czy dopasowywanek z sensoryką – istnieje wiele ciekawych wariantów zabawy w memo dotykowe. Tu akurat jedna z propozycji MEMO DOTYKOWE (4). 

 

Plastyczne

Prezent na Mikołajki dla kilkulatka do 50 zł

Prace plastyczne są super ważne w tym wieku! Mam wrażenie, że wciąż niedoceniana jest wolna twórczość małych dzieci. Uważam, że dwu- i trzylatki powinny mieć swobodny dostęp do materiałów plastycznych i móc rysować i malować kiedy tylko przyjdzie im na to ochota. Naprawdę warto zorganizować im kącik plastyczny ze swobodnym dostępem do papieru, farb, pisaków i kredek. 

Prace plastyczne ćwiczą nie tylko koordynację oko – ręka, motorykę małą, ale również koncentrację, kreatywność, wyobraźnię, planowanie, myślenie przestrzenne, i wiele, wiele innych! 

Chciałabym pokazać Wam farby, które u nas cieszą się największym zainteresowaniem – pytałyście już o nie na live’ach na Facebooku. To farby z Ikei – jeśli ktoś ma daleko do Ikei może je kupić na Allegro FARBY FLUORESCENCYJNE (1) oraz FARBY MALA (2). 

Pierwsze mają cudowne kolory i można malować nimi pędzlami lub wyciskać je bezpośrednio na papier. Drugie również lubię za bardzo wyraźne kolory, nadają się już tylko do malowania pędzelkiem. Oba rodzaje farb mają duże opakowania i są wyciskane, czyli unikamy mazania brudnym pędzlem w środku w farbie (nie wiem, czy pamiętacie z dzieciństwa, ale ja zawsze byłam zrezygnowana, jak moje farby były takie brudne i już mi się nie chciało malować). Tu po prostu wyciskamy farby na paletę (w tych drugich jest dołączona do opakowania farb) i nabieramy je pędzelkiem. 

Jeśli chodzi o kredki, moje dziecko wykazuje nimi słabe zainteresowanie, ponieważ farby i mazaki są dużo wyraźniejsze. Ale wybierając kredki warto zdecydować się na takie, które faktycznie pasują do małej rączki, jak na przykład KREDKI STOŻKOWE (3). 

Kilkulatki zaczynają też powoli coraz chętniej wykonywać różne zadania plastyczne, to świetny czas na wprowadzanie zeszytów z zadaniami, czy zestawów kreatywnych, na przykład jak ten ZESTAW DO RYSOWANIE SZLACZKÓW (4).

Więcej pomysłów na prezenty Mikołajkowe znajdziecie na przykład w strefie prezentów Allegro

Related Posts