W zeszłym roku w okolicy Świąt pokazałam Wam grę oraz albumy, które zaproszą Was i waszych najbliższych do wspominania i dzielenia się historiami z życia – dziś chcę Wam pokazać dwa albumy, które mogą być wspaniałym pomysłem na spędzenie wspólnie, rodzinnie czasu w Święta (i nie tylko w tym okresie ?).

Wpis powstał przy współpracy z Moi Dziadkowie

Mam już tylko jednego dziadka – im jestem starsza, tym bardziej doceniam opowieści dziadków z czasów, gdy jeszcze żyli. Nie wszystko pamiętam. Niewiele wiem o pradziadkach, gubię się w rodzeństwie dziadków, w moich dalszych kuzynach i wszystkich ciotkach.

Tak naprawdę moi rodzice, czyli dziadkowie Franka i Kazia, są jedyną już szansą na usłyszenie niektórych informacji, poukładanie wszystkich krewnych, ich historii. Ze strony mojego męża jest podobnie.

Pewne historie odejdą na zawsze razem z moimi rodzicami, tak jak odeszły te, które były w pamięci moich dziadków. Żal mi tych opowieści nieusłyszanych lub słyszanych wiele razy, ale zagubionych i w mojej pamięci.

Dlatego chcę Wam dziś pokazać wyjątkowy album, który może być pięknym prezentem – nie tylko na Święta. To także zaproszenie – do wspólnego wspominania. Możecie sprezentować go dziadkom, rodzicom – lub samemu sobie – czym zrobicie prezent tak naprawdę Waszym dzieciom.

moi dziadkowie
moi dziadkowie
moi dziadkowie
moi dziadkowie
moi dziadkowie
moi dziadkowie

Możecie wspólnie z rodzicami – dziadkami, jeśli jeszcze ich macie – uzupełnić album, poukładać wszystkich krewnych, dać okazję do wspominek – pewnie usłyszycie pełno pięknych historii.

My taki album sprezentowaliśmy sami sobie – ja z moim mężem. Zamierzamy go uzupełnić i postawić na półce – niech jest, niech te historie, osoby, które brały w nich udział, nie pójdą w zapomnienie. Może nasze dzieci skorzystają za jakiś czas, poczytają o krewnych, których już nie ma, których będą znać tylko z opowieści, starych fotografii oraz z tego albumu.

Album jest pięknie wydany – w twardej oprawie, w dużym formacie. Wizualnie bardzo estetyczny, delikatne, pastelowe ilustracje, sporo miejsc na dodatkowe notatki.

Przechodzimy w nim od ogółu do szczegółu, najpierw my – rodzice, opowiadamy o sobie, następnie nasi rodzice – podzieleni odpowiednio na linię żeńską i męską – podają informacje dotyczące ich samych. Możemy zrobić to za nich, możemy wykorzystać to jako pretekst do spotkania, rozmowy, powspominania.

W dalszej części przechodzimy do dziadków – w linii męskiej, następnie w żeńskiej. Cofamy się wreszcie do czasów pradziadków i prapradziadków, również w obu liniach. Do tego momentu każdemu z naszych przodków poświęcono osobną kartę w albumie, ale dodatkowo mamy szansę uzupełnić drzewo dalszych przodków – aż do praprapradziadków w obu liniach.

moi dziadkowie
moi dziadkowie
moi dziadkowie
moi dziadkowie
moi dziadkowie
moi dziadkowie
moi dziadkowie
moi dziadkowie

Jako rodzice możemy uzupełnić też część naszych potomków – a nawet napisać im wiadomość, kilka słów, które przeczytają po latach. Dodatkowo, możemy też zagłębić się w dzieje dalszych krewnych, ciotek, wujków, kuzynostwa. Są również miejsca na fotografie oraz sporo miejsca na notatki.

Pięknie wydany album będzie ozdobą w każdym domu – piękny pomysł na prezent dla kogoś lub – tak, jak zrobiliśmy my – dla samych siebie, dla Waszej rodziny.

Album kupicie tutaj: DRZEWO RODOWE NASZEJ RODZINY

Jeśli szukacie prezentu dla babci – możecie przyjrzeć się bliżej albumowi „Ukochanej Babci” – to książka / prezent dla babci, którą wypełniają wnukowie.

moi dziadkowie
moi dziadkowie
moi dziadkowie
moi dziadkowie
moi dziadkowie

Znajdziemy w niej wiele zdań, do dokończenia – na przykład „dziękujemy, że nauczyłaś nas …”, „z radością wspominamy, jak z Tobą…”. Są też zdania, które wywołają uśmiech, nie tylko łzę wzruszenia, na przykład „gdybyś urodziła się jako zwierzę, byłabyś…” (odpowiedź moich dzieci – słoniem :D).

Pięknie wydany album będzie pamiątką na lata – cudowny pomysł na prezent od wnuków.

Album kupicie tutaj: UKOCHANEJ BABCI.

Więcej inspiracji prezentowych zachęcających Was do wspominania i spisywania wspomnień wraz z Waszymi bliskimi, znajdziecie na stronie moidziadkowie.pl

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK