Z roku na rok rośnie popularność kosmetyków opartych na naturalnych składnikach. Wyciągi z ziół i ekstrakty z egzotycznych owoców potrafią zdziałać cuda na naszej skórze i włosach, poprawiając ich kondycję. Po jakie preparaty warto sięgnąć, aby wyglądać zdrowo i promieniście?

 

Najlepsze naturalne kosmetyki – w trosce o zdrową skórę i włosy

Szampony Tołpa – siła polskiej marki

Włosy to jeden z najsilniejszych atrybutów kobiecości. Zarówno te krótkie, jak i długie, proste i kręcone, rude i blond – każde mogą być piękne, jednak pod jednym warunkiem: muszą być czyste, nawilżone i zadbane. Czynniki zewnętrzne szkodzą im tak samo, jak i braki czy choroby wewnętrzne. W zanieczyszczonym środowisku, na silnym słońcu oraz w suchych klimatyzowanych pomieszczeniach otrzymują bodźce powodujące ich wysuszenie, nadmierne łamanie, wypadanie i niszczenie. Stosując codziennie szampon, nie warto dostarczać im kolejnej dawki chemicznych substancji. Dlatego też lepiej wybierać preparaty bez SLS i sztucznych barwników. Stając się bardziej świadomi tego, w jaki sposób naturalne produkty mogą pozytywnie wpływać na nasze życie, decydujmy się na bezpieczniejsze i zdrowsze opcje. Naturalne szampony zawierają korzystne naturalne ekstrakty roślinne i ziołowe, które zapewniają wiele pozytywnych efektów dla włosów i skóry głowy. Możemy cieszyć się tymi profitami i utrzymywać zdrowe włosy bez narażania swojego ciała na działanie szkodliwych związków chemicznych. Naturalne szampony wspomagają wzrost nowych włosów poprzez stymulację mieszków włosowych. Wpływ olei, minerałów i ekstraktów z ziół zapewnia mieszkom włosowym nawilżenie i poprawia ogólną kondycję. Szampon naturalny zawiera wszystkie składniki, które nie powinny oddziaływać drażniąco na skórę głowy oraz powinien być antyalergiczny. Naturalne szampony są przyjazne dla środowiska, ponieważ zawierają składniki biodegradowalne, a nie ostre chemikalia.

 

Naturalne oczyszczanie. Żele do mycia twarzy Tołpa

Przeciętny żel do mycia twarzy o syntetycznym składzie może działać szkodliwie nie tylko na skórę, na którą jest stosowany, ale także na całe ciało. Z racji tego, że zawiera szkodliwe i syntetyczne chemikalia wchłaniane przez pory skóry, narażamy się na bezpośrednie ryzyko, że rakotwórcze substancje chemiczne zostaną bezpośrednio wprowadzone do naszego organizmu. Robiąc to regularnie, narażamy się na wiele chorób. W większości skład żelów pozostawia wiele do życzenia, a skóra poddana regularnej ekspozycji zostaje wysuszona i przybiera szorstką fakturę. Warto zatem oczyszczać twarz, stosując płyny micelarne Tołpa. Do regularnego mycia twarzy powinniśmy stosować żele niezawierające chemikaliów i alkoholi wysuszających cerę. Warte brania pod uwagę są kosmetyki Tołpa.

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK