Niedawno na moim fanpage’u na Facebooku poprosiłam Was o wymienienie swoich dziwactw. Moje w większości są związane ze… stopami. Nie znoszę widoku gołych stóp u innych, ale jestem też przewrażliwiona na punkcie własnych stóp. Zawsze muszę mieć pomalowane paznokcie u stóp i jestem w bardzo burzliwym związku ze skarpetkami i rajstopami. Mam bardzo duże wymagania wobec skarpet i rajstop i widzę, że Franek chyba to po mnie odziedziczył.

 

 

Zresztą problematyczny związek ze skarpetami jest u nas w rodzinie od pokoleń, bo dumnym posiadaczem podobnej nerwicy natręctw w tym temacie jest mój tata. I ja i on mamy naprawdę wysokie wymagania wobec skarpet, a skłonności do tego odziedziczył Franek.

Zarówno ja, jak i Franek nie nosimy skarpet w domu, właściwie po powrocie ze spaceru zdejmujemy je, najlepiej w korytarzu. Oboje nie zaśniemy w skarpetach. Skarpety znosimy tylko na spacerze i muszą spełnić nasze wygórowane oczekiwania.

 

Jakie oczekiwania mamy wobec skarpet? Wysokie. Nasze skarpety muszą być idealne.

  • Muszą być wykonane z naturalnych materiałów, muszą oddychać.
  • Muszą być idealnie dopasowane do naszych stóp, szew musi być równo w linii palców.
  • Nasze skarpety nie mogą się mechacić. Nienawidzę mechacących się ubrań, ale w przypadku skarpetek, czy rajstop wkurza mnie to podwójnie, mam ochotę taką rzecz natychmiast wyrzucić do kosza
  • Nie mogą się rozciągać, luzować, zmieniać kształt w trakcie użytkowania czy po praniu
  • Nie mogą zbyt ściśle przylegać do stopy i odciskać się na niej
  • Nie mogą kosztować miliona monet, bo kto to widział wydawać tyle na skarpety

 

Jak widzicie, wymagania mam nie byle jakie. A do tego – lubię, kiedy skarpetki mają niebanalny wzór, miły dla oka.

Po opublikowaniu wpisu na Facebooku o natręctwach, zdziwiłam się, jak wiele osób ma jakieś natręctwa właśnie związane ze stopami czy skarpetkami. Dlatego chciałam się z Wami podzielić moim skarpetkowym (i nie tylko) odkryciem.

Prawdziwym rajem dla skarpetkowych maniaków jest polska marka WOLA. To nie tylko wytrzymałe, wykonane z dobrych materiałów skarpetki, ale też rajstopy czy legginsy, które mogą pełnić rolę kalesonów. To jeden z najstarszych polskich producentów skarpetek dla całej rodziny w Polsce, więc fakt, że tak długo utrzymali się na rynku musi coś znaczyć.

W ich ofercie znajdziecie skarpetki damskie, męski oraz dziecięce – grubsze, cienkie, bawełniane, czy z domieszką wełny (idealne na chłodniejsze dni), skarpetki dla aktywnych, rajstopy i wiele, wiele innych. Wszystkie produkty charakteryzuje wysoka jakość – naprawdę spełniają wszystkie wymagania nawet takiego skarpetkowego świra, jak ja.

skarpetki wola

skarpetki wola

skarpetki wola

skarpetki wola

skarpetki wola

skarpetki wola

skarpetki wola

Oprócz skarpetek, z których my z Franciszkiem jesteśmy bardzo zadowoleni, chciałabym zwrócić Waszą uwagę na rajstopy oraz legginsy tej marki. Uwielbiam rajstopy z grubym splotem, i mimo że wydają się być dedykowane dziewczynkom, bezwstydnie ubieram w nie mojego starszego syna, który – choć wymagający w tej kwestii – nosi je z przyjemnością.

Rajstopy są miłe w dotyku, odpowiednio elastyczne – czyli nie rozciągają się za bardzo, jednocześnie nie odciskają się na nodze. Są cieplutkie, ale też wytrzymałe, nie mechacą się i nie zbierają paproszków (kolejne moje świrstwo). A przede wszystkim nosi się je bardzo dobrze. Poza tym cena również jest bardzo zachęcająca – rajstopy kupicie tutaj RAJSTOPY SYLWIA w cenie 28,90 zł (rozmiar 2-6 lat), dostępnych jest wiele kolorów.

Na uwagę zasługuje ponadto zestaw pod wdzięczną nazwą PAKA PRZEDSZKOLAKA, czyli nic innego jak legginsy mogące pełnić rolę kaleson oraz dwie pary skarpetek do kompletu. To bardzo wygodny zestaw, bardzo praktyczny. Ja na spacery wolę właśnie takie rozwiązania, bo wtedy, nawet gdy stopy się przemoczą, można szybko wymienić skarpetki, a nie trzeba zmieniać od razu całych rajstop. Myślę, że w przedszkolu taka opcja też jest wygodniejsza, stad nazwa – paka przedszkolaka.

Zestaw kupicie tutaj: PAKA PRZEDSZKOLAKA w cenie 32,90 zł (dostępne są różne wzory, również te bardziej „dziewczyńskie”).

skarpetki wola

skarpetki wola

skarpetki wola

skarpetki wola

skarpetki wola

skarpetki wola

skarpetki wola

skarpetki wola

skarpetki wola

Żeby nie być gołosłownym, mam dla Was szansę na przetestowanie produktów WOLA, ponieważ dziś startujemy z KONKURSEM, w którym do wygrania aż TRZY BONY NA 50 zł DO WYKORZYSTANIA W SKLEPIE WOLA.PL.

Aby wziąć udział w konkursie, należy pod plakatem konkursowym na Facebooku odpowiedzieć na pytanie – jakie trzy produkty wybrałabyś z oferty sklepu WOLA i dlaczego? Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone bonami 🙂

Bawimy się od 08.03 do 13.03! Wyniki podam najpóźniej 15.03.

Regulamin konkursu
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga mamowato.pl
2. Sponsorem nagrody jest marka WOLA
3. Konkurs trwa od 08.03.2018 r. do 13.03.2018 r. do północy.
4. Wyniki zostaną ogłoszone dnia 15.03.2018 r.
5. Wyniki zostaną ogłoszone na fanpage mamowato.pl
6. Zwycięzca konkursu ma obowiązek w ciągu dwóch dni od ogłoszenia wyników potwierdzić swoją gotowość do odebrania nagrody poprzez informację przesłaną do organizatora konkursu (we wiadomości na Facebooku na profilu mamowato.pl lub na email mamowato@gmail.com).
7. W przypadku nie zgłoszenia się po odbiór nagrody w przewidzianym terminie (tj. do 17 marca) zostanie wybrana kolejna osoba.
8. Konkurs odbywa się na terenie Polski i kierowany jest do osób pełnoletnich
9. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
10. Facebook nie ponosi odpowiedzialności za przeprowadzenie konkursu.

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK