Z Kaziem na spacerach przerobiłam już wszystko. Była więc chusta, nosidło, wózek jeden, drugi, trzeci. I zawsze, jak już wydawało mi się, że coś zadziałało, okazywało się to być tylko na chwilę lub w konkretnych sytuacjach. Od jakiegoś czasu czułam potrzebę znalezienia innego rozwiązania, takiego, który pozwoli nam na szybsze spacery.

Trudne są te spacery czasem – z dwójką dzieci, kiedy starszak chce pędzić na hulajnodze lub rowerze, a młodszy chce wyjść z wózka i patrzeć na żuczki w nieskończoność. Kazia coraz ciężej mi było zapędzić do wózka, w nosidle jest fajnie, ale kiedy Kazio jest zmęczony lub senny.

Nie zrozumcie mnie źle – to nie tak, że dziecku bronię na żuczka się patrzeć – ale zupełnie inaczej jest, kiedy jestem z Kaziem sama na spacerze, zupełnie inaczej, kiedy Franek szaleje na placu zabaw, a ja mogę większą część skupienia przenieść na Kaziowe żuczki, a zupełnie inaczej kiedy idziemy na dziarski spacer z ekwipunkiem typu rower, hulajnoga, jeździk, niepotrzebne skreślić.

Podsumowując – od jakiegoś czasu rozglądałam się za jakimś rozwiązaniem, które pozwoli nam na takie wspólne wyjścia – coś, co w jakiś sposób zainteresuje Kazia, sprawi, że będzie mógł podziwiać świat z odrobinę innej perspektywy niż wózek czy nosidło i pozwoli nam na wspólne, szybsze i bardziej energiczne spacery.

tobi be move
tobi be move
tobi be move
tobi be move
tobi be move

Zdecydowałam się na rowerek trójkołowy TOBI BE MOVE (nasz model pochodzi ze sklepu mamabrum.eu i aktualnie jest w promocji), zachęcona jego licznymi dodatkowymi funkcjami. Pomyślałam, że tego typu rowerek może nam pomóc rozwiązać nasze problemy, dając Kaziowi poczucie, że również jedzie na rowerze, jak Franek, a jednocześnie będzie mógł podziwiać świat z troszkę innej perspektywy lub czasem zaangażować się – kręcąc kierownicą czy pedałując.

W sklepie mamabrum.eu warto polować na promocje i przedsprzedaże, bo można tam upolować fajne gadżety dla dzieci oraz rzeczy totalnie niezbędne wg mnie w wyprawce dziecka. Polecam ten sklep Waszej uwadze.

Rowerek urzekł mnie swoim eleganckim wyglądem oraz funkcjonalnością. Dla mnie priorytetem była:

– łatwość prowadzenia

– możliwość komfortowej jazdy po nierównym terenie

– lekkość i zwrotność

– możliwość złożenia rowerka (i wsadzenia go do bagażnika bezproblemowo)

– wytrzymałość i możliwość używania również przez czterolatka, bo byłam niemal pewna, że Franek będzie go chciał wypróbować

Nasz TOBI BE MOVE posiada te wszystkie funkcje – a sprawdzałam go już na niezłych wertepach. Prowadzi się go lekko (również jedną ręką, choć wygodniej dwiema), dzięki szerokim, gumowym kołom radzi sobie na wiejskich i lennych drogach, bardzo dobrze się podbija – dzięki czemu podjazd na chodnik jest również wygodny i bezproblemowy.

tobi be move
tobi be move
tobi be move
tobi be move
tobi be move

Rowerek jest przeznaczony dla dzieci od 12 do 50 miesięcy (musiałam to przeliczyć w głowie, ale 4 latek spokojnie również z niego może skorzystać).

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

Rowerek posiada naprawdę sporo funkcji i udogodnień, dzięki czemu może służyć Wam i Waszemu dziecku przez wiele lat.

Bardzo wygodnie się składa – bezproblemowo można spakować go do bagażnika i zabrać ze sobą na wycieczkę. Jest lekki, więc spakowanie go nie sanowi problemu.

Rowerek stawia na bezpieczeństwo dziecka – dziecko przypięte jest pasami, dodatkowo chronione pałąkiem. Przed słońcem chroni dziecko daszek – jest w nim siateczka, przez którą widzimy dziecko.

Dziecko ma trzy możliwości korzystania z rowerka – maluszki mogą położyć nogi na podkładce, którą łatwo się demontuje. Jest ona super wygodna dla malców, którzy nie dosięgają ani do pedałów, ani do drugiego podnóżka.

By małe dzieci nie przyjmowały nienaturalnej pozycji podczas jazdy próbując sięgnąć do pedałów – zachęcam do używania podnóżka.

Starszaki mogą pedałować lub dać odpocząć nogom na podnóżku numer dwa. Rowerek jest wyjątkowo stabilny, mam wrażenie, że dziecko nie ma fizycznej możliwości przewrócić się z nim.

tobi be move
tobi be move
tobi be move
tobi be move

Kierownicą może sterować rodzic i dziecko – o tym decyduje mały czerwony element na kole. Przekręcając go ustawiamy sterowanie albo na kierownicę (dziecko pedałuje i steruje) albo na tylny drążek do pchania.

Dla mnie rowerek pełni rolę tak naprawdę przede wszystkim alternatywy dla wózka – szczególnie dla dziecka, które zbyt wózkowe nie jest, a czasem mimo wszystko trzeba gdzieś sprawnie się przemieścić.

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

W wyposażeniu rowerka znajdziemy wyjmowany pałąk do sterowania, dwa podnóżki (jeden demontowany), daszek z oparciem – również demontowany.

Dzięki temu, że wiele elementów można odczepić, rowerek może stać się trójkołowym pojazdem dla starszaków. To rowerek na lata!

Z przodu rowerka znajduje się koszyk, w którym możemy umieścić przekąski dla dziecka czy wodę. Z tyłu mamy pojemną torbę, w którą można zapakować jedzenie, zabawki czy coś do picia.

Rowerek ma również dwa hamulce nożne – przy każdym z tylnych kół. Łatwo się go uruchamia i odblokowuje, to wygodna opcja, zwłaszcza na nierównym terenie.

tobi be move
tobi be move
tobi be move
tobi be move
tobi be move
tobi be move
tobi be move
tobi be move
tobi be move

DODATKOWE FUNKCJE

Rowerek ma wiele dodatkowych funkcji i sporo z elementów można składać bądź demontować, dzięki czemu rowerek zwiększa nie tylko swoją funkcjonalność jako sprzęt dla maluszków, ale faktycznie może być w użyciu przez lata (lub może być wykorzystywany przez kilkoro dzieci w różnym wieku).

Wysokość drążka – pchacza może być regulowana (są trzy poziomy) – dzięki czemu może być pchany i sterowany zarówno przez osobę dorosłą, jak i dziecko.

Drążek pchacz może być również zdemontowany, tak samo jak oparcie z daszkiem oraz jeden z podnóżków (drugi jest składany). W ten sposób rowerek staje się samodzielnym pojazdem dla starszaka – trójkołowym rowerkiem.

Siedzisko również jest regulowane (możemy je przesuwać) i obrotowe – w ramach urozmaicenia możemy zmienić dziecku kierunek jazdy.

Myślę, że nasz rowerek to był dobry wybór. A nasze spacery zyskały nową jakość.

ROWEREK KUPICIE TUTAJ: TOBI BE MOVE.

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK