Jak w tytule – sezon na kapcie u nas już otwarty! Większość lata moje dziecko latało po domu boso, jednak ostatnie dni przyniosły ochłodzenie, ja też chętniej noszę po domu moje podomowe balerinki, niż japonki, jak zwykle latem, dlatego z Frankiem z przyjemnością wróciliśmy do naszych sprawdzonych paputków.

Zanim zdradzę Wam, jakie papcie, kapcie, paputki nosi mój Franek (Ci dociekliwi, śledzący bloga, pewnie się domyślają ;), chcę Wam opowiedzieć, czym kierowałam się i kieruję przy wyborze paputków do noszenia w domu:
 
  • lekkość, wygoda, dopasowanie – dla mnie kapcie muszą być, jak druga skóra, na tyle lekkie i dopasowane, by nie przeszkadzać stopie w jej naturalnych ruchach
  • dobry rozmiar – preferuję, przy tak małych dzieciach, jak mój szesnastomiesięczny Franio, paputki szyte na miarę
  • szeroki, zabudowany przód – zapewniający swobodę ruchów małym paluszkom, ale jednocześnie chroniący je przed potencjalnymi  urazami
  • naturalne tkaniny – oddychają
  • nieślizgająca się podeszwa – ze względów bezpieczeństwa, oczywiście, ale również przy dzieciach uczących się chodzić, lub chodzących jeszcze niepewnie, sprawia, że nauka chodzenia idzie sprawniej, bo dziecko czuje się pewniej.

U nas nieodmiennie sprawdzają się paputki od Sziszi – wszystkie paputki wykonane są ze skóry naturalnej i mają mięciutką podeszwę – przy małych dzieciach to dla mnie istotne – stopa pracuje w nich naturalnie.
 
Bardzo fajne jest to, że buty są szyte na wymiar stopy dziecka, po kontakcie z przemiłą właścicielką możemy też ustalić, jaką wybieramy skórę – odrobinę twardsza sprawdzi się przy chodzących dzieciach, miększa przy tych, które dopiero uczą się chodzić. Wcześniej, przy nauce chodzenia, również po domu używaliśmy butków od Sziszi – pisałam o nich we wpisie – Buty dla niechodzącego dziecka.
 
Podzielcie się w komentarzach Waszymi ulubionymi paputkami. A
może też używacie paputków mokasynek?
 
Kapcie dla małego dziecka
Kapcie dla małego dziecka
Kapcie dla małego dziecka
Kapcie dla małego dziecka
Kapcie dla małego dziecka
Kapcie dla małego dziecka
Kapcie dla małego dziecka
Kapcie dla małego dziecka
Kapcie dla małego dziecka
 
Spodnie z wełny merynosa – Lanacare
 
Jeśli interesuje Cię temat wyboru butów dla dziecka, zajrzyj też do tych wpisów:

 
Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK