dla dziecka inspiracje konkursy pomysły na prezent recenzje zabawki drewniane zabawki i książki

Prezent na Wielkanoc dla starszego niemowlaka (do 100 zł) + KONKURS


Po pierwsze – nie uważam, żeby Wielkanoc była pretekstem do kupowania zabawek za ponad 100 zł. Mam jakąś taką wizję w mojej głowie, że najbardziej wartościowe prezenty dostaje się na urodziny oraz Gwiazdkę. Mikołajki, Dzień Dziecka, Wielkanoc – max 100 zł, a spokojnie nawet mniej.


Starszy niemowlak, taki jak mój Franko (10 miesięcy) lubi kształty, kolory, ale lubi też manipulowanie przedmiotami – może do znudzenia powtarzać ten sam ruch, ucząc się zależności, przyczyny i skutku, a także poznając swoją sprawczość (może to dlatego dzieci w tym wieku tak kochają włączać i wyłączać światło?:).

Znacie moją miłość do zabawek drewnianych, o ich zaletach pisałam wielokrotnie (między innymi tutaj KLIK!) – połączywszy ją z zainteresowaniami, jakie przejawia dziecko w wieku Franka – gdybym miała wybrać idealny rodzaj zabawek na prezent, z pewnością byłyby to wszelkiego rodzaju sortery czy piramidki.

Sortery
1. Sorter ślimak – cena 64,50 zł
2. Sorter domek z gumowym dachem – cena 78,50 zł
3. Sorter Mula – cena 29,99 zł
4. Kostka kształtów – cena 62 zł
5. Kostka pełna form do sortowania – cena 63 zł

Sortery doskonale ćwiczą koordynację oko – ręka, a także motorykę małą. Później możemy przy ich pomocy uczyć dziecka kształtów oraz kolorów. 


Piramidki

1. Bujany miś do sortowania – cena 83 zł
2. Układanka Mula – cena 24,99 zł
3. Bujany chłopczyk – cena 44,50 zł
4. Kolorowe koła do układania na paliku – cena 69 zł

Mogą być na różnym poziomie – niemowlakowi wystarczy prosta piramidka, chociaż wiele z nich ma również potencjalne poziomy trudności. Póki co układamy ją “byle jak” w dowolnej kolejności, później można uczyć się przy jej pomocy stopniowania wielkości (największy, najmniejszy etc.) oraz kolorów.

Niektóre piramidki możemy potraktować jako prezent “na później” – na przykład piramidki, które są jednocześnie sorterami.

1. Kreatywna układanka drewniana – cena 74 zł
2. Sorter – manipulator – cena 50,50 zł


My ze sklepu Zielone Zabawki mamy sorter Zwierzęta Amazonii, który, mimo że przeznaczony dla dwulatka, wzbudza ogromne zainteresowanie Franka. Oczywiście bawi się nim na swój sposób – czyli nakłada klocki na paliki bez ładu i składu, ale trenuje koordynację oko – ręka oraz motorykę małą. Na kolory, kształty oraz rozpoznawanie zwierząt na klockach przyjdzie jeszcze czas.KONKURS!!!


Razem ze sklepem Zielone Zabawki przygotowałam dla Was Wielkanocny konkurs, w którym do wygrania jest interaktywna zabawka dla dziecka w każdym wieku – takiego jak mój Franek, ale i trochę starszego, a nawet dla przedszkolaka. Sympatyczny pluszak – losowo wybrany jeden zwierzak – zabawka interaktywna z możliwością nagrywania dźwięku za sprawą wbudowanego dyktafonu (można go wyjmować). Można na nim nagrać wiadomość na dobranoc, czy dzień dobry, wyrazić swoje uczucia, lub zrobić komuś psikusa. 

Pluszak jest miły i miękki, nie ma ograniczeń wiekowych. Jeden z nich – losowo wybrany – czeka na kogoś z Was!


ZASADY KONKURSU

1. W komentarzu pod wpisem napisz jaką wiadomość (do 10 sekund) nagrałoby Twoje dziecko na zabawce, albo Ty dla dziecka, gdybyście ją posiadali – spośród odpowiedzi zostanie wybrana subiektywnie najlepsza, najciekawsza, najbardziej kreatywna.
2. Udostępnij link do tego wpisu na Facebooku i zaproś do zabawy dwóch znajomych
3. Polub na Facebooku Zielone Zabawki i mamowato.pl

4. Konkurs trwa od 16.03 od momentu opublikowania wpisu do 27.03 do godziny 23:49
5. Wyniki konkursu zostaną podane pod tym wpisem 28.03
6. Organizatorem konkursu jest www.mamowato.pl, a sponsorem jest sklep internetowy zielonezabawki.pl
7. Wysyłka następuje bezpośrednio od fundatora nagrody, czyli sklepu zielonezabawki.pl

KONKURS WYGRYWA p. EDYTA ANNA KLICH!!! GRATULACJE!!! Proszę o kontakt mejlowy na: mamowato@gmail.com

Wpis powstał przy współpracy ze sklepem internetowym zielonezabawki.pl.

Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

Powiązane wpisy