Nowoczesne technologie i dostęp do Internetu właściwie wszędzie może być mądrze wykorzystywany. Ja od zawsze podkreślam, że choć multimedia są u nas mocno ograniczone, nie chcę wychowywać dzieci w „technologicznej piwnicy” i w oderwaniu od współczesnego świata. Dlatego korzystamy bardzo chętnie z mądrych i edukacyjnych materiałów w Internecie. Dziś chciałabym pokazać Wam z bliska świetne, darmowe filmiki do nauki języka angielskiego, które znajdziecie na stronie szkoły EARLY STAGE.

Nie od dziś wiadomo, że zabawa jest najlepszym sprzymierzeńcem nauki. Radość i frajda w zabawie, sprawiają, że nauka dzieje się mimochodem. To stwierdzenie jest bardzo bliskie memu sercu, ja tak właśnie z dziećmi staram się działać na co dzień, to właściwie podwaliny naszego stylu w domowej edukacji. Dlatego jeżeli korzystamy z jakichś dodatkowych źródeł nauki, chciałabym, by w sposób niewymuszony pokazywały moim dzieciom rzeczy, uczyły ich czegoś nowego (czego, ja na przykład nie potrafię im tak dobrze przekazać) w formie zabawy lub ciekawej historii.

Dlatego zwróciłam uwagę na filmiki, które na swojej stronie publikuje regularnie szkoła EARLY STAGE => znajduje się pod adresem https://earlystage.pl/. Wszystkie filmiki znajdziecie pod linkiem: LEKTORZY CZYTAJĄ BAJKI DZIECIOM PO ANGIELSKU.

Jak uczyć dziecko angielskiego online?
Jak uczyć dziecko angielskiego online?
Jak uczyć dziecko angielskiego online?

Co wyróżnia te filmiki?

To wspaniałe połączenie nauki języka angielskiego z zabawą – oraz z czytaniem książek. Tak naprawdę każdy filmik to czytana przez lektora książka dla dzieci – po angielsku!

Choć sami czasem sięgamy po książeczki anglojęzyczne dla dzieci, to mimo wszystko nie jestem w stanie zapewnić moim dzieciom osłuchania się z akcentem i dobrą wymową, po prostu sama ich nie mam, moja angielska wymowa pozostawia już wiele do życzenia, bo jestem lektorem innego języka.

Filmiki na stronie EARLY STAGE są nagrywane przez wykwalifikowanych lektorów – którzy pracują na co dzień z dziećmi, wiedza więc, jak zaciekawić małego widza – pojawiają się akcesoria (np. zwierzęta wycięte z papieru, które ułatwiają zapamiętanie nowego słownictwa, rekwizyty), a także cała wypowiedź lektora jest – wydaje mi się – atrakcyjna z punktu widzenia dziecka, są różnego rodzaju onomatopeje, odpowiednia modulacja głosu, podkreślanie i powtarzanie istotnych słówek.

Pod nagraniem znajduje się również lista słówek – słownictwo z danego odcinka. Przed czytaniem książeczki przez lektora poznajemy te słówka – przy wspólnej zabawie, a czytanie książki tylko je utrwala.

Polecam Wam nie tylko te filmiki, ale też całą stronę EARLY STAGE – mają bardzo prężnie działający dział BLOG, w którym dowiecie się o wielu przydatnych informacji o tym, jak wspierać naukę języków obcych u Waszych dzieci.

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK