Oj, sporo do nas zawitało ostatnio książek, dlatego muszę je Wam pokazywać partiami! Dziś dwie wyjątkowe pozycje, w których ostatnio się z Frankiem zaczytywaliśmy – obie pełne humoru oraz tak lubianej przez kilkulatków powtarzalności.

NIEDOKONANE ODKRYCIE

Ta książka skojarzyła mi się od razu z Panem Hilarym, który szukał okularów, ale miał je na własnym nosie. To książka pełna humoru, ale też wymagająca od kilkuletniego dziecka rozwiązania pewnej tajemnicy, zagadki,która pewnego zimowego dnia spadła na barki starego profesora.

Zaczęło się niewinnie – profesor wyszedł na dwór zajrzeć do skrzynki pocztowej, jednak w drodze powrotnej zobaczył na śniegu bardzo dziwne ślady! I z każdą chwilą śladów było więcej i więcej!

niedokonane odkrycie
niedokonane odkrycie
niedokonane odkrycie
niedokonane odkrycie
niedokonane odkrycie
niedokonane odkrycie
niedokonane odkrycie

Przy tej książce nie tylko uśmiejecie się do rozpuku, poćwiczycie myślenie abstrakcyjne, wymyślając kto mógł zostawić ślady na podwórku profesora, ale także poćwiczycie liczenie do 10. No i najważniejsze! Trzeba rozwiązać zagadkę!

Świetna propozycja do wspólnego czytania. Jeśli myślicie, że po rozwiązaniu zagadki nie ma już frajdy z czytania – nic bardziej mylnego – to jedna z najbardziej wałkowanych przez nas książek ostatnich dni ?

Książkę kupicie tutaj: NIEDOKONANE ODKRYCIE

MAGICZNY PIERŚCIEŃ

Kolejna książka, która również w mojej głowie wywołała lawinę skojarzeń, ponieważ jednym z głównych zabiegów literackich w niej użytych jest wyliczanie, momentalnie skojarzyła mi się z hitem lat młodości (nie tylko moich, ale też Franka i Kazia), czyli „Gałgankowym Skarbem”.

Dzieci uwielbiają wyliczanki, szczególnie zaś wyliczanki z powtarzalną częścią początkową, czyli wyliczanki, które ciągle rozbudowujemy o nowe elementy. To pozwala na ćwiczenie zapamiętywania, możemy więc czytać prawie wspólnie!

magiczny pierścień
magiczny pierścień
magiczny pierścień
magiczny pierścień
magiczny pierścień
magiczny pierścień
magiczny pierścień

Magiczny pierścień opowiada historię diwy operowej, która jest nowa w wielkim mieście i czuje się bardzo samotna. Pewnego dnia wybiera się na targ i postanawia kupić magiczny pierścień. Czy pierścień naprawdę ma magiczna moc? Nie zaszkodzi sprawdzić.

Niestety, tuż po pomyśleniu życzenia, diwa upuszcza pierścień, który zaczyna się toczyć coraz szybciej i szybciej. Czy śpiewaczce Ludmile uda się odzyskać pierścień? Ile osób jej w tym pomoże? I czy pierścień faktycznie był magiczny? Zakończenie niezwykle mnie wzruszyło, ale nie zdradzę go Wam! Sięgnijcie po tę książkę, warto!

Czytanie umilą Wam też piękne ilustracje, wyglądają jakby były rysowane na papierze kartonowym, mają swój niebywały urok.

Książkę kupicie tutaj: MAGICZNY PIERŚCIEŃ.

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK