inspiracje na bieżąco pierwszy rok pomysły na prezent pomysły na prezent dla rocznego dziecka pomysły na prezent na dzień dziecka

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla roczniaka (i nie tylko)

Pomysły na prezent dla rocznego dziecka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a ja jak zwykle robię prezenty na ostatnią chwilę. Przeszukując szerokie odmęty internetu, ciężko było mi wybrać coś dla Franka – chciałam wszystko. W ramach kompromisu sama ze sobą, postanowiłam kupić Frankowi jedną rzecz, a wszystkie inne moje chciejstwa przedstawić Wam w tym poradniku prezentowym.


Mam taką zasadę, że większe prezenty kupuję Frankowi oraz moim i męża chrześniakom na święta Bożego Narodzenia oraz na urodziny. Na pozostałe okazje (Wielkanoc czy Dzień Dziecka) staram się mieścić w kwocie do 50 zł – 100 zł jest moją górną granicą. Dlatego też wybrane przeze mnie propozycje na prezenty na Dzień Dziecka dla roczniaka mieszczą się w kwocie do 100 zł – lecz znajdziecie tu też propozycje tańsze niż 50 zł.

POMYSŁY NA PREZENT NA DZIEŃ DZIECKA DLA ROCZNIAKA


1. KSIĄŻKI


Książki dla rocznego dziecka

Franek jest fanem książeczek dla dzieci (ja też) i uważam, że jest to świetny prezent dla rocznego dziecka. “Księga dźwięków” (1) to prezent, który szykuję dla Franka na Dzień Dziecka – uważam, że to obowiązkowa pozycja dla dzieci w jego wieku! Na 112 stronach opisano odgłosy, które wydają różne przedmioty, pojazdy czy zwierzęta. Jest też kilka pojęć abstrakcyjnych (na przykład ból robi “ała” :). Cena 34,90 zł

Druga pozycja to “Auto” (2), czyli opowieść o pewnym samochodzie dla najmłodszych fanów motoryzacji. Cena – 22,90 zł. Trzecia książka, powyżej kwoty 50 zł (cena 69 zł), to część serii o psie o imieniu Spot. “What’s that noise, Spot?” (3) to książka jest interaktywna, zawiera aż 18 przycisków, pod którymi kryją się różne dźwięki. Co prawda, książka przeznaczona jest dla starszych dzieci (2-5 lat), myślę jednak, że roczniakowi też sprawi dużo frajdy.

Ostatnia propozycja to książka, którą kupiłam ostatnio w Lidlu (!), czyli “Rok w lesie” (4). Książka również przeznaczona dla dzieci starszych niż Franek, jednak przyciągnęła jego uwagę od samego początku – świetna opowieść o przyrodzie, zwierzętach i roślinach, na przestrzeni czterech pór roku. Dużo elementów pozwala ćwiczyć koncentrację i spostrzegawczość dziecka. Cudowna książka dla młodszych i starszych dzieci. Cena regularna to 44,90 – aktualnie jest promocja i książka kosztuje 35,90 zł.

2. ZABAWKI NA PLAŻĘ/DO PIASKU/NA DWÓR


Zabawki na dwór dla rocznego dziecka

Dzień Dziecka przypada w specyficznym okresie czasu, kiedy świetnym prezentem są wszelkiego rodzaju zabawki na dwór, do piaskownicy czy na plażę. Sprawdzą się wiaderka, foremki i inne łopatki – jeżeli kupujecie je rocznemu dziecku, takie zabawki z pewnością sprawią mu frajdę, ponieważ jeszcze rok temu oglądało o tej porze roku świat z gondoli, teraz ma pierwszą okazję porządnie się ubrudzić 🙂

Pierwszy produkt to foremki Quut Sunny Love (1) – są też inne wzory. To specyficzne foremki, z użyciem których poradzi sobie nawet małe dziecko, bo nie musimy ich odwracać – kształt uzyskujemy odciskając go w piasku 🙂 Hitem dla mnie, jako mamy biorącej na spacer dosłownie wszystko jest zwijane wiaderko sylikonowe (2) (zmieści się do każdej torebki!) – cenowo trochę drogo (51,90 zł), ale patent fajny, co nie? Również zajmujący mało miejsca jest zestaw łopatka + sitko + piłeczka Quut Cuppi (3) – cena 34,90 zł.

Ostatnią moją propozycją z tej kategorii jest zabawka, która być może przeznaczona jest dla odrobinę starszych dzieci, jednak urzekła mnie swoją innowacyjnością – to wiaderko do budowy zamków (4), które pozwala tworzyć piętrowe budowle z piasku (cena 69,90 zł).

Dwór to nie tylko piaskownica i plaża, dlatego piąta propozycja to kredki stożkowe (5) – dzięki swojemu kształtowi łatwe do utrzymania w ręce małego dziecka. Czy roczne dziecko będzie potrafiło tworzyć nimi dzieła sztuki? Oczywiście, że nie. Czy to świetny pomysł na zabawę i pierwsze kroki w samodzielnych bazgrołkach? Myślę, że tak. Cena 45 zł.


3. KLOCKI


Klocki dla rocznego dziecka

Klocki, czyli według mnie prezent dobry na każde okazje. Czy zaskoczy Was, że mówiąc klocki, mam na myśli klocki drewniane? 🙂 Klocki drewniane, w odróżnieniu od na przykład Duplo, są lepsze rozwojowo dla małego dziecka – na ten temat mogłabym napisać elaborat, jednak ograniczę się do poniższego krótkiego akapitu 😉 

Łączenie klocków typu Duplo to późniejsza rozwojowo czynność, niż stawianie klocków jeden na drugim (układanie wieży z dwóch, trzech i więcej klocków to kamienie milowe w rozwoju dziecka, łatwiej mu to osiągnąć z klockami, które po prostu stawia się na sobie, a nie łączy ze sobą). Również burzenie wież zbudowanych przez nas jest dla dziecka rozwojowe – jak to powiedział filozoficznie mój sześcioletni siostrzeniec “małe dzieci muszą się nauczyć najpierw niszczyć, by potem móc budować” – nic dodać nic ująć – a burzyć wieże z klocków ułożonych jeden na drugim również jest dziecku łatwiej niż z połączonych klocków typu Duplo (co nie znaczy, że Duplo są złe – mamy, lubimy). Trochę Was ponamawiałam – możecie wybierać między klasyką gatunku, czyli na przykład takimi klockami Wooden Story (1) w cenie 89 zł, lub na przykład takimi (2) ułożonymi w ładnej skrzyneczce (cena 78 zł). W Ikea (niezawodnej!) znajdziecie również klocki z wózkiem (3) za 49,99 zł.

4. KARTY DO NAUKI


Karty do nauki dla rocznego dziecka

Roczne dziecko to dziecko zainteresowane kształtami, kolorami, prostymi słowami (takie dziecko potrafi już wskazywać niektóre elementy obrazków), dlatego karty do nauki to świetny pomysł na prezent. Na przykład karty Mudpuppy (cena 55 zł, ilość kart – 26) kolory i kształty (1),  zwierzęta (2) czy owoce i warzywa (3) – karty są na sznurku, dzięki czemu się nie zgubią, a słowa podane są w języku angielskim. 

Karty z firmy Czuczu mają z kolei dopisane odgłosy, które wydają na przykład zwierzęta (4) czy pojazdy (5). Cena tych kart to 19,90 zł, ilość kart – 7, również związane są sznureczkiem.


5. PIRAMIDY I SORTERY


Sortery dla rocznego dziecka

To chyba jeden z moich ulubionych pomysłów na prezent dla dziecka między 6. a 18. miesiącem życia. Mogłabym się rozwijać na temat ważności motoryki małej w tym wieku, ale myślę sobie, że każdy z Was o tym wie i pewnie ma już niejedną piramidę czy sorter w swojej kolekcji zabawek dla dziecka 🙂

Pierwsza zabawka to propozycja od Janod (1) – będąca jednocześnie piramidą i sorterem kształtów (cena 98 zł). Druga to piramida drewniana przedstawiająca sowę (2) – piramida wykonana jest z drewna, zawiera też mniejsze, trudniejsze elementy, takie jak skrzydła (cena 69 zł). Ciekawą propozycją według mnie jest piramida z twardego kartonu – na przykład Piramida Zwierzęta  (3) w cenie 72 zł. Tych piramid jest kilka rodzajów – wszystkie wykonane z bardzo trwałego kartonu. Piramida Zwierzęta tworzy wieżę o wysokości aż 87 cm! Ależ frajda jest ją burzyć 🙂

Możemy również zdecydować się na klasykę gatunku – drewniany sorter kształtów od Wooden Story (4), uczący jednocześnie (oczywiście starsze dziecko niż roczne) relacji większy – mniejszy, największy – najmniejszy. Cena sortera to 59 zł.

A Wy? Macie już prezent dla Waszego malucha?


Zawarte w tekście linki do sklepu Muppetshop to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli wejdziesz do tego sklepu przez moją stronę i coś kupisz, ja otrzymam z tego tytułu drobne wynagrodzenie. Nie wpływa to zupełnie na cenę produktu, który kupujesz. Dla mnie oznacza to jednak coś więcej – Twoje zaufanie, że rekomenduję ten produkt dlatego, że wiem, że jest dobry.

Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

Powiązane wpisy