dla dzieci dla dziecka inspiracje pomysł na prezent pomysły na prezent prezent dla dzieci prezenty prezenty dla dwulatka

12 subiektywnych pomysłów na prezent dla dwulatka i nasze wybory

prezenty dla dwulatka

Zbliżając się do końca serii wpisów o prezentach, postanowiłam pokazać Wam moją osobistą listę – czyli zabawki, które wybrałabym dla Franka, gdybym miała nieograniczony budżet oraz ilość pokoi w domu, oraz te, które ostatecznie powędrują pod naszą choinkę.

 

12 subiektywnych pomysłów na prezent dla dwulatka i nasze wybory

 

To moja subiektywna lista, kierowałam się tym, co u nas aktualnie jet na topie, czym interesuje się moje dziecko, czym lubi się bawić.

Zdecydowanie wśród zainteresowań Franka (2,5 roku) królują samochody i zabawy w scenki z samochodami w roli głównej. Zepsuty samochód, wypadek na drodze, plama oleju – potrzebna laweta! Straż pożarna, karetka! W takie rzeczy moje dziecko może się bawić pół dnia, odgrywa scenki, dzwoni po służby publiczne, wciela się w role policjantów, strażaków, czy kierowców. Każdy prezent, który zawiera w sobie samochód jest obecnie trafiony dla mojego dziecka.

Odgrywanie ról jest u nas ogólnie bardzo na czasie – Franek uwielbia bawić się w sklep, chętnie wciela się w role mechaników oraz lekarzy – to swoją drogą moja ulubiona zabawa mojego dziecka. Ja jestem pacjentem i leżę na kanapie, a moje dziecko mnie bada i opatruje. Mam nadzieję, że zainteresowanie tą zabawą będzie tylko rosło! A ja zrobię wszystko, by w nim tę pasję podsycać! 😀

Franek uwielbia również malować i rysować, wszelkie akcesoria plastyczne świetnie się u nas sprawdzają jako prezenty, a moje dziecko autentycznie szczerze cieszy się z nowych pisaków czy farb. Malujemy dużo, rysujemy i kolorujemy, dlatego akcesoria plastyczne to u nas również zawsze trafiony prezent.

Puzzle, układanki i klocki to z kolei nowa faza, która pojawiła się stosunkowo niedawno. Franek zawsze przejawiał małe zainteresowanie klockami czy puzzlami, w porównaniu do swoich rówieśników, ale rzeczywiście teraz ta faza zawitała u nas ze zdwojoną siłą. Puzzle układane są codziennie, układanki, klocki – to zdecydowanie jedna z najulubieńszych aktywności Frankowych.

Wśród zainteresowań tematycznych królują samochody i ich marki, literki, budowa ciała człowieka, dinozaury oraz strażacy i policjanci.

Kierując się tymi zainteresowaniami moja subiektywna lista prezentów dla Franka zawierałaby:

 

prezenty dla dwulatka

 1. PUZZLE MUDPUPPY W MIEŚCIE cena 74 zł
 2. PUZZLE MUDPUPPY DINOZAURY cena 64 zł
 3. UKŁADANKA MAGNETYCZNA POJAZDY cena 79 zł
 4. MAGNETYCZNA WALIZECZKA 4w1 cena 149 zł
 5. ZESTAW LEKARZA JANOD cena 119 zł
 6. TOR WYŚCIGOWY W WALIZCE cena 199 zł

 

prezenty dla dwulatka

 1. ZESTAW REMIZA STRAŻACKA cena 259 zł
 2. KOLEJKA DLA DZIECI PARK PRZEMYSŁOWY cena 479 zł
 3. AUTO LAWETA cena 88 zł
 4. CIĘŻARÓWKA Z NARZĘDZIAMI cena 144 zł
 5. TOR KULKOWY KUBIX cena 149 zł
 6. KLOCKI DLA DZIECI MOJE MIASTECZKO cena 136 zł

 

 

Ostatecznie od nas Franek znajdzie pod choinką puzzle Dinozaury oraz zestaw małego lekarza (wspominałam już, że zrobię wszystko, by utrzymać jego zainteresowanie tą zabawką?).

Zobaczcie, jak prezentują się na żywo.

prezenty dla dwulatka

prezenty dla dwulatka

prezenty dla dwulatka

prezenty dla dwulatka

prezenty dla dwulatka

prezenty dla dwulatka

prezenty dla dwulatka

prezenty dla dwulatka

prezenty dla dwulatka

prezenty dla dwulatka

 

Zestaw Janod jest świetnej jakości, mam pełne zaufanie do tej firmy. Jeżeli szukacie naprawdę dobrych produktów, tu się nie zawiedziecie. W skład zestawu wchodzi torba lekarska i 10 akcesoriów (w tym stetoskop, buteleczka z syropem, termometr).

Puzzle z lubianymi przez Franka dinozaurami wydają się być trochę trudne, ale są też dość spore i myślę, że wspólnymi siłami uda nam się je ułożyć. Ich wymiar po ułożeniu to 56×56, naprawdę robią wrażenie 🙂

Zestaw lekarski znajdziecie tutaj: JANOD ZESTAW LEKARSKI

Puzzle tutaj: PUZZLE Z DINOZAURAMI MUDPUPPY

 

Po więcej inspiracji prezentowych możecie zajrzeć do sklepu LULKOWO.PL

 

Zajrzyj też do innych prezentowników:

PREZENTY DLA DZIECI 0-6 miesięcy i 6-12 miesięcy

PREZENTY DLA 2 i 3 latków

PREZENTY DLA DZIECI 1-2 LATA

PREZENTY DO 50 zł

PREZENTY DLA ROCZNIAKA

Powiązane wpisy