kosmetyki odżywka do włosów recenzje szampon

O włosach raz jeszcze – recenzja kosmetyków Pilomax

Szampon i maska Pilomax


Pamietam te szalone czasy, kiedy chodziłam do fryzjera co sobotę. Co sobotę! Na zabiegi regenerujące i na układanie włosów. I rzeczywiście, miałam włosy niczym gwiazda telewizji śniadaniowej, długie, lśniące, idealnie ułożone. No cóż… te czasy już za mną 🙂 A może jeszcze przede mną?


Tak czy owak, dla moich włosów nastał po ciąży czas smutny. Połowa wypadła, druga połowa przypomniała mi, że nie jestem gwiazdą telewizji śniadaniowej, tylko raczej Zbigniewem Wodeckim. Wróciły stare czasy czyli suchość i lekkie fale – generalnie fryzura jak po uderzeniu piorunem, ściągana codziennie w kok, bo w sumie brak pomysłu, co by tu innego z tymi włosami zrobić.

Ja w ogóle trochę nie umiem z włosami, w sensie nie umiem ich układać, jakoś ogarnąć umysłem. Wszystko, co wykracza poza nałożenie maski i umycie jest dla mnie logistyczną operacją na wielką skalę. 

No więc ładowałam te maski, obciążając włosy na maksa, by tylko przestały się puszyć. Efekt? Przetłuszczające się, zbyt obciążone włosy. 

RECENZJA KOSMETYKÓW PILOMAX


Jakiś czas temu trafiłam na kosmetyki Pilomax, a że jestem kosmetycznym maniakiem, musiałam je przetestować. Przez ostatni miesiąc używałam dwóch produktów: szamponu głęboko oczyszczającego oraz maski do włosów Arabica. I do tych dwóch się ograniczyłam (nie licząc oleju migdałowego nakładanego na końcówki włosów) ponieważ mam też spory problem z trzymaniem się konsekwetnie jednego kosmetyku i daniem mu czasu, by zadziałał. Także tym razem – byłam konsekwentna.

Jeśli chodzi o szampon – tu rzeczywiście ta konsekwencja w stosowaniu spowodowała, że oceniam go pozytywnie. Dlaczego? Dlatego, że ten szampon ma za zadanie oczyścić nasze włosy z parabenów, silikonów i wszystkich szkodliwych składników, które niestety, w przypadku szamponów czy odżywek, sprawiają, że mamy wrażenie, że nasze włosy są nawilżone, miękkie i dobrze układające się. Niestety ten efekt jest nietrwały i złudny – włos w środku nie jest nawilżony, jest po prostu pokryty warstwą,  która sprawia takie wrażenie, obciążony.

Szampon oczyszczający Pilomax

Szampon i maska Pilomax

Szampon i maska Pilomax


I tu z pomocą przychodzi szampon głęboko oczyszczający Pure Wax, który – no cóż, tego nie możńa mu odmówić, rzeczywiście głeboko oczyszcza włosy i skórę głowy. Jednak w przypadku kogoś ze skłonnościami do włosów Zbigniewa Wodeckiego, efekt początkowy nie jest, niestety zadowalający – moje suche włosy zrobiły się jeszcze bardziej suche, szorstkie i sprawiające wrażenie nieodżywionych. Smutna prawda jest taka, że tak naprawdę cały czas takie były, tylko chowały się pod warstwą silikonów, które w nie pakowałam. Po to właśnie potrzebna jest nam do kompletu maska do włosów Arabica, ponieważ jest bardzo silnie nawilżająca i regenerująca. Stosując ją przez miesiąc zauważyłam znaczącą poprawę – włosy stały się mocniejsze i mniej puszące się – czyli nawilżone. Co najważniejsze, nie jest to puste działanie sylikonów, ponieważ produkty Pilomax są od nich wolne, a także nie zawierają parabenów ani SLS.

Szampon i maska Pilomax

Maska do włosów Pilomax, maska regeneracyjna do włosów

Maska do włosów Pilomax, maska regeneracyjna do włosów


Rzeczywiście tej kuracji trzeba dać trochę czasu. Szampon jest mocno oczyszczający i ten efekt jest w pierwszej kolejności zauważalny. Maska doskonale nawilża włosy, jednak żeby zauważyć efekty, trzeba zastosować ją kilka razy regularnie. 

Szampon – cena 24 zł/200 ml
Maska – cena 24,60 zł/240 ml

Wpis powstał przy współpracy z marką Pilomax.


Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

Powiązane wpisy