Dziś w cyklu Czytelnicze Soboty chciałabym Wam przedstawić trzy książki młodego, ale bardzo obiecującego wydawnictwa CoJaNaTo. Będzie też coś dla starszych dzieci oraz dla rodziców!


Pierwsza książka to „Lulu” autorstwa Anety Ryfczyńskiej z przepięknymi ilustracjami Darii Dróżdż. Cudowna, ciepła opowieść nie tylko dla dzieci, o marzeniach, podążaniu za nimi, trochę też o tym, że jako dorośli często rezygnujemy z siebie, ze swoich pragnień. Dzieci są prawdziwe w tym co robią i czują, nie odczuwają jeszcze ograniczeń, które my, dorośli, często sami na siebie nakładamy. 
 
Lulu Aneta Ryfczyńska Cojanato
Lulu Aneta Ryfczyńska Cojanato
Lulu Aneta Ryfczyńska Cojanato
Lulu Aneta Ryfczyńska Cojanato
Lulu Aneta Ryfczyńska Cojanato
 
LULU
tekst: Aneta Ryfczyńska
oprawa: twarda
wydawnictwo: CoJaNaTo
cena: 29,23 zł
do kupienia: TUTAJ

Druga propozycja na dziś to książka „Uważność i Spokój Żabki” Eline Snel. To książka, która wzbudziła moją największą ciekawość – ze względu na ciekawe techniki, które opisuje.

Autorka – Eline Snel – to holenderska terapeutka, która opracowała program ćwiczenia uważności dla dzieci. Książka zawiera opis metody oraz konkretnych ćwiczeń – które otrzymujemy również na płycie CD (11 ćwiczeń). 

Ćwiczenia te to tak naprawdę świeckie techniki medytacyjne, których jestem ogromną fanką, jednak zawsze znałam je z perspektywy dorosłego. Tu pojawia się nowość – techniki relaksacyjno-medytacyjne dla dzieci, pomagające ćwiczyć uważność, bycie tu i teraz, uspokoić gonitwę myśli, oswoić emocje, a dodatkowo poprawić koncentrację. 

Techniki medytacyjne nie są jednak jednorazowym złotym środkiem, czy remedium na wszystkie problemy – to ćwiczenie umysłu – które tak jak ćwiczenie ciała, musi odbywać się regularnie, by przynieść pożądane efekty.

Ćwiczenia nadają się również dla dorosłych. W książce znalazłam wiele inspirujących zdań, ponieważ praca nad cierpliwością, obecnością w danym momencie, uspokojenie wiecznej gonitwy myśli, którą nazywam „multikinem w głowie”, dotyczy mnie bardzo mocno. W książce znajdziecie bardzo dużo wskazówek i praktycznych porad, jak sobie radzić z przeszkadzającymi emocjami, a ćwiczenia na płycie sprawdzą się zarówno w przypadku dzieci, jak i ich rodziców.


Interesują Cię pozostałe wpisy z cyklu „Czytelnicze Soboty”? Kliknij TUTAJ.

 

Uważność i spokój żabki
Uważność i spokój żabki
Uważność i spokój żabki
Uważność i spokój żabki

 

UWAŻNOŚĆ I SPOKÓJ ŻABKI
tekst: Eline Snel
oprawa: miękka ze skrzydełkami
wydawnictwo: CoJaNaTo
cena: 45,03 zł
DO KUPIENIA: TUTAJ

Trzecia książka – i ostatnia na dziś – to „Pozytywna Dyscyplina” autorstwa Jane Nelsen. jezeli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy istnieje trzecia droga, oprócz surowości i pobłażliwości, ta książka jest dla Was. Jeśli ktoś z Was interesował się wychowaniem bez kar i nagród, również koniecznie powinien sięgnąć po tę książkę. 

Napisana w bardzo konkretny sposób, z mnóstwem przykładów i analiz sytuacji z życia wziętych, z podsumowaniem każdego rozdziału, ba! nawet z pytaniami pod koniec każdego z nich – książka jest kompedium wiedzy o podejściu wychowawczym opartym na zrozumieniu i empatii, a dążącym do rozwoju samodzielności, samodyscypliny oraz odpowiedzialności u dzieci.

Książka pełna jest gotowych narzędzi do pracy zarówno nad sobą, jak i nad relacjami w rodzinie. Przeczytałam ją jednym tchem, mimo że ma charakter podręcznikowy – zawiera wiele koncepcji, z którymi się bardzo identyfikuję. O wychowaniu bez kar i nagród toczyło się już wiele dyskusji w moim domu – oboje z K. jesteśmy zgodni, że o wiele lepiej sprawdza się poszukiwanie rozwiązań zamiast karanie, oraz zachęta zamiast nagrody. Nie rozumiemy też celowości nagradzania zachowań oczywistych (och och, jak pięknie zjadłeś). 

Jednak brak kar nie musi oznaczać pobłażliwości, a brak nagród krainy lodu, w której dziecko nie ma pozytywnego wsparcia w rodzinie. Zachęcam Was gorąco do przeczytania tej książki oraz zajrzenia na stronę pozytywnadyscyplina.pl – tam również dowiecie się wiele o tej metodzie 🙂

POZYTYWNA DYSCYPLINA
tekst: Jane Nelsen
oprawa: twarda
wydawnictwo: CoJaNaTo
cena: 30,91 zł
DO KUPIENIA: TUTAJ

Wpis powstał przy współpracy z wydawnictwem CoJaNaTo.

 
Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK