Dziś będzie o gadżecie. A gadżety – wiadomo – bywają zbędne i niezbędne, zdarzają się wśród nich perełki, prawdziwe hity, jednak wielokrotnie są jedynie naciąganiem na zbędny wydatek. Produkt, który dziś Wam opiszę testowałam dwa lata (!), więc mam co nieco do powiedzenia na jego temat 🙂


Poduszkę Cebuszkę, bo o niej mowa, po raz pierwszy zakupiłam będąc jeszcze w ciąży z Frankiem. Szukałam czegoś, co pozwoli mi znaleźć wygodną pozycję do snu.  

Wybrałam model MULTI, polskiej firmy Ceba Baby. Już po pierwszej nocy poznałam odpowiedź na pytanie zadane w tytule wpisu – poduszka Cebuszka okazała się być absolutnym hitem! Wygoda, którą mi zapewniła, sprawiła, że korzystałam z niej chętnie nie tylko w ciąży, ale również po porodzie. Poza tym, Cebuszka świetnie sprawdza się przy karmieniu dziecka.

Poduszka Cebuszka – czyli wielofunkcyjna poduszka w kształcie litery „C”. Wypełniona jest mikroperłą, czyli małymi kuleczkami, które przesypują się pod wpływem ułożenia ciała i nacisku na poduszkę, sprawiając, że poduszka dostosowuje się do naszych potrzeb.
 
Produkt występuje w trzech wersjach – mini, multi i duo.
 
Cebuszka MINI to taki rogal – sprawdza się świetnie karmieniu maluszka, ale nie tylko – dorosłym może służyć, jako poduszka pod głowę, dzieciom, jako podparcie przy siedzeniu.

Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka


Cebuszka MULTI jest większa i możemy bardziej ją dopasować (jej wygięcie w „C” nie jest aż tak duże jak w przypadku Cebuszki Mini czy Duo). Świetnie nadaje się do spania, gdzie jeden z końców możemy podłożyć sobie pod głowę, a drugi zawinąć wzdłuż pleców i włożyć między nogi – kto raz zasmakuje tej pozycji, będzie chciał tak spać zawsze! 

Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka


Cebuszka Multi służyła mi wiernie podczas ciąży, sprawiając, że spanie było łatwiejsze i bardziej wygodne, po porodzie natomiast bardzo pomogła mi podczas długich karmień Franka (on jadł CIĄGLE!) – nie wyobrażam sobie karmić Franka bez Cebuszki. Znaczy się – wyobrażam sobie, ale z pewnością byłoby to dużo bardziej uciążliwe, niewygodne i obciążające dla kręgosłupa.

Bardzo długo nie potrafiłam karmić Franka na leżąco i do każdego karmienia nocnego wstawałam i siadałam na fotelu. Każde karmienie trwało od godziny do czasem i dwóch. Gdybym miała trzymać Franka na rękach lub pochylać się do niego wiem, że byłoby to bardzo niewygodne. 

Oczywiście, mogłabym go kłaść na zwykłej poduszce, jednak Cebuszka jest zdecydowanie wygodniejsza. 

Przy takich karmieniach świetnie sprawdza się model MINI, oraz model MULTI, którym, w odróżnieniu od rogala, można się dosłownie owinąć, i – jeśli tak jak ja, posiadamy bardzo głeboki fotel, w którym karmimy, Cebuszka zapewni nam jednocześnie wsparcie dla kręgosłupa.

Model DUO jest również duży, jak wersja MULTI, lecz jest bardziej wyprofilowany – tu kształt dużego „C” jest mocniej zarysowany. Poduszka świetnie nadaje się do spania, nie tylko w ciąży, a także później jako gadżet ułatwiający karmienie.

Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka


Cebuszka DUO ma jeszcze dodatkową właściwość – wewnątrz niej znajdują się dwie komory, z których jedna wypełniona jest kulkami silikonowymi, dzięki którym poduszka jest w tej części miększa i sprawdza się doskonale jako poduszka pod głowę. Druga komora wypełniona jest mikroperłą, która dopasowuje się do ciała użytkownika, zapewniając stabilne podparcie.

Dla mnie Cebuszki to zdecydowanie hit ciążowej wyprawki. Moja pierwsza, wysłużona Cebuszka Multi ma już prawie dwa lata i praktycznie nie było dnia, bym z niej nie korzystała. Ponieważ zastosowań Cebuszek może być bardzo dużo. 

Poza oczywistymi dwoma – czyli przy spaniu lub karmieniu dziecka – ja bardzo często używałam Cebuszki Multi (a później także Duo) jako „gniazdka” dla małego Franka, gdzie boki Cebuszki blokowały go przed na przykład sturlaniem się z łóżka.

Kiedy Franek zaczynał siadać, Cebuszka służyła mu za podparcie. Nasza pierwsza Cebuszka Multi służy teraz jako odseparowanie Franka od chłodnej ściany. Z kolei w Cebuszce Duo Franek bardzo lubi (wciąż!) ucinać sobie drzemki, a w czasie ząbkowania chętnie przesypia tak całe noce – myślę, że uspokaja go to uczucie „otulenia”. 

We wszystkich tych poduchach lubi sobie siadać lub kłaść się „na luzaka” i na przykład czytać książki. Lub budować z nich bazę (krzyczy wtedy „bada! bada!”. Czyli baza :D).

Z poduszek korzystamy wreszcie ja z mężem – bardzo chętnie używam Cebuszki Mini jako poduchy pod głowę podczas seansów serialowych 🙂 

Zdecydowanie plusem Cebuszki jest również łatwość utrzymania jej w czystości – po prostu ściągamy pokrowiec i go pierzemy. Dla mnie dodatkowym plusem jest fakt, że Ceba Baby to polska firma, produkująca swoje produkty z certyfikowanych materiałów.

Każda poduchę otrzymujemy w wygodnej torbie z rączkami – ułatwia to zabieranie Cebuszki na przykład na wyjazdy. Leżąc w szpitalu przed porodem widziałam wiele kobiet, które swoją Cebuszkę wzięły również tam – żałowałam okropnie, że nie zabrałam swojej.

Minus jest jeden – mikroperła się „zużywa” i po pewnym czasie trzeba ją uzupełnić – możemy dokupić ją w sklepie Ceba Baby (cena 19,90 zł za 8 litrów) i uzupełnić samemu (Cebuszka w środku posiada zamek).

Cebuszki występują w wielu przepięknych wzorach i kolorach oraz w wersji z dżerseju lub weluru. Lepiej więc nie zastanawiać się czy kupić cebuszkę, tylko która wybrać 🙂

Cebuszka MINI kosztuje 70,11 zł i kupicie ją na przykład TUTAJ <<KLIK!>>. Ja mam wersję w motylki.

Cebuszka MULTI kosztuje 98,40 zł i kupicie ją na przykład TUTAJ <<KLIK!>>. Ja mam wersję Gwiazdki.

Z kolei Cebuszka DUO kosztuje 186,96 zł i kupicie ją TUTAJ <<KLIK!>>. Również mam wersję w gwiazdki. 

A Wy? Korzystałyście z poduszek dla kobiet w ciąży i do karmienia? Napiszcie w komentarzach swoje opinie! 🙂

A tu jeszcze trochę Franusia w raju cebuszkowym.

Poduszka Cebuszka - hit czy kit?
Poduszka Cebuszka - hit czy kit?
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka - hit czy kit?
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
Poduszka Cebuszka
 
Paputki Franka – oczywiście SZISZI
Kocyk w samochodziki – MARTELLO
Kosze w pokoju – NATALI
Ubrania (oprócz szarych dresów, tak tych z dziurą 😉 – LIDL/LUPILU
 
 
Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK