O butach dla dzieci powstały już setki, jeśli nie tysiące artykułów – piszą i blogerzy i fizjoterapeuci, rodzice, użytkownicy. Trendy w obuwiu jednak na przestrzeni lat się zmieniły i to, co kiedyś było uznawane za dobre, dziś już niekoniecznie takim jest. Tak samo, jeśli chodzi o obuwie –kiedyś popularne były usztywniane zapiętki, podeszwy nie do końca współpracujące. A okazało się, że idealnym butem dla dziecka uczącego się chodzić jest… brak buta. Co jeśli obuwie dla najmłodszych było tak zaprojektowane, by noszenie ich w jak największym stopniu przypominało chodzenie na boso.

Chodzenie na boso jest dla dziecka najlepsze! W ciepłe dni moje dzieci latają boso po tarasie, często chodzimy boso po trawie, czy piasku na plaży – to również wpływa dobrze na stopy – i nie tylko! To również doznania dla zmysłów małego człowieka. W domu, w chłodniejsze dni, decyduję się na skórzane papucie, które pracują naturalnie ze stopą, a jednocześnie nie ślizgają się, jak na przykład skarpety (skarpety antypoślizgowe są dla nas często zbyt mało antypoślizgowe ?). Ale co z pierwszymi butami na dwór?

No właśnie – bo stopa dziecka potrzebuje wolności! Potrzebuje pracować naturalnie, a te malutkie paluszki muszą mieć potrzebną dla nich przestrzeń. Spójrz na stopę swojego dziecka – widzisz jaka jest ruchliwa?Jak często dziecko rusza palcami, jak jego stopa pracuje? But musi zapewnić stopie dziecku wystarczającą przestrzeń na naturalną pracę.

Zapiętek – czyli zmora poprzedniego pokolenia, wcale nie powinien być za sztywny – a właśnie pracować razem ze stopą, jeśli się wyciera po wewnętrznej stronie buta, to znak, że jest za twardy.

Bardzo ważne, by buty miały antypoślizgową podeszwę, która nie jest za twarda. Podeszwa musi się zginać w 1/3 buta, tam gdzie zginają się palce dziecka. Najlepiej by cała podeszwa mogła pracować.

Stopy dziecka pocą się także inaczej niż stopy dorosłego –buty dla dziecka muszą być oddychające. Czubek buta powinien być szeroki i wysoki lub/i wykonany z miękkiego, pracującego materiału – by zapewnić palcom stóp swobodę ruchu.

Na blogu pojawiały się już opisy butów spełniających te warunki, ale dziś chciałam Wam pokazać kolejną markę dziecięcych butów, która ujęła mnie innowacyjnym rozwiązaniem, totalnie ułatwiającym nakładanie bucików. Ale po kolei:

Buciki Walkking’s, bo o nich mowa, to  buciki wykonane w całości z oddychającego materiału. Mimo, że na zdjęciu mogą wyglądać na ciężkie, zaskoczy Was ich lekkość – praktycznie nic nie ważą (jeden bucik waży mniej niż 120 g). But jest miękki i wykonany z materiału onSteam ( w dotyku niczym miękka skórka).

buty walkking's
buty walkking's
buty walkking's
buty walkking's

Podeszwa jest miękka, zgina się nie tylko w 1/3, ale i w dowolnym miejscu. Prawdziwym hitem jednak jest zamek typu ZipAround, dzięki któremu nie będziemy już musieli męczyć się próbując założyć but na malutką stópkę –zamek otwiera się bowiem bardzo głęboko, aż na podeszwę! Jednocześnie, dzięki wkładce, dziecko zupełnie nie czuje tego w środku.

Podeszwa buta pracuje ze stopą, zgina się dokładnie w tych miejscach, co ona, zapiętek jest miękki i dopasowany, dzięki niemu cały but pracuje naturalnie, a małe paluszki mają z przodu idealnie dużo miejsca na ruch. Podeszwa nie ślizga się, a cały bucik daje stopom tyle swobody ile trzeba, jednocześnie trzymając stopę stabilnie.

buty walkking's
buty walkking's
buty walkking's
buty walkking's
buty walkking's
buty walkking's

Buty dostępne są w jednym wzorze, unisex, ale za to w wielu fantastycznych kolorach, zerknijcie na stronę: buciki WALKKING’s

Butki dedykowane są najmniejszym stópkom z najmniejszych –największy bowiem rozmiar to 19/20 (a szkoda!, spokojnie do 22/23 mogliby rozszerzyć rozmiarówkę).

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK