Chusteczki nawilżane to chyba coś, bez czego większość matek nie wyobraża sobie życia. W internetach krążą żarty, jak to wycieramy nimi wszystko od podłogi, poprzez buty, meble, na twarzy dziecka kończąc (oczywiście nie tą samą chusteczką). Z moim mini ekologicznym zacięciem staram się zmniejszyć zużycie nawilżanych chusteczek do minimum, jednak podczas wyjść i wyjazdów chętnie z nich korzystam. Niestety, chusteczki nawilżane mogą kryć w sobie całą masę szkodliwych substancji.

 
Pomijając słynne PEG-i – czyli tanie substancje podtrzymujące konsystencję składników nawilżających, w chusteczkach nawilżanych częstym gościem (niepożądanym) są: parabeny, alkohol (!), czy phenoxyethanol w zbyt dużym stężeniu (dopuszczalne to 1%, jednak lepiej wybierać takie chusteczki, które mają mniej niż 0,5% tego składnika).

Zawsze twierdziłam, że najlepsza do przemywania jest po prostu woda – w domu używam wacików nasączonych wodą właśnie lub wielorazowych myjek – dlaczego więc przy chusteczkach nawilżanych nie wziąć pod uwagę wody właśnie?
 
Niedawno miałam okazję poznać nowe chusteczki Ebebe Natural, które mają w swoim składzie aż 97,6% wody. 
 
Pozostałe składniki mają bardzo niskie indeksy, popatrzcie:
  • Glicerin – 1,3% (zamiast niefajnego propylene glycol)
  • Phenoxyethanol – 0,3% (bardzo fajna, niska zawartość)
  • Benzoic Acid – 0,2%
  • Aloe Barbadensis Leaf Extract – 0,1% (sok z liści aloesu)
  • Chamomilla Recutita Flower Extract – 0,1% (wyciąg z rumianku)
  • Polysorbate 20 – 0,1%
  • Tocopheryl Acetate – 0,1% (pochodna wit. E)
  • Sodium Citrate – 0,05% (regulator pH)
  • Potassium Sorbate – 0,1% (konserwant, w tym stężeniu ok, dopuszczalne to 0,5%)
  • Parfum – 0,05%

Moje subiektywne odczucia względem chusteczek Ebebe Natural są bardzo pozytywne – chusteczki pachną bardzo delikatnie, odrobinę jakby aloesem. Bardzo duży plus za stopień nawilżenia – często chusteczki są zbyt słabo nawilżone i niestety nie radzą sobie z zabrudzeniami. Chusteczki Ebebe również łatwo nie wysychają. 
 
Opakowanie jest typowe dla chusteczek nawilżanych – czyli otworek mamy zaklejany przeźroczystą naklejką – klej trzyma dość dobrze, naklejka nie odkleja się po kolejnych użyciach.
 
W opakowaniu znajduje się 72 sztuki chusteczek, pojedyncza paczka kosztuje 6 zł, jednak można kupować większe zestawy, wtedy wychodzi taniej. 
 
Chusteczki kupicie TUTAJ. Polecam je z czystym sumieniem, bo to naprawdę jedne z lepszych chusteczek, jakich używałam.
 
Ebebe Natural - chusteczki nawilżane z dobrym składem
Ebebe Natural - chusteczki nawilżane z dobrym składem
Ebebe Natural - chusteczki nawilżane z dobrym składem
Ebebe Natural - chusteczki nawilżane z dobrym składem
 
Na stronie Ebebe znajdziecie też inne produkty, między innymi piękne ubrania marki Duke of London <3
 
Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK