Nie ma miesiąca, by do naszej biblioteczki nie trafiały nowe książki, tym razem pojawiło się kilka nowości dla Franka. Wszystkie nowości pochodzą z wydawnictwa Babaryba, które niezmiennie uwielbiam i śledzę ich nowinki wydawnicze. Wśród książek wydawanych przez Babarybę jest dużo dzieł Herve Tulleta, którego wraz z Frankiem uwielbiamy, a także książki Richarda Scarry’ego, którego z kolei ja darzę ogromnym sentymentem.

No właśnie, właściwie wymieniłam już dwie z trzech nowości,które zawitały do nas w grudniu. Pierwsza z nich to właśnie najnowsza książka Herve Tulleta, który słynie z publikacji niesamowicie angażujących czytelnika.Ja bardzo lubię jego pomysły na książki, Franek też łatwo daje się wciągnąć w grę, którą wymyślił dla nas autor. Nie mamy wszystkich pozycji Herve Tulleta, a wśród tych, które mamy lub mieliśmy były te, które cieszyły się większym zainteresowaniem (np. KOLORY NACIŚNIJ MNIE) i troszkę mniejszym (np. OCH!), ale zawsze z ciekawością oczekujemy nowości tego autora.

PORYSUJ MNIE

PORYSUJ MNIE to powrót do klasycznego Herve Tulleta, takie mam odczucia. Wszystko tu jest typowe dla tego autora – format, kolory, grafika.Typowe – nie znaczy, że gorsze, wręcz – bardzo dobrze przyjęło się u nas to nawiązanie do książki NACIŚNIJ MNIE. PORYSUJ MNIE jest jakby poziomem wyżej –tym razem nie o samo dotykanie chodzi, ale o rysowanie, kolorowanie, troszkę innego rodzaju zabawę tą książką.

Co ciekawe, polecenia skonstruowane są w taki sposób, że sami nie wiemy kiedy, wykonujemy podobne zadania do popularnych szlaczków, tylko…robimy to świetnie się bawiąc! W książce wykorzystano sporo ćwiczeń grafomotorycznych, co sprawia, że ta pozycja jest idealna dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z pisaniem.

PORYSUJ MNIE
PORYSUJ MNIE
PORYSUJ MNIE
PORYSUJ MNIE
PORYSUJ MNIE
PORYSUJ MNIE

Im dalej idziemy, tym więcej wyzwań na nas czeka – kolorujemy, kropkujemy, rysujemy, rysujemy zawijasy i koła. Bo koło jest tu najważniejsze!Koło jest też motywem przewodnim pierwszych rysunków dziecka. Tu jest ono zachęcane do doskonalenia sztuki rysowania koła, a także wyjścia poza schemat np.łączenia kół bądź tworzenia z nich nowych rysunków.

KSIĄŻKĘ KUPICIE TUTAJ: PORYSUJ MNIE.

ZAWODOWY ZAWRÓT GŁOWY

Książki Richarda Scarry’ego uwielbiam! Szczerze i głęboko,mimo że bohaterami w nich są zwierzęta, czyli realizm odpada, ale graficznie po prostu bardzo do mnie przemawia, a treściowo to świetne książki, które mimochodem pomagają wzbogacać słownictwo i są naprawdę ciekawe dla dzieci.Polecam je co prawda dla dzieci minimum trzyletnich, ze względu na postaci –zwierzątka oraz treść – tu naprawdę sporo się dzieje!

Książka opisuje po kolei różne zawody – naprawdę szczegółowo!Mamy więc pilotów, policjantów, strażaków, budowlańców, piekarza, lekarza, czy górnika. To książka, która może rosnąć z dzieckiem i wraz z jego zmieniającymi się zainteresowaniami – to również świetna propozycja na prezent. W tej książce każdy znajdzie coś dla siebie.

zawodowy zawrót głowy
zawodowy zawrót głowy
zawodowy zawrót głowy
zawodowy zawrót głowy
zawodowy zawrót głowy
zawodowy zawrót głowy
zawodowy zawrót głowy

Przepięknie ilustrowana, z wieloma informacjami, szczegółami dotyczącymi różnych zawodów i miejsc pracy, świetna książka do wzbogacania słownictwa i do ćwiczeń w opowiadaniu historii. Dodatkowo duża dawka humoru gratis!

KSIĄŻKĘ KUPICIE TUTAJ: ZAWODOWY ZAWRÓT GŁOWY

Kiedyś na blogu recenzowałam inną książkę z tej serii: MÓJ NAJLEPSZY ELEMENTARZ, jeśli ktoś lubi Scarry’ego, to również polecam.

POCIĄGI

To jest książka, której teoretycznie bym dziecku nie kupiła,bo za dużo się tu dla mnie dzieje i ilustracje są dość odrealnione. To dlaczego w takim razie do nas trafiła?

POCIĄGI to tak naprawdę kolejna część po AUTACH, SAMOLOTACH oraz NA BUDOWIE. AUTA i NA BUDOWIE posiadamy i – kurczę, no jest szał proszę Państwa, jest szał. Oczywiście szał u Franciszka, nie u Kazia, bo to też książka dla mnie od minimum trzeciego roku życia, wcześniej ja akurat preferuję książki z realistycznymi ilustracjami (tu Babaryba ma świetne propozycje AUTOMOTO, JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ oraz STATKI, ŁODZIE, MOTORÓWKI).

Pociągi to typowa kartonówka dużego formatu z elementami wyszukiwanki. Jak w poprzednich częściach, bohaterowie opowieści znajdują się na okładce z tyłu wraz z podpisami – dzięki temu łatwiej jest nam ich odnaleźć w książce i śledzić ich losy. Bohaterowie w większości pokrywają się z postaciami z poprzednich części, więc me dziecko było przeszczęśliwe mogąc śledzić dalsze losy Złodziejaszka Mopsa oraz Policjantki Kiki.

pociągi babaryba
pociągi babaryba
pociągi babaryba
pociągi babaryba

Jeżeli lubicie tego typu książki, polecam całą serię! Ale 3-4 latka to wg mnie wiek minimalny, inaczej dziecku może być ciężko zrozumieć niektóre rzeczy, bo i postacie i niektóre przedmioty są odrobinę odrealnione.

KSIĄŻKĘ KUPICIE TUTAJ: POCIĄGI.

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK