Bumke to mała, rodzinna firma, która skradła moje serce już jakiś czas temu – opisywałam Wam wtedy matematycznego jeżyka, koła ułamkowe oraz konturki (przejdź do wpisu O BUMKE). Dziś chciałabym pokazać Wam kolejne, wyjątkowe produkty tej marki – doczytajcie do końca! Tam ukrył się wyjątkowy rabat dla Was ?

Kiedy odebraliśmy naszą pierwszą przesyłkę od Bumke, od razu urzekła mnie jakość wykonania – tu naprawdę widać dbałość o każdy szczegół. Do tego niebanalne pomysły, a jednocześnie dużo inspiracji z mojego ukochanego Montessori – wiedziałam, że zostanę wierna tym produktom na dłużej.

bumke
bumke
bumke

Od jakiegoś czasu kusiła mnie łapka do sortowania (tu bardziej z myślą o Kaziu, ale okazało się, że i z Frankiem potrafimy się świetnie nią bawić). Po zajęciach na moim kursie Montessori, który realizuję z ramienia www.pcm.edu.pl zakochałam się w niebieskich trójkątach konstrukcyjnych, ale zaczęłam szukać jakieś bardziej budżetowej wersji tej pomocy – okazało się, że taką ma w swej ofercie właśnie Bumke.

Ale po kolei…

TRÓJKĄTY KONSTRUKCYJNE

Trójkąty konstrukcyjne to pomoc typowo Montessoriańska – w oryginale składa się z kilku pudełek z różnymi trójkątami, ich zwieńczeniem jest pudełko z niebieskimi trójkątami konstrukcyjnymi. Pomoc ta potrafi być bardzo droga (szczególnie, jeśli interesuje nas komplet pudełek), ale mam dla Was świetną alternatywę – trójkąty konstrukcyjne od Bumke.

Ten zestaw to 12 jednakowych trójkątów wykonanych ze sklejki liściastej. Gdyby ktoś pragnął pozostać wierny wersji Montessoriańskiej – można je sobie pomalować na niebiesko. My mamy w kolorze naturalnym.

Te trójkąty to tak naprawdę zaproszenie do świata geometrii – możemy z nich tworzyć różne figury, doświadczać, zestawiać, budować własne kompozycje. To cudowna pomoc, która pobudza wyobraźnię i kreatywność dziecka, pomaga mu odkryć różnego rodzaju prawidła rządzące geometrią, wpływa na kształtowanie się postrzegania przestrzennego, ćwiczy skupienie, koncentrację.

bumke
bumke
bumke
bumke
bumke
bumke

Do trójkątów warto pokusić się o karty z układami – ja znalazłam świetny zestaw w internecie – do pobrania zupełnie za darmo tutaj: KARTY DO TRÓJKĄTÓW KONSTRUKCYJNYCH.

Trójkąty konstrukcyjne kupicie tutaj: TRÓJKĄTY KONSTRUKCYJNE OD BUMKE (doczytaj wpis do końca i zgarnij rabat na inne produkty!)

ŁAPKA DO SORTOWANIA PRO

Ten zestaw kusił mnie od dawna – przede wszystkim ogrom możliwości, jaki ze sobą niesie. Już sam zestaw jest dość spory i istnieje wiele sposobów jego wykorzystania, ale jeśli pomyślimy o tym, że łapkę można wykorzystać do przeliczania i sortowania właściwie czegokolwiek – zyskujemy zabawkę na lata.

W skład zestawu wchodzi:

  • Solidna łapka do sortowania
  • 10 wkładek z liczbami od 1 do 10
  • 10 wkładek z kropkami od 1 do 10
  • 10 wkładek z różnymi figurami geometrycznymi
  • 4 wkładki w różnych kolorach (żółty, czerwony, zielony, niebieski)
  • 20 koralików (po 5 w każdym z kolorów odpowiadającym wkładkom)
  • 50 liczmanów – figur geometrycznych odpowiadającym tych z wkładów
  • Jedne szczypce – łapka
bumke
bumke
bumke
bumke
bumke
bumke
bumke
bumke
bumke
bumke
bumke
bumke

Jak widzicie – dziecko może sortować koraliki według kolorów, po wymianie wkładów na te z kropeczkami, dziecko może koraliki przeliczać. Jeśli dziecko pozna już symbole cyfr, możemy wymienić wkłady i ćwiczyć przeliczanie, ale już do liczby, a nie ilości kropek.

Możemy również sortować figury geometryczne – tych jest tu naprawdę sporo.

Liczmany możemy również pomalować – a na odwrocie wkładek namalować kształty w odpowiednim kolorze – tym samym sortujemy już ze względu na dwie cechy.

Tak naprawdę w łapce możemy sortować cokolwiek – kolorowe pompony, różne rodzaje makaronu, klocki, kamienie – ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Łapka PRO może również służyć nam do przeliczania – wystarczy, ze na odwrocie jednego z wkładów napiszemy znak „+”. Następnie używając wkładów z liczbami tworzymy proste równanie np. 5+2. Do ostatniego otworu dziecko wkłada najpierw 5 kulek, a następnie 2 – przelicza je i otrzymuje wynik równania.

bumke
bumke
bumke
bumke
bumke
bumke

Z Frankiem wykorzystaliśmy również łapkę PRO do odejmowania. NA odwrocie jednego z wkładów napisałam symbol „-„ i znów stworzyłam równanie – tym razem 5 – 2. Do otworu z cyfrą 5, Franek włożył pięć kulek. Następnie 2 z nich przełożył do otworu z cyfrą 2. Tym samy na cyfrze 5 została nam taka ilość kulek, która jest rozwiązaniem naszego równania.

Możemy również tworzyć własne wkłady do łapki PRO – my na przykład wykorzystaliśmy ją do kodowania, zobaczcie.

bumke
bumke

Kodować możecie wszystko – na przykład możemy przypisać każdemu kolorowi kulki inną cyfrę, a w otworach umieścić równania matematyczne. Możliwości jest naprawdę mnóstwo!

My dodatkowo bawiliśmy się samymi liczmanami, na przykład dopasowując je do moich kart z figurami matematycznymi, tym samym przyszedł mi do głowy pewien pomysł, by połączyć siły z Bumke i stworzyć dla Was wyjątkową, podwójną promocję.

Łapkę kupicie tutaj: ŁAPKA PRO (zerknij trochę niżej i zgarnij rabat!)

Od TERAZ aż do poniedziałku do północy na hasło ZOSTANWDOMU otrzymujecie rabat – 15 % na w sklepie BUMKE na JEŻYKA BUMKA, ŁAPKĘ PRO oraz ZAJĄCZKI – FALINKĘ I PASKA oraz dodatkowo – na to samo hasło ZOSTANWDOMU macie możliwość zakupienia wszystkich kart w postaci PDF w moim sklepie MAMOWATO (link) o 15% taniej.

Pamiętajcie – promocja trwa tylko do poniedziałku do północy!

Zachęcam Was do zapoznania się z szeroką ofertą BUMKE – odkryjecie tam sporo skarbów!

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK