Mam wrażenie, że bez względu na to, czy to ojciec, mąż, narzeczony, wujek, dziadek, teść czy partner, prezent dla NIEGO przysparza kobietom najwięcej zachodu w okresie świątecznym. Dla jednych pewnie jest troszkę łatwiej wybrać niż dla innych, niemniej jednak zgodzicie się, że wybór prezentu dla kobiety nie jest już aż tak skomplikowany. Jak więc wybrać idealny prezent dla NIEGO?

 

IDEALNY PREZENT DLA NIEGO – jak wybrać

 

  1. Czy ON posiada jakieś pasje czy hobby?

To według mnie bardzo przydatna rzecz! Jeśli ktoś posiada jakieś hobby, zawsze możemy spróbować kupić coś, co będzie dla niego nie tylko przyjemne, ale też przydatne. Często nie musi to być nawet super praktyczny i idealnie dopasowany prezent – większość osób, które mają jakieś pasje ucieszy się z tego, że pamiętamy o tym, co ich interesuje, doceniamy ich wysiłek i im kibicujemy.

Równie często te pasje nie muszą być wcale spektakularne, a prezenty nie muszą kosztować milionów monet (przykładowo triathloniście nie musimy kupować nowego roweru, mogą to za to być dobre słuchawki).

 

  1. Czy ON coś zbiera, kolekcjonuje?

To punkt podobny do poprzedniego – czasem pasje są ledwo widzialne, ktoś ma w biblioteczce wszystkie książki Kinga, może więc ucieszy się z nowej. Mój mąż na przykład zawsze chętnie przygarnie płytę z muzyką black metalową, a ja nowego Tomb Raidera.

 

  1. Nasłuchuj i bądź czujna

Często możemy usłyszeć gotową odpowiedź, jeśli tylko w odpowiednim momencie będziemy uważnie słuchać. Często ta odpowiedź nas zaskoczy! Jeżeli mamy z tym luz, możemy również podpytać mniej lub bardziej wprost, chociaż ja lubię robić prezenty – niespodzianki.

 

  1. Obserwuj

Jeśli już naprawdę nie mam pomysłu – staram się obserwować, co ON lubi – jakie krawaty nosi, czy nosi szalik, czapkę, rękawiczki? Jakich kosmetyków używa? Być może to prezenty z małym polotem, ale mogą być bardziej trafione i mniej. Jeśli już kupuję tego typu podstawowe prezenty, zawsze staram się utrafić w gust osoby obdarowywanej.

 

  1. Prezenty eksperymentalne

Możemy też zaszaleć – kupić coś, co wydaje się nam, że może zaciekawić osobę obdarowywaną, coś, co według nas, warto żeby spróbowała. Teraz coraz popularniejsze stają się prezenty w formie przeżyć – tor gokartowy, przejazd samochodem wyścigowym na torze, lot balonem, kto wie, może właśnie komuś narodzi się nowa pasja?

 

  1. Gadżety i elektronika

Jeśli nie mamy pomysłu, możemy również poszukać wśród gadżetów i elektroniki. Powerbanki, innowacyjne budziki, kamerka samochodowa, może wśród tych pomysłów jest coś, co pasuje akurat do tego kogoś, kogo chcesz obdarować?

 

  1. Prezenty praktyczne

Bezpieczniejszą drogą są prezenty praktyczne – i szczerze Wam powiem, że jeśli nie mam konkretnego pomysłu na prezent dla NIEGO, który nasuwa mi się od razu, zazwyczaj idę tym tropem.

Tu pomysłów może być wiele – karafka, piersiówka, dobry scyzoryk, czy – na przykład – alkomat.

Ten ostatni wydaje mi się być trafionym prezentem dla większości mężczyzn – bardzo praktyczny, szczególnie w okresie świątecznym. Jeden z mężczyzn w mojej rodzinie zostanie obdarowany właśnie takim prezentem 🙂

Prezent dla niego

Prezent dla niego

Prezent dla niego

Prezent dla niego

Prezent dla niego

Prezent dla niego

Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo wybrać idealny alkomat, warto również zwrócić uwagę na okres gwarancyjny i – bardzo ważne – kalibrację. Czy kupowany alkomat ją posiada? Na jaki okres przysługuje nam darmowa kalibracja? Często oszczędzając na alkomacie, generujemy później dodatkowe koszta w postaci płacenia za każdą kalibrację na przykład co pół roku.

Droższe alkomaty często mają kalibrację za darmo na jakiś czas (przykładowo, jak ten, który ja wybrałam – na 3 lata).

Duży wybór alkomatów znajdziecie na stronie alkomaty.biz, z której pochodzi właśnie mój model ALKOMAT FITALCO GRAFIT.

Mam też dla Was dobrą wiadomość: na hasło PREZENT obowiązuje zniżka -20% na WSZYSTKIE alkomaty podręczne na stronie alkomaty.biz 🙂 Ta sama zniżka -20% obowiązuje na MÓJ MODEL (tylko)  FITALCO GRAFIT w sklepie MORELE.NET – na hasło PREZENT1.

Prezent dla niego

Prezent dla niego

Prezent dla niego

Prezent dla niego

Prezent dla niego

Prezent dla niego

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK