Dziś mam dla Was kilka książkowych propozycji dla dzieci głodnych wiedzy o świecie, kilka zeszytów aktywnościowych dla małych obserwatorów przyrody, coś dla fanów geografii oraz kilka książeczek, co wspomogą rodziców w odpowiedziach na trudne pytania.

SERIA „BOBAS ODKRYWA NAUKĘ”

Niech was nie zmylą te kartonowe wydania, to książki w sam raz dla cztero, pięciolatków, a nawet i dla starszych dzieci! Poruszane w nich zagadnienia są bardzo ważne i ciekawe, ale jednocześnie przysparzają problemów rodzicom, bo jak odpowiedzieć prostym i zrozumiałym językiem na pytanie – a co to jest grawitacja? Te książki były ciekawe nawet dla mnie – ponieważ naprawdę prostym językiem opisują skomplikowane zjawiska, takie jak przyciąganie ziemskie, fizykę kwantową, podstawy termodynamiki czy rodzaje źródeł energii odnawialnej.  

bobas odkrywa naukę
bobas odkrywa naukę
bobas odkrywa naukę

Książeczki są naprawdę wyjątkowe, genialne w swej prostocie, do tego przykłady znane z życia dziecka – w wyjątkowy sposób zilustrują z pozoru trudne tematy.

Książek z tej serii mamy cztery:

GRAWITACJA – prosto i przystępnie o przyciąganiu ziemskim.

FIZYKA KWANTOWA – tu akurat skupili się na paradoksie Schrodingera w bardzo prosty sposób wyjaśniono, dlaczego dopóki nie otworzymy pudełka, kotek w nim będzie spał i nie spał w tym samym czasie.

TERMODYNAMIKA – dlaczego drzewa rosną? W jaki sposób Słońce daje nam energię na co dzień?

ENERGIA ODNAWIALNA – po co i skąd bierzemy energię odnawialną, jakie są jej źródła?

Książeczki kupicie tutaj:

GRAWITACJA

FIZYKA KWANTOWA

TERMODYNAMIKA

ENERGIA ODNAWIALNA

SERIA „MÓJ ZESZYT OBSERWACJI PRZYRODNICZYCH”

Ta seria również zawiera cztery książki – a właściwie zeszyty aktywnościowe. Dotyczą one kolejno – DRZEW, OWADÓW, POŻYWIENIA oraz PRZYRODY W MIEŚCIE. Poza wartościowymi informacjami, zawartymi w każdym z zeszytów znajdziemy w nich dodatkowe zadania do wykonania. Przepiękne ilustracje umilą nam pracę.

akademia mądrego dziecka
akademia mądrego dziecka
akademia mądrego dziecka
akademia mądrego dziecka
akademia mądrego dziecka
akademia mądrego dziecka
akademia mądrego dziecka

W zeszytach znajdziemy zadania typu: kolorowanki, połącz kropki, z tyłu zeszytu są też elementy do wycięcia i na przykład przyklejania.

Można wykonywać dwa, trzy zadania dziennie z każdego zeszytu i świetnie się bawić poznając przyrodę wokół nas – a wiedzy jest sporo – możemy dowiedzieć się, jak zbudowany jest liść, jaki jest cykl życiowy drzewa, jakie rodzaje drzew znajdziemy wokół nas. Poznamy cykle życiowe owadów, oraz wiele z ich gatunków. Zeszyty zachęcają do aktywności każdego dnia.

Do kupienia tutaj:

MÓJ ZESZYT OBSERWACJI PRZYRODNICZYCH. OWADY

MÓJ ZESZYT OBSERWACJI PRZYRODNICZYCH. POŻYWIENIE

MÓJ ZESZYT OBSERWACJI PRZYRODNICZYCH. DRZEWA

MÓJ ZESZYT OBSERWACJI PRZYRODNICZYCH. PRZYRODA W MIEŚCIE

BIBLIOTECZKA MONTESSORI. GEOGRAFIA

To zeszyt ćwiczeń dla dzieci zainteresowanych geografią. Teoretycznie dedykowany dzieciom w wieku 6-12, ale w praktyce zainteresuje i młodszych, my z Frankiem świetnie się przy nim bawimy, ale faktycznie – u Franka zainteresowanie geografią jest dość spore.

W tej książce znajdziemy mapę świata z podziałem na kraje. Książka podzielona jest na działy – każdy dział odpowiada jednemu kontynentowi. W dziale dowiadujemy się podstawowych informacji o danym kontynencie. Następnie mamy karty z zadaniami. Na pierwszej z nich zawsze przyklejamy nazwy krajów. Na kolejnej – nazwy stolic. Wreszcie na trzeciej – flagi. Wszystkie potrzebne naklejki znajdziemy na końcu książki.

biblioteczka montessori
biblioteczka montessori
biblioteczka montessori
biblioteczka montessori

Nam świetnie pracuje się z tą książką oraz z książką MAPY – po kolei przeglądamy strony i uzupełniamy informacje. Świetna zabawa oraz duża dawka wiedzy.

Z serii BIBLIOTECZKA MONTESSORI recenzowałam już kilka produktów – zerknij do wpisów TUTAJ oraz TUTAJ – ta seria jest naprawdę wyjątkowa.

Książka do kupienia tutaj:

BIBLIOTECZKA MONTESSORI. GEOGRAFIA.

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK