Jeśli czytacie mnie regularnie, wiecie, że uwielbiamy różnego rodzaju gry. Szczególnie cenię takie, w które możemy zagrać we trójkę – Kazio, Franio i ja. Dziś chciałabym pokazać Wam taką właśnie grę, która świetnie nada się dla maluszków, jak i dla trochę starszych dzieci.

KOLOROWE BUTY

W opakowaniu znajdziemy kolorowe żetony oraz 5 dwustronnych plansz ze zwierzętami. Z jednej strony zwierzęta mają buty tego samego koloru, jednak podpisy w kółeczku mówią nam, jakiego koloru żeton należy na danym zwierzęciu położyć.

kolorowe buty
kolorowe buty
kolorowe buty
kolorowe buty
kolorowe buty
kolorowe buty
kolorowe buty
kolorowe buty
kolorowe buty

Z drugiej strony – zwierzęta nie mają podpisów, ale o kolorze pasującego żetonu świadczą kolorowe buty, które dane zwierzę ma na nogach.

To daje bardzo dużo możliwości!

Z maluszkami możemy po prostu dopasowywać żetony do butów zwierząt – dodatkowym, ciekawym elementem będzie wyciąganie żetonów z woreczka.

Z odrobinę starszymi dziećmi możemy zagrać w grę – wersja dla młodszych to ta z planszami bez podpisów, wersja dla starszych (dzieci czytających) to ta z podpisami. Gramy podobnie – każdy gracz losuje żeton i dopasowuje go do swojej planszy. W instrukcji jest bardzo fajnie opisane, w jaki sposób grać w grę troszkę bardziej kooperacyjnie (młodsze dzieci często przeżywają stres, kiedy pojawia się w grze rywalizacja, ja bardzo cenię takie kooperacyjne rozwiązania w grach dla najmłodszych).

Jest też dodatkowy wariant z żetonami, które nie są przeźroczyste – także spokojnie, nie wynudzicie się na tej grze, a jeśli chcecie sobie podnieść poprzeczkę, to na planszach z napisami można zakleić te w języku polskim i zostawić napisy w języku angielskim.

Bardzo fajna, przyjemna propozycja – teoretycznie od 3 roku życia, ale z plansz spokojnie mogą korzystać młodsze dzieci (wystarczy potraktować je jak sorter kolorów).

Grę kupicie tutaj: ZU & BERRY KOLOROWE BUTY.

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK