O Albiku już Wam opowiadałam (zerknij do wpisu ALBIK) i pokazywałam książki, które mieliśmy do tej pory. Jakiś czas temu w naszym domu pojawiły się nowości – książki z serii Albikowej, których do tej pory nie mieliśmy – zawody, ciało człowieka, transport oraz zwierzęta.

Pióro Albik oraz książki z serii Czytam z Albikiem polecam Waszej uwadze szczególnie teraz, bo to naprawdę świetny pomysł na prezent.

O co w tym chodzi?

Pióro ALBIK to sprzęt, który pozwala Wam w pełni korzystać z książek z serii Czytaj z Albikiem. Pióro „czyta” nam książki, ale to my decydujemy, o czym nam opowie – dotykając postaci, zwierząt, przedmiotów. To nie wszystko – możemy również wybierać między różnymi trybami, na przykład odczytywanie nazw przedmiotów, odgłosy, informacje, oraz tryby quizów o różnym stopniu trudności. W zależności od książek, tryby też bywają różne.

Pióro działa ze wszystkimi książkami z serii Czytaj z Albikiem, również z nowościami (wtedy należy je zaktualizować. To pióro to świetna alternatywa dla bajek, a książki są tak napakowane wiedzą i ciekawymi informacjami, że nie nudzą się nawet po długim czasie używania.

My kilka książek albikowych mamy już długi czas i naprawdę wciąż są w użyciu. W serii Czytaj z Albikiem ukazało się już sporo książek oraz puzzle, ale nowością są mini książeczki – na przykład seria o zawodach.

Nagrań w książkach jest naprawdę sporo, a opcja trybów dodatkowo uatrakcyjnia zabawę i naukę z Albikiem. Książki posłużą też przez długi czas – na przykład Kazio często korzysta z opcji nazywania przedmiotów, zjawisk, zwierząt lub z odgłosów, a Franek chętnie poznaje dodatkowe informacje i bardzo lubi rozwiązywać quizy. Książki są też bardzo solidnie wykonane – to kartonówki, odporne nawet na małe, lepkie paluszki.

ŚWIAT ZWIERZĄT

Teoretycznie ta książka jest dedykowana dzieciom od piątego roku życia, ale i wnikliwy czterolatek znajdzie tu coś dla siebie.

W książce poznamy zwierzęta z różnych zakątków świata – posłuchamy ich odgłosów, dowiemy się wielu różnych ciekawych informacji. Książka zawiera prawie 900 różnych nagrań, także sami widzicie, jak ogromna jest to biblioteka odgłosów i wiadomości.

pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik

Podczas korzystania z książki, wybierzemy się w podróż po różnych środowiskach, w jakich żyją zwierzęta – odwiedzimy wysokie góry, sawannę, puszczę amazońską oraz Arktykę – a to wciąż nie wszystko! Oprócz podstawowych informacji, w książce jest wiele ciekawostek (jaki jest największy gryzoń na świecie? W jaki sposób rośliny rosnące na mokradłach unoszą się na wodzie?), co sprawia, że jest ona jeszcze bardziej ciekawa – nie tylko dla dzieci, również dla dorosłych.

CIAŁO CZŁOWIEKA

Nie wyobrażam sobie nie mieć tej książki – przy Franka zainteresowaniu ciałem człowieka to był strzał w dziesiątkę. Tu z kolei mamy kopalnię wiedzy o ciele człowieka – prawie 2000 dźwięków i tekstów! Naprawdę świetne, szczegółowe i realistyczne ilustracje, dużo faktów, ale też wiele ciekawostek i humorystyczne fragmenty uatrakcyjniają tę książkę.

pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik

W tej części Czytaj z Albikiem poznamy tajniki ludzkiego ciała – najpierw układy – krwionośny, trawienny, kostny, nerwowy i mięśniowy. Przyjrzymy się również zmysłom i ich roli, a także dowiemy się, w jaki sposób powstaje życie – prześledzimy ciążę i zapoznamy się z narządami płciowymi i układem rozrodczym męskim i żeńskim. Na końcu przyjrzymy się jeszcze jednemu układowi – odpornościowemu.

Ogrom wiedzy, świetna zabawa przy quizach – tę książkę polecam Wam szczególnie, bo naprawdę jest wartościowa.

TRANSPORT

A to ulubiona książka Kazia – zdecydowanie! Realistyczne ilustracje sprawiają, że można z niej korzystać jak z książki wielkoformatowej, ale wersja z piórem jest zdecydowanie ciekawsza! Dla młodszych dzieci świetne będzie odtwarzanie jej w wersji z odgłosami lub z nazywaniem przedmiotów wskazywanych piórem, dla starszaków interesujące będą dodatkowe informacje oraz quizy.

W książce poznamy znaki drogowe i zasady obowiązujące na drodze. Poznamy bliżej transport miejski, służby ratunkowe, zwiedzimy lotnisko oraz przyjrzymy się pracom na budowie. Odwiedzimy też farmę, port oraz peron kolejowy. Każdy mały fan wszelkiego rodzaju pojazdów znajdzie tu coś dla siebie.

pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik

SERIA ZAWODY

Seria Zawody to nowość w ofercie książkowej od Albika – chociaż teraz już zerkam, że pojawiło się także więcej mini książeczek. Te książki mają mniejszy format, mniej dźwięków niż pełnoformatowe książki z serii (prawie 500, czyli i tak wciąż sporo), ale też niższą cenę. Nie ma w nich też tekstów pisanych – całościowo opierają się na piórze Albik.

W książkach przyglądamy się z bliska czterem zawodom – każdy zawód to osobna książeczka. Mamy więc LEKARZY, ŚMIECIARZY, WETERYNARZY i STRAŻAKÓW.

Działanie książek jest dokładnie takie samo, jak tych większego formatu – mamy tryby odtwarzania, które przełączamy dotykając obrazka w prawym dolnym rogu. Mamy również do dyspozycji quizy.

ŚMIECIARZE

To książeczka poświęcona pracy śmieciarza. Oprócz przyjrzenia się jej z bliska, prześledzenia różnych etapów wyrzucania, sortowania i przetwarzania śmieci, poznania atrybutów zawodu śmieciarza, dodatkowo dowiemy się, co oznaczają poszczególne kolory pojemników na śmieci i posłuchamy o tym, jak ważne jest segregowanie odpadów.

pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik

LEKARZE

W tej książce przyjrzymy się kolejnemu ciekawemu zawodowi – poznamy różne specjalizacje lekarskie, dowiemy się, co oznacza skrót RTG oraz co robić w przypadku choroby. Zwiedzimy gabinety lekarskie i poznamy służby ratownicze. A wszystkie zawiłości fachu lekarskiego wyjaśnione są w przystępny i zrozumiałe dla dzieci.

pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik

WETERYNARZE

Jakie atrybuty związane są z zawodem weterynarza? Kim mogą być jego pacjenci? Co jest szkodliwe, a co dobre dla naszych pupili? To wszystko i o wiele więcej zawarte jest w tej książeczce. Poznamy zawód weterynarza i dowiemy się, że leczy nie tylko pieski i chomiki, ale też hipopotamy, słonie i węże.

pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik

STRAŻACY

Jak wygląda praca strażaka? Jakie sprzęty powinien posiadać? I co się dzieje, kiedy strażacy dostają wezwanie?

W książeczce dodatkowo dowiemy się w jakich sytuacjach pomagają strażacy i jakiego rodzaju prace wykonują – bo jest to nie tylko gaszenie pożarów.

pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik
pióro Albik

Wpis powstał przy współpracy z Albikiem ?

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK