Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda obserwowałam już od dłuższego czasu i zawsze starałam się Wam dać o nich znać, czy na blogu na Facebooku. Do tej pory odbywały się one w Warszawie, jednak w ostatni weekend po raz pierwszy zagościły w Gdańsku, a mamowato.pl miało zaszczyt być patronem medialnym tego wydarzenia.

 

Na targi jechaliśmy oczywiścia całą brygadą, więc ciężko było znaleźć czas, by odwiedzić każde stoisko, było ich naprawdę sporo! Można było odwiedzić stoiska z naturalnymi mydłami, olejami, peelingami czy balsamami do ciała, były kosmetyki dla dzieci, a także kosmetyki do makijażu. Oprócz ogromnej ilości wystawców i ich produktów, podczas targów odbywały się też warsztaty i spotkania z inspirującymi ludźmi. Wstęp na targi był darmowy.

Bardzo oblegane były stoiska najpopularniejszych polskich marek kosmetyków naturalnych Vianek, Yope, Sylveco czy Biolaven. Z Yope uwielbiam mydła oraz kremy do rąk, więc można było uzupełnić zapasy.

Zapachami kusiło stoisko Hagi z ich przecudnymi świecami, sporo też było kosmetyków kolorowych – Annabelle Minerals, Lily Lolo, Pixie, czy Amelie – fani eko kolorówki mogli więc przebierać do woli.

Ogromny był też wybór mydeł naturalnych – Purite, Dworzysk, Ministerstwo Dobrego Mydła i wiele innych. Warto też było zwrócić uwagę na inne produkty tych marek – z Purite przecież pochodzi mój ukochany balsam nagietkowy, bez którego chyba nie przeżyłabym zimy – ani ja ani moje dzieci. Smarujemy nim spierzchnięte usta, policzki przed wyjściem na mróz czy wiatr, ja nawet smaruję nim pupę Kazia, jeśli pojawią się na niej jakieś zaczerwienienia. To nasz hit i remedium na wiele problemów skórnych.

Urzekła mnie wiele ze stoisk i pewnie mogłabym spędzić długie godziny na targach, niestety dzieci nie współpracowały i musieliśmy szybko uciekać. Duży niedosyt pozostał mi po naprawdę szybkich rozejrzeniu się po stoisku Mydlarni Cztery Szpaki, z której znam cudowne masło Super Blend, żałuję, że nie mogłam zostać dłużej przy stoisku Svoje – marki, której muszę poświęcić zdecydowanie więcej uwagi.

Za miesiąc targi Ekocuda będą miały swoją edycję w Warszawie, ja za to czekam na kolejne targi w Gdańsku – mam nadzieję, że odbędą się jeszcze w tym roku 🙂

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK