W marcu chciałabym Was zaprosić do drogerii Betterland. Często pytacie skąd kupować dobre, ekologiczne i naturalne produkty – ja stałam się mistrzem zakupów przez internet – raz, że taniej, a dwa, mamy dużo produktów w jednym miejscu. Poza tym na mej wsi do większości tych rzeczy nie miałabym dostępu 🙂


Przez cały marzec, raz w tygodniu będę Wam opisywać jeden wybrany przeze mnie produkt wart uwagi z drogerii Betterland
 
W tym sklepie znajdziecie bardzo dużo ekologicznych produktów, kosmetyków, środków czystości czy żywność. 
 
Na pierwszy rzut pójdzie ekologiczny płyn do naczyń firmy EKOS

 

Ekologicznymi płynami do mycia naczyń zainteresowałam się właściwie po urodzeniu Franka. Pomyślałam sobie: ok, tyle przykładam wagi do pieluch, ubranek, środków do prania, tak dbam, by wszystko miał świeże, piorę zabawki, którymi się bawi raz w tygodniu. A co z innymi akcesoriami, naczyniami (kiedy już zaczął ich używać), czym je przemyć?

Dość dobry skład ma płyn do mycia akcesoriów dziecięcych Frosch, który znajdziecie chyba w każdym Rossmannie. 

Płyn Ekos jest trochę droższy, ale też mamy większą pojemność (750 ml, Frosch ma 500 ml).


Początkowo myłam w nim głównie Franka akcesoria, jednak jego skład, zapach i wydajność przekonały mnie do używania go na co dzień, również do naszych garów.

Przede wszystkim wzięłam pod lupę nasz dotychczasowy płyn. A tam na dzień dobry kwiatek w postaci konserwantu o jakże łatwej i wszystko mówiącej nazwie BENZISOTHIAZOLINONE, który występuje w wielu płynach do mycia naczyń i może działać uczulająco – więcej na ten temat możecie przeczytać w dyrektywie Komisji Europejskiej (dotyczącej obecności tej substancji w zabawkach) pod tym linkiem KLIK!.

Kolejna substancja obecna nie tylko w płynach do naczyń, ale również w wielu kosmetykach to METHYLISOTHIAZOLINONE, również uczulający, niektórzy nawet twierdzą, że oddziałuje na system nerwowy, więcej na ten temat znajdziecie w tym dokumencie KLIK!.


Nieodmiennie mnie zadziwia, ile jest takich substancji, teoretycznie szkodliwych, ale dopuszczonych do użytku, a to w mniejszym stężeniu, a to w trochę zmienionej postaci, pod inną nazwą. 

Tak czy siak – warto zainteresować się ekologicznymi środkami czystości, Ekos ma całą linię takich produktów, znajdziecie je tutaj KLIK!.

Wpis powstał przy współpracy z firmą BetterLand.
 
 
 
Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! 
Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku KLIK!, zacząć obserwować mnie na Instagramie KLIK!, podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarz.
Bez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

 

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK