O, jak potrzebujemy ruchu ostatnio! Wszelkie zabawy ruchowe są teraz bardzo w cenie, dostaję mnóstwo zapytań o drabinki, bujaki, zjeżdżalnie. Te wszystkie gadżety są cudowne, ale też dość kosztowne – dziś mam dla Was rozwiązanie bardziej ekonomiczne, ale dostarczające wielu wrażeń i solidnej dawki ruchu i emocji.

Flockey od BUJO LUJO – CO TO JEST?

Flockey to zestaw do podłogowego hokeja, mi kojarzy się z cyber guyami, których pełno było w miejscowościach nadmorskich, kiedy byłam dzieckiem. Zasada jest prosta – specjalną „łapką” odbijamy krążek między sobą, kto wceluje w czyjąś bramkę – zdobywa punkt. Łapki są świetnie profilowane i idealnie leżą w dłoni – nie wyślizgują się. Dzięki filcowym podkładkom mamy pewność, że nie poniszczymy podłoża.

Flockeye w Bujo Lujo są dwa – zestaw podstawowy (dwa zbijaki, krążek, podkładki filcowe pod zbijaki, woreczek lniany) i zestaw „na wypasie”, w którego skład wchodzą dwa zbijaki, podkładki pod nie, jeden krążek podstawowy, dwa krążki dodatkowe, 6 kołków – klocków i woreczek do przechowywania wszystkiego. My mamy ten drugi zestaw.

Polecam Wam serdecznie wersję rozszerzoną, bo nie różni się sporo cenowo, a dodatkowo macie teraz 5% rabatu na hasło MAMOWATO przy zakupie ze strony WWW.BUJOLUJO.PL

W JAKI SPOSÓB SIĘ BAWIĆ?

GRA W HOKEJA PODŁOGOWEGO

Odbijając między sobą krążek – ćwiczymy nie tylko szybkość reakcji, koordynację ruchów, precyzję, ale też przekraczanie środkowej linii ciała.

Kołki możemy wykorzystać do ustawiania bramki.

flockey bujo lujo
flockey bujo lujo
flockey bujo lujo
flockey bujo lujo

KRĘGLE

Dzięki kołkom możemy również zagrać w kręgle – lub w zbijanie wieży, jeśli ustawimy klocki na sobie (wariant łatwiejszy dla młodszych dzieci i zdecydowanie bardziej spektakularny).

flockey bujo lujo
flockey bujo lujo
flockey bujo lujo
flockey bujo lujo

SLALOM

Klocki możemy również ustawić w jednej linii, a krążek poprowadzić między nimi slalomem – tu dopiero liczy się precyzja!

WYBIJANIE LUB WBIJANIE DO ODPOWIEDNIEGO POLA

Możemy również ustalić polę (za pomocą kolorowych taśm na przykład przyklejonych do podłogi) – naszym zadaniem może być wybicie z danego pola lub wbicie do określonego pola (na przykład różne kolory – możemy mówić kolory po angielsku, a zadaniem dziecka jest wbić krążek do pola zakreślonego taśmą w danym kolorze).

Jak widzicie możliwości wykorzystania Flockeya jest naprawdę sporo – ale przede wszystkim sprawia on frajdę tym małym i tym dużym.

FLOCKEY kupicie tutaj: FLOCKEY BUJO LUJO, a na hasło MAMOWATO macie 5% rabatu.

flockey bujo lujo
flockey bujo lujo
flockey bujo lujo
flockey bujo lujo
flockey bujo lujo
flockey bujo lujo

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK