Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, ilość plusów wynikająca z ich stosowania jest ogromna – przede wszystkim mamy w nich bogactwo naturalnych, prawdziwie działających składników, do tego mamy pewność, że żaden z tych składników nie jest szkodliwy, co w przypadku dzieci jest dość ważne – składniki naturalne to mniejsze ryzyko uczuleń i podrażnień. Jednak oprócz zalet, możemy doszukać się też kilku wad.


Ja doszukałam się trzech. Po pierwsze cena, zazwyczaj kosmetyki naturalne są droższe, ze względu na swoje składniki, po drugie kosmetyki naturalne zazwyczaj słabiej się pienią (przeszkadza mi to szczególnie przy szamponach i w kosmetykach do kąpieli dla dzieci), po trzecie wreszcie – zapach. O ile kosmetyki naturalne dla dorosłych często pachną przepięknie, w kosmetykach dla dzieci zapach jest delikatnie mówiąc mało dzieciowy, a czasem po prostu… specyficzny 🙂 . O ile w ogóle jest.
 
Przy noworodkach i niemowlakach brak pienienia oraz zapachu mniej mi przeszkadzał – jednak Franek wszedł już w etap zabawy podczas kąpieli i na przykład brak piany zaczął mi już powoli doskwierać. 
 
Szukajcie, a znajdziecie, mówią. No więc – mają rację – znalazłam! Kosmetyki naturalne, ręcznie robione, przepięknie pachnące i do tego z super pianą 🙂
 

KOSMETYKI DLA DZIECI PACHNĄCE LATEM

 
Niedawno odkryłam serię kosmetyków dla dzieci LOVE SOAP, ręcznie robionych mydeł w płynie, szamponów i płynów do kąpieli. Kosmetyki są w ekologiczne, z naturalnych i organicznych składników, a produkują je trzy mamy z Wielkiej Brytanii. Ręcznie!

Kosmetyki Love Soap wolne są również od parabenów, siarczanów, sztucznych barwników czy substancji zapachowych, zawierają za to ekologiczne olejki i minimalną ilość konserwantów.

Love Soap to tak naprawdę dwie serie – jedna z olejkiem mandarynkowym, druga z olejkiem z lawendy. 
 
W każdej serii mamy trzy kosmetyki – płyn do kąpieli (super się pieni!), żel do mycia i szampon 2w1 oraz mydło do rąk. 
 
W Polsce można kupić te kosmetyki w sklepie Costasy. My z Frankiem przetestowaliśmy serię mandarynkową, o cudnym, delikatnym, świeżym zapachu mandarynki. 
 
W skład serii wchodzi płyn do kąpieli, żel do kąpieli i szampon 2w1 oraz mydło do rąk. Wszystkie zawdzięczają swój zapach olejkowi eterycznemu z mandarynki, zaś właściwości nawilżające olejowi arganowemu oraz aloesowi. 
 
Jeśli interesują Cię naturalne kosmetyki dla dzieci, zajrzyj też do tych wpisów:

 
Płyn do kąpieli dodajemy najlepiej pod bieżącą wodę – wtedy uzyskamy idealną pianę. Skład wszystkich kosmetyków jest bardzo dobry – w przypadku płynu do kąpieli oraz żelu i szamponu 2w1 75% składników jest pochodzenia organicznego, w przypadku mydła do rąk jest to aż 84%. 
 
Kosmetyki pięknie pachną i bardzo dobrze się pienią. Są wydajne, dobrze się rozprowadzają, wystarczy niewielka ilość, a dzięki dozownikowi łatwiej je nakładać. Do tego ta piękna szata graficzna! Popatrzcie, jak się prezentują.
 
Kosmetyki dla dzieci Love Soap
Kosmetyki dla dzieci Love Soap
Kosmetyki dla dzieci Love Soap
Kosmetyki dla dzieci Love Soap
Kosmetyki dla dzieci Love Soap
Kosmetyki dla dzieci Love Soap
Kosmetyki dla dzieci Love Soap
Kosmetyki dla dzieci Love Soap
Kosmetyki dla dzieci Love Soap
Kosmetyki dla dzieci Love Soap
Kosmetyki dla dzieci Love Soap
Kosmetyki dla dzieci Love Soap
Kosmetyki dla dzieci Love Soap
Kosmetyki dla dzieci Love Soap
 
KONKURS!!!
 
Chciałabym, byście i Wy miały okazję przetestować kosmetyki LOVE SOAP i mam dla Was DWA ZESTAWY, w których skład wchodzi płyn do kąpieli o zapachu mandarynki oraz mandarynkowy żel i szampon 2w1. Zestaw znajdziecie w sklepie costasy.pl – LINK DO NAGRODY.
 
Plakat konkursowy
 
 
Co należy zrobić?
 
Konkurs odbywa się na Facebooku. Pod postem konkursowym, który znajduje się TUTAJ wpisujemy odpowiedź na pytanie:
 
Ile serii zapachowych znajdziemy w ofercie LOVE SOAP?
 
Będzie mi miło, jeśli polubicie mamowato.pl oraz costasy.pl na Facebooku, zaprosicie do zabawy znajomych i udostępnicie post konkursowy (LINK DO POSTU TUTAJ).
 
KONKURS TRWA od piątku 19.08 od momentu opublikowania tego postu, do piątku 26.08 do 23:59 🙂 Wyniki podam najpóźniej w poniedziałek (29.08) wieczorem.
 
REGULAMIN
 
1. Konkurs organizowany jest przez www.mamowato.pl, a sponsorem nagród jest sklep Costasy.pl
2. Nagrodami są dwa zestawy kosmetyków dla dzieci Love Soap – płyn do kąpieli oraz żel i szampon 2w1 z serii mandarynkowej 
3. Konkurs zaczyna się 19.08 i kończy 26.08.2016. Wyniki zostaną podane pod tym wpisem najpóźniej wieczorem 29.08.2016
4. Wysyłka nagrody tylko na terenie Polski (za wysyłkę odpowiada sponsor nagrody)
5. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez organizatora konkursu na podstawie subiektywnej oceny odpowiedzi podanych pod postem konkursowym na Facebooku
6. Promocja nie jest żaden sposób sponsorowana czy przeprowadzana przez serwis Facebook
7. Jeśli zwycięzca nie dostarczy swych danych do wysyłki w ciągu trzech dni od ogłoszenia wyników, organizator wyznacza nowego zwycięzcę. 
 
POWODZENIA!!!

WYNIKI KONKURSU 🙂

Jak zwykle wybór był ciężki! Zestawy kosmetyków LOVE SOAP wygrywają:

KINGA JANKOWSKA
PATRYCJA KOSTROWSKA

Serdecznie gratuluję! I proszę o kontakt na Facebooku lub przez mejla mamowato@gmail.com 🙂
 
Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK