Czytamy dużo książek, kupujemy i puszczamy je dalej, mamy swoich ulubionych autorów (ja i Franek niekoniecznie tych samych ?), ukochanych ilustratorów i wydawnictwa, na które wiemy, że możemy liczyć.

Chcę dziś Wam pokazać dwie książki – dla malucha i starszaka. Tak różne, ale łączy je to, że autorami są pary Polaków – i to takie pary, na które można liczyć ZAWSZE, a ich książki kupować w ciemno.

PORA NA KALAFIORA

Pora na kalafiora to książka, która powstała w wyniku współpracy Agaty Dudek oraz Małgorzaty Nowak. Agata Dudek to dla mnie nazwisko z serii – „biorę w ciemno”, zawsze mogę być pewna, że książki, które powstały z jej udziałem będą niesztampowe, ciekawe i graficznie trafiające w me gusta bardzo!

Pora na kalafiora to kartonówka, przeznaczona w szczególności dla dzieci mniejszych, ale i Franek z chęcią czyta ją z nami – dlatego, że ilustracje są ciekawe i wymienione w książce warzywa to te częściej lub rzadziej spotykane.

pora na kalafiora
pora na kalafiora
pora na kalafiora
pora na kalafiora
pora na kalafiora
pora na kalafiora

Kaziowi podobają się zdecydowanie wyraziste ilustracje. No i umówmy się – książka jest o jedzeniu, czyli o tym, co Kazio lubi najbardziej ?

Wydawać by się mogło, że to książka, jakich wiele – warzywa na obrazku i podpis, nic więcej. Tylko tyle i aż tyle. Jednak czasem prostota wystarczy. Jeśli szukacie niebanalnej książki dla malucha, to to jest właśnie ta pozycja. A kartonowe strony zniosą wiele (nawet obślinione paluszki małych, ciekawych świata odkrywców).

KSIĄŻKĘ KUPICIE TUTAJ: PORA NA KALAFIORA

TU JESTEŚMY

Zarówno Pora na kalafiora, jak i Tu jesteśmy, wyszły nakładem wydawnictwa DWIE SIOSTRY, które ubóstwiam miłością wielką i zawsze śledzę uważnie ich nowości wydawnicze. Wam też to polecam! To u nich znajdziecie kultową Księgę Dźwięków czy Mapy, które u nas są po prostu hitem.

A propos Map – ich autorzy, czyli Aleksandra i Daniel Mizielińscy, wydają również inne książki, a każda warta jest uwagi. Na przykład TU JESTEŚMY w nowym wydaniu.

To książka o kosmosie z ogromną dawką informacji na ten temat, z przepięknymi ilustracjami, które fani książek Mizielińskich doskonale znają, a także z propozycjami zadań do wykonania w domu (na przykład model naszego układu słonecznego).

tu jesteśmy
tu jesteśmy
tu jesteśmy
tu jesteśmy

Z książki dowiemy się nie tylko, jakie planety są w naszym układzie słonecznym, jakie są gwiazdy i ich konstelacje, ale także czym są lata świetlne, jakie wiadomości wysłano w kosmos do potencjalnych innych cywilizacji, jak wygląda praca astronauty oraz start rakiety kosmicznej.

Poznamy sondy, satelity i łaziki, sławnych astronautów i naukowców, dowiemy się, czym są czarne dziury oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest, by ludzie osiedlili się na innych planetach.

Jeśli macie w domu kogoś, kto interesuje się kosmosem, to propozycja szczególnie dla Was! Młodsze dzieci będą potrzebowały zredukowania ilości wiadomości, ale Franek chętnie przegląda ze mną tę książkę, szczególnie strony o planetach oraz pracy astronauty.

KSIĄŻKĘ KUPICIE TUTAJ: TU JESTEŚMY.

tu jesteśmy
tu jesteśmy
tu jesteśmy
tu jesteśmy
tu jesteśmy
tu jesteśmy
tu jesteśmy
tu jesteśmy

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK