Ostatnio pojawia się u nas sporo książeczek dla maluszka, czyli szykuję się już na czytelnicze jesienne wieczory z Kazikiem 🙂 Dziś chciałam pokazać Wam serię, która trafiła do naszej biblioteczki dość dawno, ale dopiero teraz znajduję chwilę, by Wam ją pokazać.

 

 

Książeczki dla maluszka – seria „Co wkoło”

Mowa o serii „Co wkoło” od wydawnictwa Zakamarki, które polecam Wam poznać bliżej, bo wydawane przez nich książki są ZAWSZE wyjątkowe. Zakamarki specjalizują się w szwedzkiej literaturze dziecięcej. W serii „Co wkoło” znajdziecie cztery książeczki dla najmłodszych – Auto robi brum, Bardzo wielki nos, Mały, mały smyk oraz Sweter włóż, i już.

Wszystkie cztery przepięknie wydane, z cudownymi ilustracjami, z prostymi, rymowanymi, rytmicznymi tekstami, a przede wszystkim – co ważne dla małych rączek i buziek – z twardymi kartkami.

Łączy je osoba autorki – Lotty Olson – oraz ilustratorki – Charlotte Ramel. Dzięki tej ostatniej, cała seria utrzymana jest w delikatnej kolorystyce, przy jednoczesnym zachowaniu prostoty ilustracji, co ważne w literaturze dla maluszków.

 

AUTO ROBI BRUM

Auto robi brum to aktualnie nasza ulubiona część z tej serii. Książeczka zawiera sporo wyrazów dźwiękonaśladowczych – tych z najbliższego otoczenia maluszka, jak i z trochę dalszego. Wszystko przedstawione w sposób prosty, ale i też humorystyczny. U nas sprawdza się do wspólnego czytania – Kazio uczy się pierwszych wyrazów dźwiękonaśladowczych, a Franio czeka na… fragment o pupie świnki 🙂

Książkę kupicie na przykład tutaj: AUTO ROBI BRUM

auto robi brum

auto robi brum

auto robi brum

auto robi brum

auto robi brum

BARDZO WIELKI NOS

To tak naprawdę pierwsza książka o ciele dla maluszków. Pozwala poznać części ciała i zrozumieć różnice między tym, co małe, a tym co duże. Wszystko przestawione na mamie śwince i dziecku śwince – czyli jeśli ktoś jest wrażliwy na eksponowanie małych dzieci tylko na obrazki realistyczne, warto by wiedział o tym szczególe.

Książkę kupicie na przykład tutaj: BARDZO WIELKI NOS

bardzo wielki nosbardzo wielki nos

bardzo wielki nos

bardzo wielki nos

MAŁY, MAŁY SMYK

To książka o codziennej rutynie małego dziecka – bardzo fajnie, że takie książeczki powstają! Rutyna dnia codziennego to dla mnie ważna rzecz, pozwala mi ogarnąć moje nieśpiące dzieci i sprawić, by było choć trochę znośniej śpiące 🙂 Dla Kazia jeszcze za wcześnie, ale myślę, że to wartościowa pozycja. Niektóre punkty można łatwo przerobić na własną modłę, to też ważne.

Książkę kupicie na przykład tutaj: MAŁY, MAŁY SMYK

mały mały smyk

mały mały smyk

mały mały smyk

mały mały smyk

 

SWETER WŁÓŻ I JUŻ

To tak naprawdę książeczka o ubieraniu, jakże trudnym w naszym przypadku. Powiem Wam, że odkrywam też na nowo książeczki dla maluszków, czytając je zarówno z Frankiem i Kaziem. Kazio póki co nie bardzo jest zainteresowany czytaniem 😉 Ale oswajam go z książkami, pokazuję rzeczy, zwierzęta, postaci. Ale widzę też, że Franek chętnie wraca do prostej formy, właśnie Sweter włóż i już, tak naprawdę treściowo odpowiada bardziej Frankowi, ponieważ na spacery teraz ubiera się sam.

Książkę kupicie na przykład tutaj: SWETER WŁÓŻ I JUŻ

sweter włóż i już

sweter włóż i już

sweter włóż i już

sweter włóż i już

 

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK