Często piszę o ubrankach dla dzieci z bawełny organicznej (na przykład TUTAJ i TUTAJ). Pisałam też wielokrotnie o zaletach tych ubranek, jednak często pod tymi wpisami pojawiały się komentarze: „ok, ale tyle za body?”, „wszystko spoko, ale taka cena?”. No więc mam dla Was dobrą informację – nie wszystkie ubranka z bawełny organicznej muszą być AŻ takie drogie.


Niestety, zawsze ubrania z bawełny organicznej będą trochę droższe niż te, które są uszyte ze „zwykłej” bawełny. Bawełna organiczna to taka, przy uprawie, której nie zostały użyte żadne pestycydy czy chemikalia. Jej uprawa przebiegała również przy minimalnym użyciu maszyn, lub w ogóle ich braku. Wszystko to generuje koszta, co sprawia, że efekt finalny, czyli ubranka z takiej bawełny, są droższe. 
 
Jeżeli dodatkowo na ubrankach znajduje się nadruk z bezpiecznych dla alergików farb wodnych, cena ubrania może dodatkowo wzrosnąć. Firmą, która dba chyba o każdy detal (nawet o to, by napki użyte do ubrań były bez niklu) jest Dear Eco (pisałam o nich TUTAJ), ale ich ciuszki osiągają rzeczywiście dość wysokie ceny. W sumie, bez „dość”. Wysokie ceny, po prostu. Jednak –

UBRANKA Z BAWEŁNY ORGANICZNEJ NIE MUSZĄ BYĆ DROGIE

Ubrania z naturalnych włókien mogą okazać się koniecznością, jeśli mamy w domu małego alergika, jednak wydaje mi się, że nawet jeśli nasze dziecko nie ma alergii, warto inwestować w ubrania z bawełny organicznej – nie uczulają, nie podrażniają i dobrze oddychają. 

Staram się zazwyczaj stawiać na  naturalne włókna jeśli chodzi o body, pajacyki do spania i czapki (pierwsze dwa bezpośrednio stykają się ze skórą dziecka przez dłuższy czas, a jeśli chodzi o czapki, lubię świadomość, że czapka mojego dziecka dobrze przepuszcza powietrze i dziecko się w niej nie zapoci).
 
Moim ostatnim odkryciem jest nasza rodzima firma, szyjąca ubranka dla dzieci z bawełny organicznej, BabyTalk.
 
Ubrania z bawełny organicznej dla dzieci


Fenomenem jest dla mnie to, że firma, która dba o tak wiele szczegółów, oferuje również ubranka w dobrej cenie. A szczegóły są tu bardzo ważne – ciuszki uszyte są ze 100% bawełny organicznej, nadruki wykonane przy użyciu farb wodnych, które nie podrażniają ani nie wywołują alergii, wszywka z logiem wszyta na ramieniu, nie na karczku, by nie podrażniać i nie wywoływać dyskomfortu u dziecka. 

 
Interesują Cię wpisy o ubraniach dla dzieci z naturalnych włókien? Koniecznie zajrzyj też do tych:
 
Miałam okazję przetestować dwa produkty firmy BabyTalk – bluzkę oraz pajacyk. Bluzka ma zabawny nadruk (znajdziecie kilka takich w ofercie BabyTalk), z kolei nadruk na pajacyku jest przesłodki – skrzydełka na plecach 🙂

Ubrania z bawełny organicznej dla dzieci
Ubrania z bawełny organicznej dla dzieci

 

Ubranka są naprawdę wysokiej jakości, a nadruki dodają im uroku. Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się w nich Franek. Ubranka mają bardzo klasyczne kroje, widać, że są po prostu wygodne – nie jestem zwolenniczką przekombinowanych ubrań dla niemowląt czy małych dzieci, klasyczne kroje sprawdzają się też przy ruchliwych maluszkach – takich jak Franciszek, z którym to czasem założenie body jest niesamowitą gimnastyką 🙂

Bardzo kibicuję młodym, polskim firmom, szczególnie jeśli są to firmy prowadzone przez mamy. Czekam z niecierpliwością na rozwój sklepu i poszerzenie oferty 🙂

Ubrania z bawełny organicznej dla dzieci
Ubrania z bawełny organicznej dla dzieci
Ubrania z bawełny organicznej dla dzieciUbrania z bawełny organicznej dla dzieci

 

 
Wpis powstał przy współpracy z firmą BabyTalk.

 
Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

2017© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK