W internecie – na facebooku, forach, grupach dyskusyjnych, blogach, ale też w realu – przy herbatce, kawce, na placu zabaw – mam wrażenie, że ta dyskusja wre naprawdę wszędzie. Karmić piersią czy mlekiem modyfikowanym?

Na razie nie wiem. To dla mnie nowy świat. Czuję, że chciałabym karmić piersią – jeśli nie będzie żadnej awarii (kobiety w mojej rodzinie zbiorowo miały zapalenie piersi, po czym pokarm im zanikał), ale nie chcę czuć się gorszą matką jeśli mi się nie uda. Czuję parcie społeczne na karmienie piersią, a nie lubię czuć parcia na nic. Póki co rozmyślam. Wśród osób karmiących piersią jest też spora grupa kobiet, które kategorycznie wzbraniają się od odciągania pokarmu („wyrzuć wszystkie butelki, które dostałaś, żeby cię nie kusiły” – powiedziała moja koleżanka) i podawania go dziecku inaczej niż z piersi. Ja nie wiem. Laktator kupiłam. Kupiłam pojemniki do przechowywania pokarmu. Zawsze byłam bardzo aktywna, w ciąży niestety przez nadciśnienie ciążowe musiałam dużo leżeć (masakra!) i wiem, że będę chciała wrócić choć trochę do swojego świata po porodzie. Czy to czyni ze mnie złą matkę, skoro jeszcze przed narodzinami Franciszka myślę o tym, że będę wychodzić bez niego? W oczach niektórych na pewno tak, spotkałam się już z takimi komentarzami.


Tak czy owak 7 dni do porodu to już ewidentnie czas na ostateczne kompletowanie wyprawki. Na mojej liście brakuje jeszcze podgrzewacza do butelek. Przy mleku modyfikowanym przyda się z pewnością, ale jeżeli liczę się z tym, że nawet karmiąc piersią, będę czasem go czasem odciągała, taki sprzęt również mi się przyda.

Na stronie Canpol  organizowany jest właśnie konkurs, w którym nagrodą główną jest podgrzewacz do pokarmu. Ja już zgłosiłam się do konkursu 🙂

A wy używałyście takich sprzętów? Jestem ciekawa dyskusji na temat karmienia piersią oraz karmienia mlekiem modyfikowanym. Również uważacie, że przy karmieniu piersią nie powinno się używać butelek/odciągać/podgrzewać pokarmu?

Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! 
Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku KLIK!, zacząć obserwować mnie na Instagramie KLIK!, podzielić się tym tekstem przy pomocy ikonek poniżej lub zostawić komentarz.
Bez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!


2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK