Szczepić, nie szczepić, płacić za szczepienia, 5w1, 6w 1? Dodatkowe? Na pneumokoki, rotawirusy, menigokoki? Szczepić, kiedy wyznaczono datę, czy czekać, czy rozbijać w czasie, czy … Nie odpowiem, nie wiem. Mogę opowiedzieć, jak ja robię i trochę nawet powiedzieć dlaczego robię jak robię. Jak zrobisz Ty? Nie wiem.


Franka zaszczepiliśmy szczepionkami skojarzonymi 6w1 i dodatkowo wykupiliśmy szczepienia na rotawirusy i pneumokoki. 

Nie uważam tego za najlepszą opcję, za jedyną drogę, zrobiłam tak, podjęłam taką decyzję i staram się nie zastanawiać, co by było gdyby. 

Gdzieś w głębi siebie czuję, że szczepienia są lepsze niż brak szczepień, ale z pewnością wiem, że jestem zwolenniczką darmowych szczepień oraz dostępu do profesjonalnej wiedzy. O darmowe szczepienia przeciw pneumokokom walczy Fundacja Aby Żyć i promuje to na swojej stronie SZCZEPIMY. Fundacja ta stara się również zapewnić dostęp ekspertów oraz specjalistów, tak by nasze pytania odnośnie szczepień nie pozostawały bez odpowiedzi.
 
Dlatego postanowiłam włączyć się w akcję Drużyny Ambasadorów.
 
Na czym ona polega?
 
4 blogerki tworzą drużyny, na które później czekają różne zadania. Zadania są punktowane, a zwycięska drużyna może przekazać 5 tyś. zł na wybrany cel charytatywny.
 
Moja drużyna #mamowatadruzyna, przekaże te pieniądze na Oddział Dziecięcy Szpitala w Pucku – w myśl hasła „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Szpital w Pucku to mały szpital, jednak dość wyjątkowy – w sezonie letnim pomaga maluszkom nie tylko z okolicznym miejscowości, ale też osobom, które przyjechały na wakacje nad polskie morze (niedaleko znajduje się wiele miejscowości letniskowych np. Władysławowo, Chałupy, Jurata). 
 
Żeby zdobyć te pieniądze, potrzebuję Waszej pomocy. 
 
Przede wszystkim potrzebuję osób chętnych do bycia w mojej drużynie #mamowatadruzyna. Dołączyć może każdy! Każdy członek drużyny dostanie upominek w postaci książki, a najaktywniejsza osoba bon na 100 zł do Smyka lub Empiku (do wyboru).
 
Na moim fanpage’u będę Was prosić o wykonywanie różnych zadań związanych z tą akcją – ostatnio prosiłam Was o hasło oraz logo. 
 
Oto logo i hasło naszej drużyny:
 
Szczepić czy nie szczepić?
 
Jeśli chcesz dołączyć do mojej drużyny, napisz do mnie na mamowato@gmail.com albo na Facebooku TU. Warto tez śledzić profil mamowato.pl na Facebooku – tam informuję o wszystkich zadaniach na bieżąco. 
 
HARMONOGRAM CAŁEJ AKCJI
 
9 maja – rozpoczyna się nabór do drużyn. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji mogą się zgłaszać do końca jej trwania, tzn. do 26 czerwca br. Osoby te muszą widnieć w galerii członków drużyny, która jest prowadzona przez ambasadorkę oraz muszą brać czynny udział w akcji.
9 – 22 maja –  w tym czasie członkowie drużyny muszą wymyślić logo, hasło oraz pomóc ambasadorce w stworzeniu unikalnego wpisu na blogu. Najwięcej punktów zdobędzie ten wpis, który otrzyma na naszej tablicy najwięcej polubień.
22 – 29 maja – stworzenie piosenki drużyny. Piosenka będzie tworzona spontanicznie, każdy z członków będzie dopisywał wers piosenki w komentarzu pod postem informującym o zadaniu na fp ambasadorki. Dodatkowe punkty drużyna może otrzymać za formę audio/video piosenki.
22 maja – 26 czerwca – w tym czasie punktowana będzie aktywność poszczególnych członków drużyn na fanpage’u Szczepimyforum i platformie e-learningowej.
 
(źródło: 
 
To co? Chcesz pomóc?

 
Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK