Każdy, kto czyta tego bloga regularnie, wie, że jestem fanką zabawek drewnianych. O ich zaletach pisałam wielokrotnie (na przykład TUTAJ i TUTAJ). Oprócz licznych plusów (o których za chwilę), drewniane zabawki mają zazwyczaj jedną wadę – są dużo droższe niż ich plastikowe odpowiedniki. Czy zabawki drewniane zawsze muszą być drogie?


Najpierw jednak – o zaletach. A jest ich wiele. Przede wszystkim trwałość – mamy wiele zabawek drewnianych, sporo też plastikowych, widzę jak zużywają się jedne i drugie. Zdecydowanie wygrywają tu zabawki drewniane, które naprawdę ciężko zniszczyć i wiele z nich spokojnie mogę odłożyć dla kolejnego, potencjalnego potomka. Z plastików zabawkom drewnianym dorównują trwałością chyba tylko klocki Lego i zabawki Fisher Price (jedne i drugie również nie należą do najtańszych).

Po drugie – zabawki drewniane nie są krzykliwe – to dla mnie bardzo, bardzo ważna cecha. Widzę, że Franek zupełnie inaczej bawi się zabawkami bez tego całego „show” dźwięków i migoczących światełek. Tu stawia się bardziej na manipulację, rozwój motoryki małej, czyli zabawki drewniane są też edukacyjne.

Po trzecie – materiał, z którego wykonane są zabawki drewniane jest zawsze z wiadomego źródła, czyli te zabawki są bezpieczne. Jedyne, co musimy sprawdzić, to czy farba, którą są pokryte, posiada odpowiednie atesty.

Ostatnią rzeczą, za którą cenię zabawki drewniane, jest prostota kształtów i estetyka wykonania. Nawet odrobinę zużyte, wyglądają ładnie, wręcz można powiedzieć, że zyskały dodatkowy urok.

Zabawki drewniane są jednak zazwyczaj sporo droższe od swoich plastikowych odpowiedników. Ale uwaga – tak samo, jak w przypadku zabawek plastikowych, bardzo często i w przypadku zabawek drewnianych płacimy więcej za markę. Jeśli nie zależy nam, by zabawka była koniecznie znanej firmy X czy Y, możemy naprawdę znaleźć dużo zabawek drewnianych bardzo dobrych, lecz mniej znanych firm, w dużo przystępniejszych cenach.

Kopalnią takich zabawek jest sklep Król Zabawek, gdzie znajdziecie sporo drewnianych (i nie tylko) zabawek w bardzo przystępnych cenach. 

My z Frankiem skusiliśmy się na dwie zabawki z tego sklepu – jako że ostatnio Franek jest fanem wszelkiego typu pojazdów, testowaliśmy układankę drewnianą „Samochody” oraz dużą drewnianą ciuchcię ze zwierzętami.


Oczywiście Franek jest za mały, by w pełni skorzystać z układanki, w sensie by dopasowywac elementy do dziur, ale za to doskonale bawi się wyciągając je z ramki. Za to ciuchcia robi prawdziwą furorę, a zwierzątka służą nam do nauki odgłosów („jak robi krowa?”).


Franek – ocieplacze na nóżki PUPUŚ

Obie zabawki są bardzo solidnie wykonane i w bardzo przystępnych cenach (układanka kosztuje 19 zł, a ciuchcia jest aktualnie w promocji i kosztuje 50 zł). Warto zajrzeć na stronę krolzabawek.pl, może znajdziecie coś dla siebie?:)

Wpis powstał przy współpracy ze sklepem Król Zabawek.

Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! 
Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku KLIK!, zacząć obserwować mnie na Instagramie KLIK!, podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarz.
Bez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK