Nie jest tajemnicą, że jestem wielbicielką ubrań z wełny merynosa. Stawiam na nie w garderobie dzieci, szczególnie w okresie jesienno – zimowym, uwielbiam pieluszki z wełny, te w szczególności w upalne, letnie dni. Ostatnio też w mojej garderobie pojawiło się kilka nowości z wełny merynosa – cudne ubrania do karmienia piersią marki Greenrose.

 

Przede wszystkim wygoda – ubrania do karmienia piersią z wełny merynosa

 

Greenrose nie pierwszy raz (i mam nadzieję, nie ostatni!) pojawia się u mnie na blogu, a to dlatego, że uważam, że ich produkty są naprawdę wyjątkowe – darzę je również ogromnym sentymentem, ponieważ właśnie dzięki Greenrose poznałam wełnę merino i po prostu przepadłam.

O wełnie z merynosów można pisać eseje – dlaczego jest taka wyjątkowa? Ponieważ posiada wszystkie właściwości wełny – czyli termoregulacja oraz naturalne oczyszczanie się, a jednocześnie jest inna niż wełna, którą znamy, gdyż jest niezwykle miękka, delikatna i nie taka gruba w dotyku. Ubrania z wełny oddychają, dostosowują się do temperatury otoczenia i ciała – czyli grzeją, gdy jest zimno, a chłodzą w cieplejsze dni, zachowując optymalną temperaturę przy ciele. Dodatkowo wprost niesamowicie wchłaniają wilgoć, odciągając ją od skóry – a do tego, nawet mokre – nie ziębią.

To czyni wełnę materiałem idealnym na jesienne i zimowe dni. Mało kto jednak docenia wełnę również w dni cieplejsze – a przecież wtedy też jej właściwości doskonale się sprawdzą. Często w ciepłe dni nie do końca wiemy, jak ubrać siebie i dzieci, czasem w jednym miejscu jest skwar, a tuż za rogiem wieje jednak wietrzyk i już – przeziębienie gotowe, bo troszkę się spociliśmy, a potem nas zawiało.

Wełna merino jest też idealnym materiałem na piżamki i koszule nocne, oddycha, jest materiałem termoregulacyjnym, do tego jest taka przyjemna w dotyku, że naprawdę wieczorem wprost cudownie jest w nią się otulić.

Ubrania z wełny merynosa Greenrose

Ubrania z wełny merynosa Greenrose

 

A jeśli te wszystkie właściwości połączymy z opcją łatwego dostępu do piersi… no to już jest pełnia szczęścia dla matek karmicielek.

Ubrań dedykowanych matkom karmiącym piersią przerobiłam już wiele. Na początku zachwycały mnie te wszystkie suwaczki i zameczki, ale szczerze – im dalej w las – tym bardziej doceniam wygodę i szybki dostęp. Suwaczkom i zameczkom nie mówię „nie”, ale sprawdzają się one u mnie najlepiej w strojach wyjściowych, sukienkach, tunikach, bluzach, ale takich większe wyjście.

Na co dzień wolę prostotę, wygodę, łatwość dostępu. Właśnie to oferują ubrania do karmienia piersią marki Greenrose. Prościej się już nie da – rozchylamy warstwy materiału i już! Jest dostęp. A górna warstwa świetnie kryje właściwie całą pierś. Dolna warstwa jest wyżej, to znaczy nie kończy się tam, gdzie zaczyna się górna, ale sięga wyżej – dzięki czemu wiemy, że nic przypadkowo nam się nie podwinie, a ktoś z boku nie zostanie narażony na nieprzewidziane widoki (pozdrawiam wszystkich kurierów, co to z nagła przychodzą :).

Ubrania z wełny merynosa Greenrose

Ubrania z wełny merynosa Greenrose

Ubrania z wełny merynosa Greenrose

Ubrania z wełny merynosa Greenrose

Koszula nocna do karmienia to mój hit na cały rok. Zimą cieplutka, latem przyjemnie chłodząca, jak w nocy wyłażę wieszać pranie, wiem, że nic mnie nie zawieje. A dodatkowo bardzo łatwo się w niej karmi w nocy, nawet dwóch łakomczuchów. Świetna długość przed kolano, cudny kolor (ten ciemny niebieski to chyba mój ulubiony kolor z gamy kolorów Greenrose).

Z kolei bluzka do karmienia jest świetna jako pierwsza warstwa na jesień/zimę – pełni funkcję bielizny termoaktywnej. To dlaczego piszę Wam o tym w maju? Ano dlatego, że w maju możecie kupić ubrania do karmienia Greenrose => http://www.garderoba-green-rose.pl/ => taniej aż o 15% – na hasło PTASZEK18 🙂

 

Ubrania z wełny merynosa Greenrose

Ubrania z wełny merynosa Greenrose

Ubrania z wełny merynosa Greenrose

 

Firma Greenrose pochodzi z Litwy, ale bez problemu prześlą Wam paczkę do każdego zakątka na świecie. Zamawiając ubrania do karmienia obejrzcie koniecznie także inne produkty – ja nieodmiennie zaopatruję moich chłopaków w piżamki Greenrose oraz – mój absolutny hit – kominiarki z wełny merino – najlepsze!

Spójrzcie jaką słodką piżamkę będzie nosił Franio zimą.

Koszula nocna do karmienia – LINK

Bluzka do karmienia – LINK

Piżamka – LINK

Ubrania z wełny merynosa Greenrose

 

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK