Dziś chciałam Wam pokazać cztery wyjątkowe książki o naszej planecie – o przyrodzie, zwierzętach i roślinach, o ludziach też, o różnorodności i przebogatym świecie.

Cztery wyjątkowe pozycje, każda na swój sposób, inne, choć podobne. Zerknijcie, jeśli macie w domu małego człowieka, zainteresowanego mniej lub bardziej światem zwierząt lub roślin, geografią i zjawiskami występującymi na naszej planecie. Gwarantuję Wam – nudy nie będzie!

TYSIĄC I JEDNA MRÓWKA

Czy to książka tylko o mrówkach? Nie sądzę, choć o nich pewnie w dużej mierze – o ich zwyczajach, budowie mrowisk, o rodzajach mrówek, ich rolach w mrowisku, żywieniu i dojrzewaniu. Ale wraz z mrówkami wyruszymy w podróż po lesie – z perspektywy mrówki, czyli właściwie z zupełnie nowego punktu widzenia!

Poznamy roślinność lasu, jego innych mieszkańców, nauczymy się wiele o grzybach (również tych trujących), nauczymy się rozpoznawać liście drzew oraz szyszki. Poznamy kwiaty z łąk i pól, przyjrzymy się z bliska owadom i pajęczakom zamieszkującym lasy i łąki. W tej książce zawarta jest ogromna dawka wiedzy – podana w sposób naprawdę wyjątkowo ciekawy i interesujący.

Przepiękne ilustracje oraz tekst w formie dopisków przy obrazkach, a nie podany jako tekst ciągły, dodatkowo zainteresują młodego odbiorcę, a i dla większego będzie bardzo interesujący.

Książkę kupicie tutaj: TYSIĄC I JEDNA MRÓWKA

tysiąc i jedna mrówka
tysiąc i jedna mrówka
tysiąc i jedna mrówka
tysiąc i jedna mrówka
tysiąc i jedna mrówka
tysiąc i jedna mrówka
tysiąc i jedna mrówka
CZEŚĆ ZIEMIO

Ogromny mam sentyment do norweskich książek dla dzieci, wielką słabość po prostu. Wydają mi się takie niesztampowe, a jednocześnie proste, choć w tej prostocie zazwyczaj genialne.

Podobne odczucia mam wobec książki CZEŚĆ ZIEMIO opowiadającej teoretycznie o sześciu mieszkańcach naszej planety – Kapitanie Bonesie z Montrealu, Gospodarzu oraz jego krowie Yvette (zamieszkałych w Lyon), o Tomie (aktualnie na Atlantyku), o Darii z Norylska, jest tu także Wibha z Cennaj oraz Bubba z Mogadiszu. Teoretycznie to książka o nich, ale tak naprawdę o wszystkich ludziach na ziemi, o każdym z nas z osobna.

cześć ziemio
cześć ziemio
cześć ziemio
cześć ziemio
cześć ziemio
cześć ziemio

Na każdej z rozkładówek widoczna jest nasza planeta – przesuwamy się stopniowo o godzinę obserwując, jak zmienia się życie w każdym z miejsc świata. Co mówią do siebie mieszkańcy naszego globu? Gdzie jest wieczór, a gdzie już ranek? Jak śpią, jak podróżują ludzie w różnych zakątkach naszej planety? Co jedzą, jakie mają zwyczaje?

Dodatkowo na każdej ze stron mamy elementy do wyszukania – bo szczegółów jest naprawdę wiele. Z tą książką podróż dookoła świata to naprawdę wyjątkowa frajda!

Książkę kupicie tutaj: CZEŚĆ ZIEMIO

OGRODY NATURY

Przepiękna jest to książka, naprawdę przepiękna. Ilustracje zachwycają, niesamowite barwy tworzą niemalże efekt 3D. W książce tej zwiedzimy kolejno pięć niezwykłych siedlisk dzikich zwierząt – udamy się w podróż po lasach Amazonii, zajrzymy do lasów Szwarcbaldu, zdobędziemy Himalaje i zanurzymy się w Wielkiej Rafie Koralowej. Zwiedzimy też pustynię Chihuahua.

W tych tytułowych ogrodach natury poobserwujemy dziko żyjące zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Poobserwujemy kolorowe papugi i dzikie koty, poznamy niebezpieczne węże i kajmany, zanurzymy się w wodach w okolicy Wielkiej Rafy Koralowej, by zobaczyć na własne oczy niesamowite kolory fauny i flory występującej w tamtym miejscu.

Na pustyni poczytamy o walce o przetrwanie, a w lesie Szwarcbalskim spróbujemy odszukać granicę między jawą a magicznym, onirycznym światem. Jeśli cenicie sobie książki dla dzieci z wyjątkowymi ilustracjami, ta pozycja przypadnie Wam szczególnie do gustu – ilustracje są porywające i zachwycające, a ich barwy przecudne, jak nasza natura.

Książkę kupicie tutaj: OGRODY NATURY

ogrody natury
ogrody natury
ogrody natury
ogrody natury
ogrody natury
ogrody natury
ogrody natury
ogrody natury
KSIĘGA ZIEMI

Ależ się naczekałam na tę książkę! Odkąd tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach, wiedziałam, że będzie nasza. Księga Ziemi to duży album w twardej oprawie, w którym poznamy wiele informacji na temat naszej planety.

Poznamy jej historię – jak powstała i jakie procesy ją uformowały, wybierzemy się w podróż w kosmos i przyjrzymy się innym planetom w Układzie Słonecznym. Zrozumiemy, jak wybuchają wulkany oraz w jaki sposób działa pogoda. Zajrzymy też do wnętrza Ziemi, do oka cyklonu, poznamy bogactwo życia na naszej planecie – zwierzęta i rośliny oraz ludzi.

W tej książce jest ogromna ilość informacji – o planecie, jej historii i współczesnym wyglądzie, o ludziach – dziejach człowieka, o świecie wokół nas. Do tego piękne, nieprzekombinowane ilustracje. Wspaniała książka.

Kupicie ją tutaj: KSIĘGA ZIEMI.

księga ziemi
księga ziemi
księga ziemi
księga ziemi
księga ziemi
księga ziemi
księga ziemi
księga ziemi

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK