Dziś w ramach  miesiąca z drogerią ekologiczną Betterland chcę Wam przedstawić środek odkażający i sanityzujący do prania ubranek dziecięcych i pieluch wielorazowych.  Z praniem pieluch wielorazowych jest tak, że pierze się je w 40 stopniach (są osoby, które piorą w 60 stopniach – w tym ja), ale takie temperatury niestety nie zapewniają pełnego odkażenia pieluch.


Dlatego też do prania dodaje się środek odkażający, by mimo niskiej temperatury prania, pieluchy zostały odkażone
 
Najpopularniejszym środkiem na rynku obecnie jest chyba Nappy Fresh. Jednak niedawno był taki okres, gdzie dość ciężko było go dostać. Na szczęście okazało się, że Nappy Fresh nie jest jedynym tego typu produktem na rynku. Dziś chciałabym Wam przedstawić konkurencję dla Nappy Fresh – czyli środek odkażający firmy Anthyllis IGIENIZZANTE BUCATO.
Odkażacz do pieluch wielorazowych Igienizzante Bucato, Nappy Fresh, pranie pieluch wielorazowych
Oba środki, zarówno Nappy Fresh, jak i Igienizzante są w pełni ekologiczne i posiadają opakowanie nadające się do recyklingu. Są do siebie zbliżone cenowo (około 20 zł) i wagowo (oba mają 500g).
 
W Igienizzante Bucato bardziej podoba mi się opakowanie – Nappy Fresh jest w kartoniku, w środku którego znajduje się worek z proszkiem. Do prania stosuje się jedną łyżkę środka – zazwyczaj kiedy przecinałam worek i dawkowałam Nappy Fresh łyżką do prania, przy każdym użyciu trochę mi się rozsypywało w środku, z czasem proszek wysypywał się dołem opakowania. 

Jeśli interesują Cię wpisy o pieluszkach wielorazowych, zajrzyj też tutaj:

 


Oczywiście nie było to dla mnie większym problemem – po prostu zaczęłam przesypywać Nappy do własnego pojemnika i zostawiałam łyżkę w środku na stałe. Ale fajnie jest mieć wygodniejsze opakowanie, takie jak w Igienizzante Bucato, gdzie dodatkowo w środku mamy miarkę załączoną od producenta.
 
Jeśli chodzi o skład, ciężko mi go analizować, jako nie-chemikowi, jednak oba produkty bazują na sodium carbonate, czyli węglanie sodu, a także sodium percarbonate, czyli nadwęglanie sodu – obie substancje są znane z właściwości zmiękczających wodę oraz (ten drugi) z właściwości wybielających i odplamiających.
 
Igienizzante Bucato dodatkowo zawiera olejek lawendowy z upraw ekologicznych, znany ze swych właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych. 
 
Stosuję Igienizzante już od około miesiąca i naprawdę w niczym nie odbiega od swojego popularnego „kolegi” – Nappy Fresh.
 
Wcześniej wybierałam Nappy Fresh, jednak fajnie wiedzieć, że są na rynku równie dobre alternatywy.

IGIENIZZANTE BUCATO KUPICIE NA PRZYKŁAD TUTAJ. Cena 18,99 zł.

Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK