Jeżeli jesteście ze mną na Facebooku (nie jesteście? To chodźcie! Znajdziecie mnie pod linkiem:  KLIK!) to wiecie, że Franciszek niedawno miał katar. Żyje – ale uwierzcie, przechodzi go, jak każdy szanujący się mężczyzna 😉


Ale ja nie o tym. O aspiratorze chciałam. No bo ten katar trzeba czymś odciągnąć (że też sąsiedzi jeszcze nie wezwali służb odpowiednich, nie wiem, jak to się stało, gdyż w naszym domu odgrywają się wtedy sceny dantejskie, krzyki niczym z czeluści piekieł, kot Leon siedzi przerażony pod stołem). 

Większość mam odeszła już od gruszek i przerzuciła się na aspiratory. Nie będę Wam mówić, który wybrać, bo nie testowałam wszystkich – ja mam Nosalek o taki KLIK! i jestem z niego zadowolona. We Fridzie przeraziły mnie wymienne filtry, choć wiem, że są osoby, które tych filtrów nie wymieniają, a ich dzieci żyją i nic się nie stało. Jest też Katarek, który można podłączyć do odkurzacza i wtedy nie musimy zasysać powietrza, tak, że wydaje się nam, że za chwilę zemdlejemy – pewnie, gdyby katar był u nas częstym gościem, zdecydowałabym się na takowy zakup, ale póki co jest to nasz pierwszy katar (bo jeden mały gil przy ząbkowaniu się nie liczy) i jakoś sobie radzę.

Tak czy owak, jeżeli zdecydujecie się na aspirator, na bank będziecie mieć tam rurki, do środka których nie wiadomo jak dotrzeć. A tam są gile przecież. Można próbować je przepłukać, ale raczej nie zrobi się tego dokładnie. Można wyparzać, ale gili ze środka w ten sposób nie wyplenimy. 

No więc chciałam się z Wami podzielić moim odkryciem, bo jestem z siebie szalenie dumna, że taka kreatywna i zapobiegawcza matka jestem – rurki z aspiratorów mają bardzo podobną średnicę do rurek z kubków dla dzieci lub innych. W związku z tym możemy bardzo dokładnie wyczyścić je szczoteczką do czyszczenia rurek i w ten sposób żaden gil się tam nie zalęgnie. Jeżeli rurki od aspiratora są zbyt długie, możecie je obciąć (oczywiście z dobrej strony;), w ten sposób będzie Wam łatwiej utrzymać je w czystości, a i wciągać powietrze też będzie Wam lżej.

Ja mam akurat takie szczotki firmy Baby Ono KLIK!, ale z powodzeniem możecie wykorzystać inne, przeznaczone do słomek i rurek. Wydatek właściwie żaden, a mamy pewność, że aspirator został dokładnie wyczyszczony. 

A wyparzyć dodatkowo nie zaszkodzi 🙂

Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! 
Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku KLIK!, zacząć obserwować mnie na Instagramie KLIK!, podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarz.
Bez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK