Wybór pierwszych bucików dla dziecka zawsze jest wyzwaniem. Nawet dla tych bardziej doświadczonych rodziców, gdyż zalecenia na przestrzeni ostatnich lat znacząco się zmieniły.

Jak wybrać buciki dla raczkującego dziecka?

Dzisiaj specjaliści radzą, aby dziecko jak najdłużej puszczać na boso, zarówno w domu, jak i na dworze. Niestety w naszej szerokości geograficznej nie jest to możliwe przez większość część roku z uwagi na chłód i niesprzyjające warunki pogodowe. Zatem aby przedłużyć czas, w którym dziecięca stopa może cieszyć się swobodą i naturalnie się rozwija, zaleca się, aby pierwsze buciki oraz kapcie dla dzieci były lekkie, miękkie i z elastyczną podeszwą. Jednym słowem, aby maksymalnie oddawały wrażenie chodzenia na boso.

Raczkowanie

W domu podczas raczkowania dziecięca stopa jest w miarę bezpieczna. Jeśli nie sprawdzają się skarpetki z aplikacjami antypoślizgowymi, najlepiej wybrać miękkie skórzane kapcie, które z jednej strony odizolują stopę od chłodnej powierzchni, jednocześnie pomogą w przemierzaniu paneli i kafli bez ślizgania się. Bardzo fajnie na tym etapie rozwoju sprawdzają się też buciki Attipas, które nadają się jako kapcie do domu lub żłobka, jak również jako buciki na dwór w suche, cieplejsze dni. Ich szeroki czubek z elastycznego silikonu chroni paluszki malucha podczas raczkowania, jest też odporny na ścieranie.

Jesienne kroczki

Jeśli okres raczkowania i stawiania pierwszych kroków przy meblach przypada na sezon jesienno-zimowy, trzeba poszukać rozwiązania, które pogodzi komfort rozwijających się stóp naszego dziecka z ochroną przed wilgocią i zimnem. Dzieci w tym czasie często przeżywają okres buntu na wózek, i w trakcie spacerów domagają się możliwości samodzielnego buszowania w plenerze. Buciki Attipas mogą poradzić sobie z pierwszymi jesiennymi miesiącami, jeśli zaopatrzymy się w wersję z grubszą skarpetką oraz wkładką. Kiedy jednak spadnie deszcz, a temperatura zacznie spadać poniżej 10 stopni, to rozwiązanie przestaje zdawać egzamin.

Jak wybrać buciki dla raczkującego dziecka

Rodzice, którzy musieli zmierzyć się z tym wyzwaniem, bardzo chwalą sobie buciki kanadyjskiej marki Stonz. W Polsce dostępne już od kilku lat, od samego początku zbierają pozytywne recenzje. W zasadzie koncept jest podobny jak w Attipasach – totalnie elastyczna podeszwa oraz góra wykonana z materiału. Na pomysł stworzenia takiego obuwia wpadła kanadyjska mama, która uwielbiała piesze wycieczki z dziećmi do lasu. Brakowało jednak takiej propozycji, która godziłaby wrażenie i zalety chodzenia na boso z ochroną przed środowiskiem zewnętrznym. Dzisiaj, kiedy miękkich bucików jest na rynku coraz więcej, Stonzy z uwagi na swój specyficzny design i wynikające z niego właściwości, wciąż pozostają najbardziej optymalnym wyborem dla raczkujących dzieci.

Dobra wiadomość dla budżetu domowego: totalna miękkość bucika Stonz pozwala na zapas większy niż w klasycznych modelach. Także po jesieni, zaopatrzone we wkładkę SherpaLinerz, sprawdzą się jako pierwsze śniegowce, a przy dobrych wiatrach i stosowaniu się do zaleceń producenta, posłużą jeszcze wiosną 🙂

Artykuł został przygotowany przez sprzedawcę bucików dla dzieci Bosa Stópka.

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK