Wielokrotnie pisałam o ubraniach z materiałów ekologicznych – bawełny organicznej czy wełny merynosa. Ale po co w ogóle je kupować? Przecież one zazwyczaj są dużo droższe niż body na przykład z Pepco (nie obrażając Pepco, sama nieraz tam kupuję). No więc po co?


Powodów jest kilka. Pierwszy to szeroko rozumiana ekologia i hołdowanie zasadom fair trade. Jeżeli te dwie wartości są dla Ciebie ważne, pewnie zainteresuje Cię to, czy materiał, z którego wykonano ubranie pochodzi z pełni kontrolowanych upraw, gdzie nie używa się szkodliwych nawozów ani innych substancji chemicznych. Ważne będzie dla Ciebie też, że bawełna na przykład jest zbierana ręcznie, a proces jej późniejszego przetwarzania jest skrupulatnie kontrolowany. 
 
Czy wiedzieliście, że zastępując szkodliwe substancje środkami naturalnymi, szkodliwość produkcji bawełny organicznej to zaledwie 10% szkodliwości produkcji bawełny konwencjonalnej?
 
Jednak ekologia może dla Ciebie nic nie znaczyć. Masz od tego prawo. Może też znaczyć coś, ale za mało, by zapłacić za produkt ekologiczny dwa, trzy razy więcej, niż za produkt nieekologiczny. Do tego też masz prawo. 
 
Drugim powodem, dla którego warto pochylić się nad ubraniami z naturalnych włókien, to ich właściwości. Nie uczulają, nie podrażniają, nie powodują alergii. Takie materiały są koniecznością dla małych alergików.
 
Franek alergikiem nie jest, ale jego skóra jest wrażliwa. Ilekroć coś zaniedbam, mam ewidentny dowód w postaci odparzeń i czerwonych plamek. 
 
Skompletowanie całej garderoby dziecka z ubrań z włókien ekologicznych, jak bawełna organiczna, z pewnością jest bardziej obciążające niż kupowanie ubrań z bawełny konwencjonalnej lub materiałów z domieszką poliestru. Oczywiście. Czasem nie mamy wyboru, kiedy nasze dziecko jest alergikiem lub ma AZS (atopowe zapalenie skóry). Jednak moim zdaniem, nawet kiedy dziecko nie ma uczuleń czy wrażliwej skóry, warto zainwestować w niektóre ubrania z lepszego jakościowo materiału.

Ja stawiam na dobrej jakości body, pajacyki do spania i – to mój osobisty lot – czapki lub kominiarki. Body i pajacyki wydają się być dość logiczne – body bezpośrednio dotyka skóry dziecka, w pajacyku zazwyczaj się śpi i warto, by materiały, z których wykonane są te części dziecięcej garderoby były możliwie jak najmniej uczulające, ale też przewiewne i oddychające. 

Poza tym ubrania z naturalnych włókien maja bardzo dobrą wchłanialność potu, przez co nie ziębią dziecka, kiedy przemokną na przykład od potu (i tu wrócę do czapek – już wiecie, dlaczego warto kupić czapki wykonane z dobrej jakości materiału – bo spocona główka + mokra czapka nie wróży zbyt dobrze :).

Chciałam Wam dziś przedstawić moje kolejne odkrycie, jeśli chodzi o ubrania z włókien naturalnych – firmę Dear Eco, do której mam dodatkowy sentyment ze względu na jej polsko – norweskie korzenie (Norge! Jeg elsker deg :). 

 


Ubrania tej formy są wykonane w całości z bawełny organicznej, a dodatkowo zadbano tu również o nadruki, które tworzy się za pomocą farb wodnych, całkowicie bezpiecznych dla skóry. Napy w ubrankach od Dear Eco są bezniklowe, także również tu uniknięto wszelkich możliwych substancji drażniących. 


Ciuchy dziecięce od Dear Eco to proste i wygodne fasony, komfortowe zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica (łatwy dostęp wiecie w jakich sytuacjach).

W produktach Dear Eco widać dbałość o każdy szczegół, mnie absolutnie urzekła metka wszyta specjalną metodą, tak by po jej odcięciu nie pozostał najmniejszy element mogący drażnić skórę dziecka (jeśli ktoś ma high need baby będzie wychwalał ten patent pod niebiosa).


Dodatkowo, jeżeli uważacie, że ekologia oznacza rezygnację z elegancji i nowoczesnego wzornictwa … no to popatrzcie na Frankowy pajacyk:

Wpis powstał przy współpracy z marką Dear Eco.

Jeżeli interesują Cię ubrania dla dzieci z włókien naturalnych, zajrzyj też do tych wpisów:
O wełnie z merynosów słów kilka
Po co kupować ubranka dla dziecka z bawełny organicznej?

Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! 
Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku KLIK!, zacząć obserwować mnie na Instagramie KLIK!, podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarz.
Bez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK