Niedawno pisałam o doskonałych papuciach dla niechodka, który podejmuje pierwsze próby stania, a także stawia pierwsze kroki – ten wpis znajdziecie tutaj KLIK!. Nie oznacza to, że w momencie konkretniejszych prób chodzenia, a nawet pełnowartościowym śmiganiu po domu, takie papucie przestają się sprawdzać – o nie, sprawdzają się doskonale. Jednak niektórzy zamiast papuci wolą coś bardziej przypominającego buty, troszeczkę wyższe, chroniące kostkę, z zapiętkiem. Mam dla Was alternatywę dla papuci – buciki Lilitup.


We wpisie o papuciach pisałam bardzo dokładnie, jakie powinny być buciki dla dziecka stawiającego swoje pierwsze kroki. Dla przypomnienia: 
– oddychające
– z łatwo zginalną, nieśliską podeszwą
– wykonane z naturalnych tkanin, na przykład skóry
– z szerokim przodem (by te małe paluszki mogły się swobodnie poruszać)
 
Papucie świetnie sprawdzały się u nas po domu, jako alternatywa dla wiecznie ściąganych skarpetek. Buty Lilitup zakładałam Frankowi chętnie, kiedy zaczął stawiać samodzielne kroczki – moje matczyne oko czuło się spokojniej widząc wyższe buty i zapiętek (chociaż to mit, że pierwsze buty muszą mieć sztywną kostkę i zapiętek). 
 
 
Buty wykonywane są ręcznie – na stronie Lilitup znajdziecie pełną kolorystykę (my mamy niebieskie o takie KLIK!). Wykonane są z niezwykłą dbałością o każdy szczegół, poza praktycznością, są po prostu piękne. 
 
Są też – z ręką na sercu mogę to powiedzieć – nie do zdarcia. Moje dziecko wypróbowało swoje wszystkie destrukcyjne pomysły na tych bucikach (w tym także ich rzucie), zupełnie nie wpłynęło to na ich wygląd.
 
 
Początkowo miałam obawy co do sznurówek, czy nie będą wiecznie odwiązywane, ale – nie wiem, czy to kwestia tego, że Franek wcześniej przyzwyczaił się do paputków? – o dziwo moje dziecko nie zwracało na nie uwagi. Wiązanie na sznurówki ma swoje plusy – pozwala idealnie dopasować but do stopy, szczególnie jeśli dzieci mają pulchne stópki z wysokim podbiciem (u nas akurat problem w drugą stronę, musze mocniej ściskać, by but się nie zsunął).
 
kocyk LULUMO
 
Cena – 75 zł, może wydawać się dość wysoka, jednak ja jestem zdania, że na butach dla dziecka akurat nie warto oszczędzać, szczególnie tych pierwszych, gdzie stopa tak naprawdę dopiero się kształtuje. Poza tym całą sobą uważam, że te buciki są warte każdej złotówki – bardzo dobry, polski produkt, solidne wykonanie, piękny, trochę retro, wygląd. Firma Lilitup jest nową firmą na polskim rynku, aż chciałoby się, by wszyscy debiutowali na tak wysokim poziomie 🙂
 
Wpis powstał przy współpracy z firmą Lilitup.
 
Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! 
Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku KLIK!, zacząć obserwować mnie na Instagramie KLIK!, podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarz.
Bez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!
 
 
 

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK