Co jakiś czas sukcesywnie chcę Wam pokazywać nowości w naszej biblioteczce, choć muszę przyznać, że ostatnio trafiło do nas bardzo dużo nowych książek, a okres letni nie sprzyja regularnemu pisaniu recenzji ? Ta seria książeczek jednak zasługuje na to, by zobaczyła ją szersza publiczność!

Ostatnio dużo wydaje się pięknych albumów, wielkoformatowych wydań – nie zrozumcie mnie źle, sporo takich książek mamy, są piękne i ponadczasowe, urzekają ilustracjami i jakością papieru.

Jednak czasem warto pochylić się nad takimi z pozoru skromnymi książeczkami (a jednocześnie za dużo przystępniejszą dla portfela cenę).

Mnie urzekła ostatnio seria Mali Przyrodnicy – na którą zwróciłam uwagę, ponieważ jej patronem medialnym jest Renia z Ronja.pl, którą bardzo lubię czytać i ufam jej poleceniom. Seria Mali Przyrodnicy to cztery książeczki – mały format, miękka okładka, dosłownie po trzydzieści kilka stron, ale za to jaka zawartość!

Och, jak czasem brakuje takich książek, co to się nie rozpychają na półkach, co o uwagę nie walczą krzykliwymi barwami, treścią, przesadzonymi, przekombinowanymi ilustracjami. Tu macie wyważone, realistyczne ilustracje, treść wyselekcjonowana, bez zbędnych szczegółów, które dla kilkulatka są czasem zbyt trudne i przytłaczające.

Tekst jest łatwy, a litery wystarczająco duże, by mogły posłużyć później jako materiał do samodzielnego czytania.

Książek w serii jest cztery: DINOZAURY, PORY ROKU, DZIECI ZWIERZĄT oraz OWADY.

Dinozaury to zebrane na kilkudziesięciu stronach najistotniejsze fakty na temat tych prehistorycznych zwierząt. Mamy więc głównych reprezentantów, teorie wymierania, podział na mięsożerne oraz roślinożerne dinozaury, pokazanie różnic i podobieństw między gatunkami oraz ich charakterystycznych cech, dodatkowo – na sam koniec – krótki opis pracy paleontologów. Słowem – dla małych fanów dinozaurów książka idealna.

Książeczkę kupicie tutaj: DINOZAURY.

Mali Przyrodnicy Dinozaury
Mali Przyrodnicy Dinozaury
Mali Przyrodnicy Dinozaury
Mali Przyrodnicy Dinozaury

Pory roku to krótka podróż w czasie, obserwacja zmieniającej się przyrody. Poznamy wiele gatunków roślin oraz zwierząt związanych z daną porą roku. Dowiemy się, co charakterystycznego dzieje się podczas każdej z pór roku – poobserwujemy narodziny młodych zwierząt na wiosnę (tu również pojawią się cykle życia) , poznamy też zwierzęta nocne, a zimą poobserwujemy te, które zasypiają w sen zimowy oraz ptaki, które odlatują do ciepłych krajów.

Piękne, realistyczne obrazki dopełniają całości w idealny sposób.

Książeczkę kupicie tutaj: PORY ROKU.

Mali Przyrodnicy Pory Roku
Mali Przyrodnicy Pory Roku
Mali Przyrodnicy Pory Roku
Mali Przyrodnicy Pory Roku
Mali Przyrodnicy Pory Roku

Dzieci zwierząt to z kolej książeczka pokazujące matki z młodymi. Można tu zobaczyć, w jak różny sposób przychodzą na świat różne zwierzęta. Niektóre w gnieździe, niektóre w norze. Niektóre są nagie po narodzinach, inne mają już sierść. Niektóre ze zwierząt noszą swoje młode, jak kangur, niektóre ogrzewają swoim ciałem, jak pingwiny.

Zobaczymy, jak rodzą się ssaki, gady, płazy, owady i ptaki. Pięknie zostały przedstawione cykle życia motyla i żaby. Naprawdę, naprawdę, cała ta seria jest niezwykle wartościowa!

Książeczkę kupicie tutaj: DZIECI ZWIERZĄT.

Mali Przyrodnicy Dzieci Zwierząt
Mali Przyrodnicy Dzieci Zwierząt
Mali Przyrodnicy Dzieci Zwierząt
Mali Przyrodnicy Dzieci Zwierząt
Mali Przyrodnicy Dzieci Zwierząt

Na koniec pokażę Wam mojego faworyta – najbardziej przypadła nam do gustu książeczka Owady i inne małe zwierzęta. Tu ilustracje wydają mi się najbardziej szczegółowe, a świat owadów, pajęczaków, chrząszczy, stawonogów jest tak ciekawy – niby tak nam bliski, a jednak nieznany.

W książeczce przyjrzymy się z bliska motylom, pszczołom, mrówkom oraz innym znanym nam owadom Polski, ale również poznamy te mniej znane, a jednak występujące w naszej okolicy. Wreszcie poobserwujemy owady, o których nawet ja nie miałam pojęcia.

Książeczkę kupicie tutaj: OWADY i inne małe zwierzęta.

Polecam Wam serdecznie całą tę serię.

Mali Przyrodnicy Owady
Mali Przyrodnicy Owady
Mali Przyrodnicy Owady
Mali Przyrodnicy Owady

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK