Dziś wyjątkowo chciałam Wam pokazać tylko jedną książkę, za to naprawdę wyjątkową. Książka, która łączy w sobie zalety wielkoformatowej kartonówki, wyszukiwanki oraz podręcznika do języka obcego – może służyć nam przez lata, najpierw jako wyszukiwanka, a później jako książka do nauki języka angielskiego.

 

Dwanaście rozkładówek to nie tylko dwanaście innych działów słownictwa języka angielskiego, ale też dwanaście wyjątkowych ilustracji, stworzonych przez najbardziej utalentowanych polskich rysowników, m.in. Agatę Kopff czy Macieja Łazowskiego.

Jeśli chodzi o sam język, poznamy tu liczby, pory roku, kolory i kształty, zaznajomimy się ze słownictwem dotyczącym rodziny, zwierząt, ubrań. Języka uczymy się tu mimochodem, przeglądając ilustracje, wynajdując kolejne szczegóły.

na tropie angielskich słówek

na tropie angielskich słówek

na tropie angielskich słówek

na tropie angielskich słówek

na tropie angielskich słówek

na tropie angielskich słówek

Świetna propozycja dla małych dzieci – Franek (2,5 roku) jest nią oczarowany, ale myślę, że spokojnie dwulatek jest w stanie się nią zainteresować. Język angielski to łacina XXI wieku, jestem gorącą zwolenniczką ekspozycji dziecka na języki obce w jak najmłodszym wieku. Małe dzieci mają niesamowicie chłonne umysły, koncepcja i pojęcie języka jest w ich głowie jeszcze bardzo płynne, to idealny czas, by pokazać dziecku, że inne języki istnieją i zacząć wprowadzać podwójne, bądź potrójne nazewnictwo rzeczy. Nie dość, że zaskoczy Was szybkość z jaką Wasze dzieci zapamiętają słowa w języku obcym, u maluszków poniżej 4. roku życia, słowa te będą tak jakby jednoznaczne, synonimiczne, oba mogą znaleźć się pod jednym pojęciem – to coś, do czego wielu starszych uczniów dąży przez wiele lat nauki. Dlaczego nie podarować tego naszemu dziecku w prezencie? 🙂

Na stronie Kapitan Nauka znajdziecie również nagrania do tej książki w formacie mp3.

Książkę kupicie na przykład tutaj NA TROPIE ANGIELSKICH SŁÓWEK w cenie 29,93 zł (cena okładkowa 39,90).

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK