Od jakiegoś czasu pokazuję Wam szablony od Kargulka, których używamy z chłopakami przy różnego rodzaju pracach plastycznych, dziś chciałabym pokazać Wam je z bliska i odrobinę więcej o nich opowiedzieć.

O pomocach od firmy Kargulek pisałam niedawno na blogu TUTAJ, jednak Kargulek to nie tylko pomoce terapeutyczne oraz zabawki z filcu i drewna – to także cała masa szablonów, które można wykorzystywać z dziećmi w kreatywnych zabawach.

kargulek
kargulek
kargulek
kargulek
kargulek
kargulek
kargulek

Szablony wykonane są z tektury (grubszej, spokojnie pozwalającej na wielokrotne ich użycie, chyba że wykorzystacie je do pracy plastycznej typu malowanie, wyklejanie, gdzie będą przymocowane na stałe). Dodatkowo – są naprawdę w przystępnej cenie (kilka złotych).

Wszystkie rodzaje szablonów znajdziecie tutaj: SZABLONY KARGULEK.

Szablony mogą posłużyć Wam do obrysowywania, ale także jako baza do prac plastycznych – również tematycznych. Na przykład prace jesienne – tu macie spore pole do popisu, bo wśród szablonów znajdziecie liście, żołędzie i kasztany czy na przykład jeża.

My korzystamy często z szablonów z owadami (mrówka, pszczoła) i uwielbiamy mapę świata – to z racji zainteresowań Franka. Szablony świetnie sprawdzą się przy młodszych, jak i starszych dzieciach.

kargulek
kargulek
kargulek
kargulek
kargulek
kargulek
kargulek
kargulek
kargulek
kargulek
kargulek
kargulek
kargulek

Możemy je malować, przyklejać, tworzyć na ich bazie większe obrazy, możemy wyklejać środek plasteliną, kawałkami bibuły czy gazety, możemy tworzyć kolaże z materiałów czy kolorowego piasku lub ryżu. My nawet wykorzystywaliśmy kamyczki ze sklepu ogrodniczego do wypełniania naszych kasztanów.

Polecam Wam serdecznie przyjrzeć się z bliska tym szablonom, zabawa z nimi jest przednia i zawsze zachęcają moje dzieci do prac plastycznych.

Dziś chciałabym również wskazać Wam jeszcze jeden produkt z asortymentu Kargulka, a mianowicie szablony do szlaczków – wykonane z tworzywa sztucznego, zostaną z Wami na długo. Nauka szlaczków to świetnie ćwiczenie przed właściwą nauką pisania – wspiera rozwój grafomotoryki, skupienia i koncentracji oraz koordynacji oko  – ręka.

Ta prosta zabawa sprawi, że Wasze dziecko będzie ćwiczyć preczyję ruchu i sprawność manualną.

Zestaw do szlaczków kupicie tutaj: SZABLON DO SZLACZKÓW.

kargulek
kargulek
kargulek

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK