Jesteśmy na plaży. Przed nami rodzina z na oko trzyletnią córką. Nagą. Po prawej matka z trójką dziewczynek – w wieku mniej więcej od 8 do 12 lat. Wszystkie trzy tylko w bawełnianych majteczkach. Mokrych, prześwitujących, zjeżdżających z pupy. Ej kurde! Naprawdę bardzo staram się nie patrzeć, nie oceniać. Ale… nie wiesz, nigdy nie wiesz kto patrzy.

Ubieranie dziecka na plaży to dla mnie kwestia wielu rzeczy. Po pierwsze szacunku. Nawet dla niemowlaka. Ja nie chciałabym być nago w miejscu publicznym, dziecko owszem, jest małe i jeszcze nie ma rozwiniętego poczucia intymności i prywatności pewnych sfer, ale chyba jakoś chcemy go tego nauczyć, prawda? 
 
Po drugie higieny zwyczajnie, sorry, ale piasek, piasek everywhere, to nie jest najmilsze uczucie. Dla Ciebie nie, dla dziecka też nie. 
 
Po trzecie wreszcie, to kwestia bezpieczeństwa. 

I to nie jest tylko to, że „żyjemy w takich czasach” bla bla bla. „Takie czasy” były zawsze, tylko może mniej ludzi ze smartfonami na plaży było, mniej opcji na to, że ten miły pan, co to się tak uśmiecha, wcale nie fotografuje swojej wnuczki.

I jak sobie dobrze powspominacie, to założę się, że wiele z Was ma poukrywanych gdzieś w zakamarkach pamięci kilka takich sytuacji na maksa z pogranicza. Niby nic wielkiego, ale jednak. Ja mam. Pamiętam – miałam 11 lat, było lato. Biegałam w takiej bluzce dłuższej, co to za sukienkę miała robić, ale kogo tu oszukiwać, była to bluzka, a nie sukienka, i pewnie przy każdym schyleniu świeciłam majtkami. 
 
I pamiętam tego pana, córka mu się urodziła tego dnia i siedział w barze koło mojego domu i popijał piwo. „Ładną masz sukienkę” powiedział. Tylko tyle. Ale miał coś takiego w oczach, że nie odpowiedziałam, tylko poleciałam do domu. 

A jak ktoś ma jeszcze złudzenia zapraszam do tekstu: Matka jest tylko jedna – zakładajcie dzieciom majtki!.

pieluszka do pływania, koszulka do pływania
pieluszka do pływania, koszulka do pływania
pieluszka do pływania, koszulka do pływania
pieluszka do pływania, koszulka do pływania
pieluszka do pływania, koszulka do pływania


Franek ubrany jest w koszulkę z filtrem Close Parent i pieluszkę do pływania tej samej firmy – my mamy swoje z Ekodrogeria.pl. Close Parent to firma produkująca pieluszki wielorazowe, ale też dużo gadżetów dzieciowych, na przykład najlepsze na świecie śliniaki, które znajdziecie TUTAJ (polecam te z kieszonką, jak i te z rękawkami, mamy oba i obecnie nie wyobrażam sobie bez nich życia. No dobra, wyobrażam sobie, ale byłoby ciężkie i pełne zapierania plam). 

pieluszka do pływania, koszulka do pływania
pieluszka do pływania, koszulka do pływania

 


Nasza koszulka i kąpieluszki to według mnie strzał w dziesiątkę – szybko schną, nie przylepia się do nich mokry piasek, kąpieluszka dobrze dopasowana nie wypuści na zewnątrz żadnej „niespodzianki”. Dodatkowo w środku ma warstwę polarku, który chłonie to, co ma chłonąć oraz odprowadza wilgoć, tak by przy pupie nie było mokro. Koszulka z kolei chroni dziecko przed promieniowaniem ultrafioletowym (filtr UPF50+), ale też na przykład wiatrem, czy po prostu piaskiem i kamykami (moje dziecko na przykład na plaży lubi pełzać). Jeżeli jeszcze się zastanawiacie nad outfitem plażowym dla maluszka – kąpieluszki i koszulka polecają się. 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK