Postanowiłam wprowadzić nowy cykl – co prawda z drżącymi rękami, bo to będzie wymagać ode mnie odrobiny regularności – ale mam plan co miesiąc zbierać w jednym wpisie kilkoro naszych ulubieńców, rzeczy, zabawki,pomysły – to, co sprawdzało się w ostatnim miesiącu. Z założenia ma być miszmasz, więc będzie coś dla każdego – maluchy, starszaki, a nawet czasem i coś dla nas, rodziców.

W grudniu pojawiło się u nas kilka nowych rzeczy, a to za sprawą Mikołajek oraz Świąt Bożego Narodzenia. Przyszły więc nowe prezenty, te duże, ale też i te mniejsze, niektóre rzeczy są też z nami od dłuższego czasu i cieszą się niesłabnącą popularnością ?

BUJAK GOOD WOOD

Bujak to prezent Kaziowy na święta. Długo zastanawiałam się na co zarządzić zrzutkę w tym roku – ponieważ prezenty na święta i urodziny zawsze robię zrzutkowe, dzięki temu mogę kupić zabawki i pomoce, na które normalnie ciężko byłoby zebrać budżet. Bujak pojawił się już kilka razy na Facebooku oraz Instagramie i wiele z Was pytało mnie w wiadomościach prywatnych, co to takiego?

bujak good wood
bujak good wood
bujak good wood
bujak good wood

Bujak Good Wood to przede wszystkim świetny sposób na ćwiczenie równowagi u dzieci, u nas jest w ciągłym użyciu, zarówno przez Kazia,jak i Franka. Chłopcy bujają się na nim, wspinają się po nim, służy jako tunel,jako baza, przewrócony na bok jest ladą sklepową. Do bujaka można dokupić zjeżdżalnię, która jest jednocześnie deską do wspinania i równoważnią, i myślę,że będziemy ją w niedalekiej przyszłości dokupywać.

Póki co dokładam do bujaka naszą zjeżdżalnię z placu zabaw z pokoju chłopaków i też mamy świetną zabawę!

Bujak kupicie tutaj: BUJAK GOOD WOOD

KSIĄŻKA BAJKI Z DNA BAŁTYKU

Bajki z dna Bałtyku Agaty Półtorak to książka, która nasza fascynowała z dwóch powodów. Przede wszystkim historyjki o idealnej długości– tyle mniej więcej starcza Frankowi skupienia i koncentracji, opowiadające o tym, czym obecnie Franek przejawia największe zainteresowanie, czyli o przyrodzie.

Dodatkowym plusem jest bliskość tematyczna – niby mieszkamy nad Bałtykiem, a tak mało o nim wiemy – o gatunkach ryb, roślin, skorupiaków,jakie w nim żyją, o ich zwyczajach czy pochodzeniu. Krótkie opowieści to świetny sposób, by przybliżyć dziecku ten temat, a i samemu dowiedzieć się dużo więcej o naszym morzu.

bajki z dna bałtyku
bajki z dna bałtyku
bajki z dna bałtyku
bajki z dna bałtyku
bajki z dna bałtyku
bajki z dna bałtyku
bajki z dna bałtyku

Jednocześnie to, co jest chyba największym plusem książki,znajduje się na jej końcu. Lista zwierząt, roślin, skorupiaków, które zamieszkują Bałtyk z przepięknymi, realistycznymi ilustracjami to cudowne kompendium wiedzy o mieszkańcach wód bałtyckich.

Czytając opowiadania nazwy zwierząt i roślin są pogrubione,stąd wiemy, że możemy zajrzeć na tyłu do małego atlasu i przeczytać o danym gatunku. Gorąco polecamy!

Książkę kupicie tutaj: BAJKI Z DNA BAŁTYKU

DINOZAURIUM

Nie mogłoby zabraknąć czegoś o dinozaurach. Niejedno dziecko zalicza fazę ogromnego zainteresowania właśnie dinozaurami, sama miałam podobną będąc dzieckiem, więc rozumiem mojego syna doskonale. W naszym domu zagościło wiele książek poruszających tematykę tych pradawnych stworzeń, ale Dinozaurium jest naprawdę wyjątkowe.

Wydane w dużym formacie, z ogromną dbałością o szczegóły, z przepięknymi rycinami, jest także kompendium wiedzy o dinozaurach. Dinozaurium to tak naprawdę książka – muzeum, w której po kolei odwiedzamy różne sale – a w nich dinozaury podzielone według klasyfikacji. Znajdują się tu więc groźne teropody, ale też ceratopsy czy ankylozaury.

dinozaurium
dinozaurium
dinozaurium
dinozaurium
dinozaurium
dinozaurium
dinozaurium
dinozaurium

W książce dowiemy się także wiele na temat okresów, w których żyły dinozaury oraz jakie zwierzęta żyły po nich. Piękna książka do oglądania i ogromna dawka wiedzy do przeczytania i poznania.

Książkę kupicie tutaj: DINOZAURIUM

DOMEK ROTUNDA

O tym domku, a także o innych produktach tej marki, czyli My Mini Home, będzie niedługo osobny wpis na blogu, ale już teraz chciałam Wam pokazać to cudeńko. Domek Rotunda to tak naprawdę nie tylko domek, ale stolik,półka, a także wszystko, co nam się wymarzy, bo ten mebel ma naprawdę szereg zastosowań.

my mini home
my mini home
my mini home

U nas na co dzień służy jako Kaziowa półeczka – dzięki podziałkom można świetnie wyeksponować zabawki, książki, pomoce. Jednocześnie w każdej chwili Rotunda może zmienić się w domek dla ludzików, świat dinozaurów,remizę strażacką i wiele, wiele innych.

Piękny mebel o wielu zastosowaniach, do kupienia tutaj: DOMEK ROTUNDA.

PUZZLE OBSERWACYJNE I BAZGRAKI

Puzzle obserwacyjne od Kapitana Nauki to puzzle na trochę inny sposób – to znaczy mamy klasyczną układankę, ale dodatkowo możemy po ułożeniu puzzli pobawić się w odnajdywanie na dość szczegółowej ilustracji poszczególnych elementów, które znajdują się na ramce wokół obrazka.

puzzle obserwacyjne w lesie
puzzle obserwacyjne w lesie
puzzle obserwacyjne w lesie

Dodatkowo do puzzli dołączony jest plakat, który może pomóc nam układać puzzle – możemy trzymać go obok, jako wzór, możemy układać na nim,wtedy wiemy, jaki element będzie kolejny, możemy wreszcie korzystać z plakatu osobno i bawić się w odnajdywanie obrazków z ramki na dużej ilustracji.

Puzzle kupicie tutaj: PUZZLE OBSERWACYJNE

Bazgraki to tak naprawdę seria książeczek z zagadkami i zadaniami dla dzieci w wieku przedszkolnym. My mamy akurat Bazgraki w kosmosie.Fenomen tych książeczek polega na tym, że są one wielokrotnego użytku – to znaczy mamy dołączony do nich mazak suchościeralny, a kartki wykonane są z materiału, z którego ten mazak łatwo schodzi, w związku z tym możemy bez końca korzystać z jednej książki.

Wśród zagadnień znajduje się między innymi znajdywanie różnic i podobieństw, rysowanie po śladzie, łączenie w pary, nauka liczenia.

Bazgraki kupicie tutaj: BAZGRAKI.

bazgraki w kosmosie
bazgraki w kosmosie
bazgraki w kosmosie
bazgraki w kosmosie

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK