Są takie zabawki, które kradną moje serce od pierwszego wejrzenia. Tak było z marką Grimm’s, której produkty obserwowałam od dłuższego czasu na grupach poświęconych metodzie Montessori. W plebiscycie na najpiękniejsze zabawki dla dzieci, zabawki Grimm’s plasują się z pewnością w pierwszej trójce. Piękne, kreatywne, solidne – zabawki Grimm’s są w końcu dostępne na szeroką skalę i w Polsce.

 

 

Zabawki Grimm’s – jedne z najpiękniejszych zabawek na świecie

Zabawki Grimm’s urzekają swoją kolorystyką i pomysłowymi rozwiązaniami. Wykonane są z drewna, to solidne zabawki na lata. Ich prostota urzeka, ale też sprawia, że mamy ogromne pole do wykorzystania wyobraźni i kreatywności. Większość z tych zabawek posiada niekończące się możliwości wykorzystywania. Ważne jest też to, że sporo zabawek jest ze sobą kompatybilnych – pasują nie tylko kolorystycznie, ale i kształtami (np. słynna tęcza oraz półokręgi, ludziki oraz kubeczki itp.).

Tęcza Grimm’s to chyba najbardziej rozpoznawalny produkt tej marki, jednak warto zerknąć na inne ich produkty – mnie kuszą półokręgi, ale również układanki typu mozaika. Ogromny wybór produktów Grimm’s znajdziecie m.in. w sklepie mamydziecko.pl.

TĘCZA GRIMM’S

Tęcza Grimm’s, to, tak jak wspomniałam, chyba najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawany produkt tej marki. Zabawka jest genialna w swej prostocie i po prostu przepiękna. Drewniane półokręgi w różnych kolorach mogą być wykorzystywane na dziesiątki sposobów. Tęcza jest dostępna w standardowej kolorystyce, ale również w wersji naturalnej (kolor drewna) oraz czarno – białej. Oprócz różnych wersji kolorystycznych, dostępne są również różne rozmiary – klasyczna, 12 – elementowa, mniejsze wydanie z 6 elementami oraz ogromna wersja w wymiarze XXL.

My posiadamy wersję mniejszą, z 6 elementami (już żałuję, że nie zdecydowałam się na wersję klasyczną, gdzie elementów jest 12).

Wśród zabaw tęczą Grimm’s, zdecydowanie prym wiodą te w budowanie konstrukcji – tu naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Możemy tworzyć wieże, kulodromy, tunele, zjeżdżalnie, domki, czy okręgi. Możliwości jest ogrom!

Ta zabawka świetnie nadaje się też do wszelkich zabaw w sortowanie kolorów – my na przykład często wykorzystujemy elementy tęczy jako „garaże” dla autek o odpowiednim kolorze i rozmiarze. Często też wprowadzam język angielski w tej zabawie.

zabawki grimm's

zabawki grimm's

zabawki grimm's

zabawki grimm'szabawki grimm's

 

Franek od razu wykazał zainteresowanie tęczą, ale są momenty, kiedy faktycznie trzeba go trochę postymulować, pokazać kolejne zastosowania tęczy, by otworzyć go trochę na nowe kombinacje. Z pewnością jest to zabawka na lata – możliwości jej wykorzystania jest multum, a dzięki solidnemu wykonaniu przetrwa niejedno pokolenie.

Tęczę Grimm’s kupicie na przykład tutaj: TĘCZA GRIMM’S.

GRYZAKI GRIMM’S

Mało kto kojarzy markę Grimm’s z gryzakami i grzechotkami, a mają ich w ofercie całkiem sporo! Wykonane z drewna, mają różne kształty (świetne przy nauce chwytania), czasem elementy do przesuwania, czasem mogą pełnić funkcję grzechotki.

Zabawki Grimm’s wykonane są z drewna olchowego, klonowego lipowego lub bukowego. Drewno posiada odpowiednie certyfikaty i jest bezpieczne nawet dla maluszków. Również farby są bezpieczne (Grimm’s zabawek nie maluje, nie lakieruje, tylko zamacza w wiadrach z farbami, dzięki czemu zabawki są barwione, a nie malowane – czyli zachowują naturalną fakturę drewna).

Jeśli chodzi o zabawki dla maluszków, mam wrażenie, że klasyczne drewniane gryzaki i grzechotki wracają ostatnio do łask – i bardzo dobrze! Nie bez powodu ta zabawka towarzyszyła dzieciom we wszystkich szerokościach geograficznych w różnych czasach. To świetna nauka chwytania, możliwość eksploracji własnej jamy ustnej ;), czy zauważania pierwszych zaczątków relacji przyczynowo-skutkowych (potrząsam – grzechocze).

zabawki grimm's

Warto zadbać o to, by gryzaki i grzechotki dla dzieci były nie tylko piękne, ale też funkcjonalne i nie przytłaczające ilością bodźców. Wśród gryzaków i grzechotek marki Grimm;s nawet najbardziej wybredny i wymagający rodzic znajdzie coś dla siebie.

Gryzaki marki Grimm’s znajdziecie na przykład tutaj: GRYZAKI i GRZECHOTKI GRIMM’S.

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK