dla dziecka pierwszy rok recenzje

Blogosfera Canpol – recenzja podgrzewacza do butelek oraz butelki antykolkowej

Do Blogosfery zgłosiłam się po raz pierwszy. Jakże miło się zaskoczyłam dowiadując się, że zakwalifikowałam się do testowania podgrzewacza do butelek Canpol Babies oraz butelki antykolkowej Haberman.

O podgrzewaczu pisałam wcześniej, jeszcze przed narodzinami Franka. Generalnie planowałam karmienie piersią – póki co idzie mi o dziwo świetnie (w mojej rodzinie były z tym problemy, więc nie wiedziałam czego się spodziewać, miałam przygotowane pól lodówki kapusty tak na wszelki wypadek ;). Wiem, że są ludzie podchodzący do karmienia piersią bardzo radykalnie – że jak pierś to już nigdy żadna butelka. Jednak ja nie lubię radykalności w żadnej dziedzinie życia. Po pierwsze mogę chcieć kiedyś przecież wyjść z domu bez dziecka dłużej niż na dwie godziny. Wtedy trzeba będzie zostawić pokarm odciągnięty. Ten pokarm też trzeba będzie podgrzać i podać w czymś (podpowiadam – w butelce najpewniej).

Czasem też wyjście bez dziecka jest koniecznością – mi się taka niemiła przygoda trafiła 6 dni po porodzie, kiedy to miałam krwotok z rany po cesarce i musiałam jechać do szpitala. Odciągnęłam pokarmu ile się dało i dziękowałam swojemu zdrowemu rozsądkowi za to, że kupiłam laktator i butelkę i że mogłam ich wtedy użyć.

Co do podgrzewania pokarmu można to robić starą metodą czyli wkładając butelkę do gorącej wody w garnku.

Nie podgrzewamy pokarmu w mikrofali – pokarm straci wtedy na wartości, a poza tym podgrzeje się nierównomiernie, co może grozić nawet oparzeniem się dziecka.

W związku z tym najwygodniejszym sposobem podgrzewania pokarmu wydaje się być podgrzewacz do butelek.

Pierwszą dużą zaletą podgrzewacza Canpol Babies jest to, że pasuje on do większości butelek z szeroką lub wąską szyjką, nie tylko firmy Canpol. To dobrze, bo nie jesteśmy związani tylko z jedną firmą. Można w nim też podgrzewać słoiczki z gotowym pokarmem lub dania, które my przygotowałyśmy – mamy do tego specjalny pojemnik z pokrywką. Możemy w nim podgrzewać pokarm, który był w temperaturze pokojowej, a także taki, który był schłodzony lub zamrożony – to ile czasu należy podgrzewać nie stanowi problemu – w instrukcji obsługi mamy tabelę z informacją ile czasu należy podgrzewać interesującą nas ilość pokarmu w odpowiedniej temperaturze.

Poza podgrzewaniem pokarmu, podgrzewacz utrzymuje temperaturę pokarmu nieważne jak długo pozostawimy go w podgrzewaczu – chociaż producent nie zaleca podgrzewania pokarmu dłużej niż 30 minut.

Podgrzewacz ten jest prosty i intuicyjny w obsłudze, posiada jedno pokrętło temperatury, a nad nim lampkę kontrolną sygnalizującą nagrzewanie się wody w podgrzewaczu.


Zestaw zawiera podgrzewacz, pojemnik na pokarm z pokrywką, a także wkład do podgrzewania.


Uważam, że podgrzewacz jest ładny i zgrabny, przez co nie będzie gracił kuchni, można go z powodzeniem trzymać na widoku, jeśli używa się go odpowiednio często. Dzięki niewielkim rozmiarom zabieranie go ze sobą w podróże nie powinno stanowić problemu i na pewno dobrze sprawdzi się w czasie urlopu, gdzie nie zawsze mamy dostęp do garnków i mikrofali a potrzebujemy podgrzać butelkę/słoiczek dla dziecka.

Podgrzewacz kupicie na przykład TUTAJ (cena 59,90 zł).

Jeśli chodzi o butelkę Haberman – ponoć kolki zdarzają się częściej przy karmieniu butelką, a rzadziej przy karmieniu piersią – jestem przykładem na to, że to nieprawda. Bardzo dużo kosztowało mnie opracowanie tajnych sposobów, by moje dziecko łykało jak najmniej powietrza jedząc oraz by jak najwięcej tego powietrza wydalało – krótko mówiąc górą lub dołem 🙂 To pozwala mi troszkę zredukować kolkę (chociaż nie w 100%, prawdziwej kolki nikt i nic nie pokona).

W związku z tym nieźle bym się wkurzyła, gdyby sporadyczne używanie butelki, gdy zajdzie nagła potrzeba rujnowało te moje starania. Myślę, że gdybym miała zostawić odciągnięty pokarm i zaryzykować podanie go butelką, zdecydowałabym się na butelkę antykolkową Haberman. Zapoznałam się z zasadą jej działania i rzeczywiście brzmi to obiecująco.Butelka oprócz standardowego zestawu butla + smoczek + nakrętka posiada dodatkowo innowacyjny filtr – sprawcę całego zamieszania:) Dzięki niemu komora smoczka jest zawsze wypełniona tylko mlekiem i jest wolna od powietrza. Filtr ten blokuje pęcherzyki powietrza przed przejściem do komory smoczka a także odseparowuje pianę. Dzięki temu smoczek jest również pełen pokarmu bez względu na kąt nachylenia butelki.

To co dla mnie jest wyjątkowo ważne to fakt, że butelka ta nie rozleniwia dziecka – to znaczy mleko nie leci z niej po prostu, tylko dziecko musi również ssać. Co znaczy, że można łączyć karmienie piersią z karmieniem butelką Haberman.

Mimo nowoczesnego wyglądu, butelka jest łatwa i intuicyjna w użyciu. Bardzo prosto się ją składa (jest to przejrzyście objaśnione w instrukcji). Przepływ pokarmu można oczywiście regulować obracając butelkę.

W Blogosferze na stronie firmy Canpol co miesiąc można zakwalifikować się do testowania różnych produktów oraz do organizacji konkursów na blogu, w których te produkty są nagrodami. Oczywiście zgłosiłam się do najnowszej edycji, w której będzie można przetestować matę do zabawy “Piraci” lub zdobyć ją jako nagrodę do swojego konkursu.

Podoba Ci się ten wpis?


Puść go dalej!

Powiązane wpisy