Na spotkaniu blogerek Spotkajmy się w Gdyni, w którym niedawno brałam udział już po raz drugi (tu znajdziecie link do relacji SPOTKANIE BLOGERSKIE), zwyczajowo odbywa się licytacja, która ma za zadanie wesprzeć Hospicjum dla Dzieci Bursztynowa Przystań w Gdyni. Sponsorzy przekazują na ten cel swoje produkty, które blogerzy następnie licytują. Chciałam Wam pokazać, co mi udało się wylicytować, ponieważ te produkty naprawdę zaskoczyły mnie swoją koncepcją, starannym wykonaniem i niebanalnym pomysłem.

 

Niebanalne produkty dla maluszków – Qameleo

 

Oba produkty, które wylicytowałam to zabawki dla najmłodszych polskiej marki Qameleo. Przyznam się, że nie znałam jej wcześniej, mimo że to firma geograficznie bardzo blisko mnie – dzieli nas zaledwie kilka kilometrów.

Udało mi się wylicytować grzechotkę świąteczną renifera oraz Tarmosię, czyli szmatkę metkowca do tarmoszenia 🙂

Produkty faktycznie urzekają swoją prostotą, a jednak pomysłowością. Teoretycznie Tarmosia bazuje na zasadzie kontrastów, czyli zestawienia kontrastowych barw i wzorów, które są lepiej widziane przez małe dzieci. Z drugiej strony, pierwszy raz widzę takie zestawienie kolorystyczne z zielenią właśnie, a wygląda to naprawdę przyjemnie, zabawka nie jest zbyt krzykliwa ani przebodźcowana.

Co mnie urzekła zdecydowanie najbardziej to jakość wykonania, naprawdę na żywo prezentuje się to bardzo dobrze, czasem niestety takie metkowce po kilku praniach nie nadają się już do niczego, a tu mamy do czynienia z naprawdę solidną produkcją.

Niebanalne produkty dla maluszków – Qameleo

Niebanalne produkty dla maluszków – Qameleo

Niebanalne produkty dla maluszków – Qameleo

Na Tarmosi mamy różne kolory, wzory, faktury, jednak nie jest to przekrzyczane, bardzo fajnie prezentująca się zabawka, nawet dla zmysłów dorosłego 🙂 Podoba mi się tez pomysł na węzełki na czterech rogach Tarmosi, każdy zakończony innymi metkami (różnią się kształtem bądź liczbą).

Tarmosię kupicie TUTAJ: TARMOSIA QAMELEO w cenie 54 zł.

Druga zabawka to właściwie mała grzechotka w kształcie renifera, zdecydowanie w kolorystyce świątecznej. Takich grzechotek znajdziecie na stronie Qameleo wiele wzorów – mi strasznie przypadł do gustu tukan. Wszystkie mają postać jakiegoś zwierzaka z materiału, na samym końcu wszyta jest obręcz o średnicy 6 cm, która świetnie nadaje się do chwytania przez małe rączki.

Zabawka wydaje delikatny odgłos, wykonana jest z bezpiecznych materiałów i spokojnie może być również przeżuwana przez maluchy 🙂

Renifera kupicie TUTAJ: RENIFER QAMELEO w cenie 39 zł.

Polecam Wam zwrócić uwagę na tę firmę, miałam wrażenie, że w temacie minimalistycznych, kontrastowych zabawek nie da się już więcej wymyślić, nie da się już mnie zaskoczyć. A tu proszę – mała firma z Gdyni zrobiła niby to samo, ale trochę inaczej – niebanalne wzornictwo, ciekawe pomysły, a przede wszystkim bardzo dobra jakość.

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK